بوئینگ صاحب هشت نفر از سه ده MAX شبیه سازی پرواز در سراسر جهان است.

عکس:
geirix/ایسنا

قصد دارد به دستور شبیه ساز آموزش برای خلبانان قبل از Boeing Co. BA -5.83% ‘s 737 MAX می تواند بازگشت به خدمات — در حال حاضر یک بار مصرف و انجام هزینه است—می تواند عوارض بیشتر: شخصی اصطکاک بین هواپیما ساز کارکنان و دولت ایالات متحده در افغانستان ،

داخلی بوئینگ پیام به تازگی ساخته شده در میان مجلس نمایندگان و سنا تحقیقات نشان داد شرکت خلبانان مسخره همتایان خود در اداره هوانوردی فدرال.

در حال حاضر بسیاری از کسانی که به کارشناسان آژانس مسئول کمک به تصویب یک نسخه از بوئینگ به روز رسانی برنامه های آموزشی با توجه به صنعت و مقامات دولتی آشنا با جزئیات.

چگونه دو طرف همراه می تواند تا حدودی تعیین چه مدت آن طول می کشد برای به دست آوردن حداکثر پرواز دوباره نزدیک به یک سال پس از آن که مبتنی بر جهان پس از دو تصادفات منجر به مرگ است که ادعا 346 زندگی می کند.

برخی از FAA کارکنان هنوز کالایی بیش از آنچه که آنها ادعا بودند زودتر تلاش های یک جفت ارشد بوئینگ خلبانان برای گمراه کردن آنها مورد نیاز برای هر آموزش شبیه ساز که حداکثر برای اولین بار گواهی برای حمل مسافران مقامات آشنا با جزئیات گفت.

در یک پیام داخلی از سال 2015 یک بوئینگ کارمند در مقایسه با سطوح دانش FAA تنظیم کننده برای کسانی که از حیوانات خانگی. توصیف رگولاتور’ پاسخ به یک شرکت ارائه با هدف به حداقل رساندن آموزش های مورد نیاز برای 737 MAX خلبانان بوئینگ کارمند گفت: “آن را مانند سگ, تماشای تلویزیون.”

تقلید از صعود تند و سریع غواصی

پیچیده ترین شبیه سازی است که می تواند هزینه تا آنجا که $15 میلیون تکرار نگاه و احساس از پرواز یک هواپیمای خاص. یک خلبان نشسته در پشت کنترل می بیند دقیقا همان طرح و صفحه نمایش به عنوان در یک هواپیمای واقعی در حالی که کامپیوتر تولید شده انداز کردن پنجره کابین خلبان نشان می دهد بسیار واقع گرایانه مسیرهای پرواز, زمین فرودگاه و طرح بندی.

ماکت کاکپیت نصب شده در هیدرولیک stilts که حرکت برای مطابقت با احساس از پرواز از شیب صعود سریع غواصی به تکان خوردن قوی نیروهای گرانشی. به تقلید شتاب شبیه ساز را شیب رو به عقب فشار خلبانان خود را به پشت صندلی. آن را به تلو تلو خوردن به سمت برای خلبانان به عمل به آنچه در آن است به از دست دادن یک موتور در پرواز. نرم افزار اجازه می دهد تا خلبانان به تمرین مانورهای مختلف در شرایط است که عبارتند از: مه غلیظ توفانی بادها و شب پرواز حتی تکرار صفر-دید فرود رویکردهای یکی از چالش برانگیز ترین سناریو برای خلبانان.

برخی از شرکت های هواپیمایی خود را حفظ شبیه سازی در حال اجرا 20 ساعت در روز یا بیشتر دوچرخه سواری خلبانان از طریق فقط به نگه دارید تا با آموزش های منظم مورد نیاز است. می تواند هزینه های اجرا 750 $تا 1000 $یک ساعت به علاوه سفر تسهیلات و پرداخت هزینه برای خلبانان و مربیان گفت: کیت داربی یک مشاور در آزمایشی استخدام و آموزش.

بوئینگ است که رد و دیگر پیام های عمومی ساخته شده در طول چند ماه گذشته گفت: cavalier نگرش به ایمنی ندارد نشان دهنده ارزش شرکت. FAA مقامات برگزار کردن هر گونه تنش با شرکت بوئینگ گفت: این شرکت دارای یک رئیس جدید ویژگی های خلبان مسئول MAX آموزش. با اینحال صنعت و مقامات دولتی گفت: طولانی احساسات سخت می تواند پیچیده و در حال حاضر پیچیده روند.

یک سخنگوی شرکت بوئینگ گفت: آن آموزش طرح انتظار می رود به تایید شده توسط تنظیم کننده در ماه های آینده با هدف بهبود هوانورد آگاهی از حداکثر پرواز-سیستم های کنترل و مرتبط با پرواز عرشه دستورات و همچنین بازگرداندن اعتماد به نفس در جت.

بوئینگ و FAA, اما, اول نیاز به حل و فصل متفاوت روش در محتوای آموزش. این شرکت در ابتدا پیشنهاد کرد که خلبانان تمرین یک به یک تعداد انگشت شماری از انتخاب و مانور. FAA در مقابل نعمت گسترده تر آموزشی است که نکات برجسته دیگر حالات شامل فعل و انفعال های مختلف شرایط اضطراری با توجه به مقامات.

برخی از تنظیم کننده های بین المللی قول داده اند که به هنر و صنعت خود را در برنامه های آموزشی که می تواند اضافه کردن ماه به بررسی روند.

