حزب رام: BJP برنده جنگ فرهنگ در رام. زمان هم اکنون به تمرکز بر روی اقتصاد

این مرگ جمهوری است، یکی از چند لیبرال در مدرسه من فارغ التحصیل گروه واتساپ را شیدا. به عنوان تصویر نخست وزیر Narendra Modi ریاست، مانند یک suratrana هندو، بیش از bhumi-pujan از معبد رام جدید در Ayodhya بر امواج هوایی این چهارشنبه، گروه واتساپ فوران کرد.

صبح با پیام های Ram-Ram آغاز شده و مردم ارسال انواع جشن از تصاویر رام در گروه. سپس یک حامی مودی جزوه “ملت با نامو” را ارسال کرد، فهرست “مسائل در انتظار دهه” دولت مودی “حل و فصل” در “فقط شش سال”. برجسته در میان کسانی که در آن ذکر شده است: قرن ها قدیمی رام اختلاف معبد.  به این که دوست لیبرال من جواب داد: “شما باید در لیست بالاترین بیکاری در 45 سال اضافه کنید، بالاترین قلمرو در 60 سال گذشته به چین، بالاترین قیمت دیزل است.”

این نوع استدلال بود که تقریبا یک آیین روزانه در این گروه بود. اما آن روز، با شروع پوجاي Ayodhya، بعضي از بي طرفان سياسي به داخل پريدند. “بهاي امروز اجازه بده” ليبرال ها را مشاور کرد. امروز روز تاريخيه در تلویزیون، به عنوان مودی انجام dandwat پرنام قبل از بت رام لالا، یکی دیگر از دوستان مدرسه در مورد وزن “لیبتارد Sikular هندوها که بزرگ شده اند و بیزار از فرهنگ، تاریخ، ریشه و هویت خود را.”

حالا این گروه WhatsApp با اعضای صد فرد خود، نمونه علمی نبود. اما این یک ریزکاز از بحث های اجتماعی گسترده تر در هند میانه بود که مودی در مقابل ساخت و ساز معبد رام را آزاد کرده بود. تصویر دقیق یگیای ودای در Ayodhya به طور دقیق به او به عنوان یک سوراترانای هندو جدید پوزیته. در حالي که ما آنها را تماشا مي کرديم، پيام هاي جشن جاي سري رام شروع به ریختن در واتساپ کردند.

مدیر گروه به سرعت حرکت کرد، بدون تشریفات حذف لیبرال تنها از گروه، و همچنین bhakts سفر. مدیر گفت: «کافی است. “امروز روز خوبیه”. این یک اپیتاپ آشکار برای یک روز بود که با بسیاری از همسایگان من چراغ های روشنایی در خارج از خانه خود را به پایان رسید, مانند آن بود Diwali.

Yagya’s Modi در Ayodhya در تضاد مستقیم با نحوه نهرو با نقشی برای دولت در بازسازی معبد Somnath در سال 1951 مخالفت کرده بود. بحث های شدید او با وزیرش KM Munshi، که رهبری این ابتکار را بر دست داشت، و اصرار او بر این که رایهندرا پراساد، اولین رئیس جمهور هند، تنها در ظرفیت شخصی خود و نه به عنوان رئیس جمهوری، در مراسم سومنات شرکت کرد، الگویی برای نگرش اولیه جمهوری مستقل به مذهبی کردن تعیین کرد. با این حال، مخالفت نهرو با بازسازی معابد دولتی در ایالتی که حداقل قانون اساسی هنوز “سکولار” نشده بود، قاب بندی شد. کلمات سکولار و سوسیالیستی تنها توسط اصلاحیه ۴۲ توسط ایندیرا گاندیnd در سال ۱۹۷۶ در جریان اضطراری به پیشامد قانون اساسی هند اضافه شدند.

تصمیم مودی برای رهبری معبد رام به اشتباه توسط بسیاری از لیبرال ها به عنوان یک ترک قانون اساسی به هدر رفت. با این حال، به عنوان یوگی آدیتیناث، رئیس وزارت UP در سخنرانی خود در مراسم اقرار اشاره کرد، ساخت و ساز بود “در چارچوب قانونی، در داخل نظام دموکراتیک و قانون اساسی و انجام مسالمت آمیز است.” به عنوان رهبر یک حزب سیاسی که به صراحت ساخت معبد رام در مانیفست انتخاباتی خود ذکر شده است، مودی به خوبی در درون حقوق خود را به جلو چنین ساخت و ساز بود، یک بار دیوان عالی برای یک معبد حکم داد و درخواست ساخت آن توسط دولت منصوب اعتماد.

واقعیت این است که BJP جنگ فرهنگ در رام را برنده شده است. پیام های ناگهانی پریانکا گاندی با استقبال از رام لالا، بازگویی رسانه های اجتماعی مانیش تیواری از یک رام بهاجان، کمال نات تغییر تصویر پروفایل توییتر خود را به عکس یک زائر هندو که در حال خواندن هانومان چالیزا بود – همه منعکس کننده موقعیت حیله و تزکیه کنگره خود را در معبد یافت. آن را انتخاب کرد که با معبد رام طرف اما چیزی از آن به دست آوردن سیاسی به عنوان بی پی تیم در هندو.

Modi, while, is seeking to appropriate Ram within the reframing of a new ‘Ram Rajya’. یکی از نقدهای بزرگ جنبش معبد رام این بود که رام را که خدایی چند چهره است، به تنها یک رام خشمگین کاهش داد. Modi خطاب به این سر در Ayodhya، و آن را به نقطه ای به طول در بسیاری از طرف رام و تقابل رامایان در صدها نسخه منطقه ای خود را – هر دو هند و غیر هندی صحبت می کنند.

او به طور کامل می خواست داستان رام را به زیر زمین تغییر دهد او در خود BJP جدید خود را به رهبری. درخواست تجدید نظر رام در حمایت از کسانی که در حاشیه ساخته شده بود، او استدلال کرد: “vanars و vanvasis”، “فقیر” و “زنان”. بنابراین وعده این رام راجیای جدید که در حال حاضر برگزار شد، به طور مشابه بر روی کاست های پایین تر، “عقب” و فقیر متمرکز بود. در یک اشاره ظریف به بی جی پی از بازیگران کوچکتر OBC مانند Rajbhars، مودی تا آنجا که به صراحت ذکر11 پادشاه قرن Suhel Dev، احترام هر دو OBC Rajbhars و دالیت پاسیز رفت.

در این میان هیچ اشاره صریحی به مسلمانان نشده است – اگرچه پ.م بارها تاکید کرده است که «رام برای همه است و رام در همه است». این کلاسیک مودی صحبت می کردند اما تمرکز بر بسیاری از رامایان بود قطعا یک نمونه از جنبش Janmabhoomi سخنرانی معمول. به طور قابل توجهی، مودی بارها حاضران را به شعار نام رام تبرئه می کرد اما از شعار سنتی مذهبی ‘Jai Siya Ram’ (که در آن جاها Sita قبل از Ram) و نه ‘Jai Shri Ram’ شعار تهاجمی جنبش رام جانمابهومی استفاده می کرد. اين علامت تغيير در ثبت نام هاست

BJP خود را به عنوان حزب رم قرار داده است اما آن را هم اکنون زمان آن است که دوباره تمرکز بر اقتصاد و احیای مشاغل کشور بد نیاز دارد. چون اين نميتونه “رام باروز” بمونه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de