در همین حال خطوط هوایی به طور کلی تمایلی به ارتکاب به هر گونه برنامه درسی آموزش قبل از نرم افزار رفع مکس به طور رسمی به برکت تنظیم کننده. تاریخ و زمان آخرین دقیقه ترفند به هواپیما می تواند نیاز به حامل به تکرار آموزش.

“ما بسیار تشویق به دیدن بوئینگ سیگنال اهمیت آموزش شبیه ساز,” نیکلاس رابینسون مدیر کل هواپیمایی کشوری در صنعت تنظیم کننده حمل و نقل کانادا در مصاحبه ای گفت:. اما او افزود: “این هنوز نارس به شناسایی اگر چه بوئینگ پیشنهاد کرده است تا چه حد کامل از آنچه که ما به پایان خواهد رسید تا تصویب و توصیه.”

سادگی بخشی از فروش زمین به شرکت های هواپیمایی که بوئینگ در حال توسعه بود حداکثر. حامل می خواستم یک هواپیما است که یکپارچه به خود موجود ناوگان 737 جت و آنها مشتاق بودند برای جلوگیری از داشتن برای قرار دادن خلبانان از طریق هزینه simulator جلسات. بوئینگ تا به حال وعده داده شده برای بازپرداخت Southwest Airlines Co. LUV -4.64% 1 میلیون دلار برای هر MAX که مورد نیاز اضافی آموزش شبیه ساز با توجه به فروش شرکت بروشور منتشر شده توسط خانه آورديم.

اما بوئینگ معکوس البته در اوایل این سال هنگامی که آن را گفت: آن را توصیه می کنم آموزش شبیه ساز.

خواستار تنظیم شده است برای رسیدن به بوئینگ برای تبدیل شدن به بزرگترین سازنده هواپیما توسط تحویل وال استریت ژورنال توضیح می دهد که چگونه دو jetliners—737 MAX و A320neo به پایان رسید تا در مرکز بزرگترین رقابت در حمل و نقل هوایی جهان است. تصویر عکس: Jaden Urbi

تغییر از قلب به عنوان FAA رهبران ابلاغ به بوئینگ که آنها را دیدم شبیه ساز جلسات به عنوان ضروری بهبود ایمنی. بوئینگ حرکت آمد و دو روز قبل از آن منتشر شده ای از پیام های داخلی آشکار است که یک جناح از کارکنان آن بازدید اجتناب از شبیه ساز مورد نیاز به عنوان یک اولویت است که ساختگی تقریبا تمام ملاحظات دیگر در طول سال حداکثر تحت توسعه است.

سازنده تغییر در تفکر تعجب FAA رهبران و برخی از حامل. آن را نیز نمی بلافاصله پیشنهاد هر جزئیات با توجه به دولت و مقامات صنعت در جریان این موضوع است.

حتی زمانی که بوئینگ خطوط هوایی و حمل و نقل هوایی رگولاتور موافق در محتوای جلسات آموزشی تامین simulator زمان می تواند چالش برانگیز است.

وجود دارد تنها حدود سه ده MAX شبیه سازی پرواز در سراسر جهان و شرکت های هواپیمایی تقاضاهای مصرانه برای خلبانان خود را برای به دست آوردن دسترسی. FAA نیز به تایید بیشتر شبیه سازی در آمریکا

بوئینگ صاحب هشت از ماشین آلات ساخته شده توسط تولید کنندگان شخص ثالث در آن سایت ها آموزش در میامی لندن و شانگهای و سنگاپور و استانبول. این شرکت با کسب بیش از دو و سخنگوی آن انجام همه چیز آن را می توانید به جای درخواست مشتریان برای استفاده از دستگاه های.

به اشتراک گذاری افکار خود را

خواهد اجباری آموزش شبیه ساز برای 737 MAX خلبانان تاثیر نگرش خود را نسبت به پرواز در جت پس از آنها رزومه خدمات ؟ چرا که نه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

برخی از حامل اقدامات را در دست خود. باد از جنوب غرب گفت: در ماه ژانویه که به آن زده مقابله با تولید کننده CAE , Inc. برای خرید سه شبیه سازی پرواز است که در آن امید به آماده برای استفاده توسط, تابستان, در بالای آن سه و سه نفر دیگر در سفارش. حامل گفت: آموزش را به تاخیر هواپیما را برمی گرداند توسط یک زن و شوهر از ماه فراتر از آنچه خطوط هوایی برنامه ریزی شده بود.

CAE گفت که شش تن از هفت شبیه ساز سفارشات را دریافت کرده است در این سال ها به صورت واحد است که تکرار حداکثر. Textron , Inc., TXT -2.32% یکی دیگر از تولید کننده نیز گفت: این امر شروع به ساخت بیش از دستگاه های.

حتی هواپیمایی که اعتماد به نفس آنها را دریافت کنید دسترسی به شبیه سازی نیاز به ایجاد تنظیمات. American Airlines Group , Inc. آل -7.66% در حال حاضر برنامه ریزی برای آموزش آن خلبانان در نورد اساس به جای اینکه همه آنها را آماده بلافاصله به پرواز حداکثر یک بار آن را برمی گرداند به خدمات.

هر سه از آمریکا حامل که قبلا عمل هواپیما گرفته اند و آن را از برنامه های خود را تا ماه آگوست یا سپتامبر.

نوشتن به اندی Pasztor در andy.pasztor@wsj.com و آلیسون در Sider alison.sider@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو