پدر و مادر نیاز به کمک رانندگی کودکان و نوجوانان. در حال سوار-به اشتراک گذاری برنامه ها جواب میده ؟

با افزایش تقاضا برای کار, دو فاک, تعداد فزاینده در حال تبدیل شدن به سوار-های شرکت های شبیه به بارگذاری و یا Lyft به حمل و نقل فرزندان خود را به طوری که آنها می توانید نگه دارید تا در یک فرهنگ است که رشد در فعالیت های فوق برنامه و ساعت اضافی در محل کار.

چه آغاز شده به طور عمده در دره سیلیکون در حال گسترش به دیگر نقاط ایالات متحده – و به مناطق آموزش و پرورش و باعث شده است بحث بر سر چگونگی و اگر خانواده ها باید با استفاده از امکانات جدید برای کمک رفتند زندگی می کند.

تعدادی از شرکت ها آغاز شده و در شش سال گذشته از جمله کارولینای شمالی بر اساس GoKart و چند مستقر در کالیفرنیا شرکت های مانند HopSkipDrive, Kango و Zūm. HopSkipDrive اجازه می دهد تا پدر و مادر کتاب سواری برای بچه های خود را در سن 6 و در هشت ایالت و واشنگتن دی سی شرکت گسترش آن 13th, شهر لاس وگاس در ژانویه. Kango گسترش و ققنوس در ماه ژانویه است.

تارا واسالو-صوت در رالی کارولینای شمالی می گوید او احساس اطمینان با بررسی GoKart انجام. او دوست دارد که بسیاری از رانندگان مادران هستند یا مادربزرگ. این سرویس کمتر گران تر از قبل بچه نگهدار و او را با استفاده از آن به خانه بچه ها را کلاس ژیمناستیک و یا برای دیدار با او در دفتر.

“این یک نعمت غیر مترقبه برای ما,” او می گوید.

تارا واسالو-صوت و شوهر او می دانست که چیزی تا به حال به من بدهید. با پدر و مادر هر دو کار تمام وقت و چهار فرزند پراکنده در میان سه حالت مختلف مدارس بعد از مدرسه وانت بود لجستیکی کابوس.

هنگامی که یک دوست معرفی او به GoKart یک کسب و کار متخصص در حمل و نقل کودکان, خانم واسالو-صوت تصمیم به آن را امتحان کنید. رالی کارولینای شمالی-بر اساس مامان در حال حاضر برنامه های سواری جلوتر از زمان از طریق شرکت در برنامه و بستگی به درایور آن را انتخاب کنید تا متوسط و بالا مدرسه بچه ها در سن سه یا چهار بار در هفته.

“شما هرگز می خواهم به پدر و مادر است که نه قادر به انتخاب خود بچه ها از مدرسه اما ما تمام وقت کار می کنند و این واقعا یک جایگزین خوب می گوید:” خانم واسالو-صوت.

با افزایش تقاضا برای کار, دو فاک, تعداد فزاینده در حال تبدیل شدن به سوار-های شرکت های شبیه به بارگذاری و یا Lyft برای حمل و نقل کودکان خود را به طوری که آنها می توانید نگه دارید تا در یک فرهنگ است که رشد در فعالیت های فوق برنامه و ساعت اضافی در محل کار. چه آغاز شده به طور عمده در دره سیلیکون در حال گسترش به دیگر نقاط ایالات متحده – و به مناطق آموزش و پرورش و باعث شده است بحث بر سر چگونگی و اگر خانواده ها باید با استفاده از امکانات جدید برای کمک رفتند زندگی می کند.

“به عنوان یک پدر و مادر من می شود ناراحت کننده با استفاده از آن را به خودم می گوید:” ارین هاتون یک استاد جامعه شناسی است که به مطالعه جنبش کارگری و فرفره اقتصاد در دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو.

در عین حال شرکت هایی برجسته فشارهای پدر و مادر, چهره, استاد هاتون می گوید با بسیاری از سبب کار و خانواده تعهدات undersupported توسط دولت و کارفرما سیاست و انتظار می رود به ثبت نام کودکان خود در فعالیت های فوق برنامه.

“من کاملا مطمئن هستم که این [سوار-به اشتراک گذاری برای کودکان و نوجوانان] پاسخ است اما به وضوح وجود دارد که نیاز به روشن کردن بار و حمایت از کار پدر و مادر و مادران شاغل در کلی,” او می گوید.

گزینه های برای پدر و مادر رشد

تعدادی از شرکت های ارائه سوار خدمات برای کودکان آغاز شده و در شش سال گذشته از جمله کارولینای شمالی بر اساس GoKart و چند مستقر در کالیفرنیا شرکت های مانند HopSkipDrive, Kango و Zūm.

Uber و Lyft بان رانندگان از سواری دادن به افراد زیر سن قانونی بدون همراه اگر چه یک نظرسنجی اخیر از دانشگاه میشیگان شواهدی است که نوجوانان در استفاده از خدمات به تنهایی. حمل و نقل عمومی نیست و همیشه در دسترس برای خانواده ها.

کرایه برای HopSkipDrive متفاوت بازار و طیف وسیعی از حداقل هزینه برای یک مسافر سوار از 22 دلار در ایالت واشنگتن به 15 دلار در کلرادو. Zūm سواری در شروع $19.50 به صورت انفرادی و بچه ها با گزینه های ارزان تر برای carpools.

شرکت هایی مانند این درخواست تجدید نظر به ثروتمند پدر و مادر که در تیررس قرار میگیرد اجتماعی روند overworking و دقیق پدر و مادر می گوید: سارا Schoppe-سالیوان استاد روانشناسی در دانشگاه ایالتی اوهایو و عضو هیئت مدیره شورای معاصر خانواده.

“شما ممکن است فکر می کنم اگر مردم اختصاص زمان بیشتری به کار و سپس آنها اختصاص زمان کمتر به پدر و مادر, اما که در واقع درست نیست می گوید:” استاد Schoppe-سالیوان. میانی و فوقانی-درآمد پدر و مادر به صورت یک فرهنگ “ويژه پدر و مادر” که در آن “پدر و مادر نیاز به مقدار زیادی از سرمایه گذاری از زمان و پول به کودکان در هر فرصت است.”

HopSkipDrive اجازه می دهد تا پدر و مادر کتاب سواری برای بچه های خود را در سن 6 و در هشت ایالت و واشنگتن دی سی این شرکت فقط مطرح $22 میلیون دلار در سرمایه گذاری کمک های مالی و گسترش آن 13th, شهر لاس وگاس در ژانویه. Kango گسترش و ققنوس در ماه ژانویه است.

“بسیاری از پدر و مادر نیاز به کمی کمک اضافی. آنها ممکن است نیاز به یک تمام وقت پرستار بچه, اما آنها نمی خواهید به قربانی خود را در حرفه یا محدود کردن بچه های خود را از قادر بودن به انجام فعالیت و یا حتی فقط به مدرسه در زمان می گوید:” میریام Ravkin معاون ارشد رئیس جمهور برای بازاریابی در HopSkipDrive.

برای ارام کردن پدر و مادر, نگرانی, HopSkipDrive و شرکت های دیگر برجسته کردن قدرت از اقدامات امنیتی خود را. HopSkipDrive نیاز به درایور آن به انجام چندین چک های پس زمینه از جمله FBI چک نگه می دارد در شخص مصاحبه و تنها استخدام راننده با حداقل پنج سال مراقبت از کودکان تجربه می کنند. رانندگان و کودکان می توانند ارز, یک راز, رمز عبور, و پدر و مادر می تواند به دنبال در زمان واقعی در یک برنامه.

“این شرکت ساخته شده توسط overprotective مادرم می گوید:” خانم Ravkin.

هنوز هم پیدا کردن جای پای محکم

با وجود رشد تخصص سوار-نقطه شرکت وجود دارد مقدار زیادی از مشکلات بالقوه. چند تاشو از جمله منطقه خلیج را Shuddle در سال 2016 و نیوتن ماساچوست بر اساس Sheprd در سال 2018 است. هر دو شرکت فرار از بودجه و Sheprd مواجه اجازه مشکلات با دولت است.

یکی دیگر از ماساچوست مبتنی بر خدمات برای کودکان Zemcar متوقف تسهیل سواری در سال گذشته در بخشی به دلیل هزینه های عملیاتی شد بیش از حد بالا می گوید ژولیت Kayyem شرکت مدیر عامل. Zemcar چرخد و به فروش فن آوری های اختصاصی از جمله صوتی و تصویری تغذیه از داخل ماشین.

“وجود دارد رفتن به یک نقطه قیمت که در آن پدر و مادر آغاز خواهد شد به بلک که در آن فقط ارزان تر به یک پرستار بچه یا ترک کار اولیه می گوید:” خانم Kayyem یک مادر از سه زن که او نیز در سخنرانی های امنیتی در دانشگاه هاروارد.

“من فکر می کنم در بازار وجود دارد اما ما نمی تواند آن را کشف کردن” او می گوید. “حتی اگر ما به منظور بالا بردن $20 و 30 و 40 میلیون دلار ما نمی تواند شکل مقیاس و حجم در یک سریع به اندازه کافی قاب زمان.”

چند “Uber برای بچه ها” شرکت های تنوع مدل کسب و کار خود. HopSkipDrive شروع به همکاری با دولتی و خصوصی مدارس دو سال پیش به ارائه سواری برای دانش آموزان در مناطق دور افتاده و برای پرورش و یا بی خانمان زندگی می کنند که در خارج از مدرسه منطقه اما هنوز هم به عنوان حمل و نقل.

به تازگی HopSkipDrive مدیر عامل جوانا مکفارلاند گفته TechCrunch که 70 درصد از درآمد این شرکت از مدارس. Zūm نیز نورد همکاری با بیش از 4000 مدارس در شش ایالت و واشنگتن دی سی

برخی از پدر و مادر و اعضای عمومی باقی می ماند و تردید در مورد قرار دادن کودکان در غریبه’ ماشین مهم نیست چه بسیار vetted. در رالی خانم واسالو-صوت می گوید او احساس اطمینان با بررسی GoKart انجام. او دوست دارد که بسیاری از رانندگان مادران هستند یا مادربزرگ. این سرویس کمتر گران تر از قبل بچه نگهدار و او را با استفاده از آن خود را به خانه کودکان و نوجوانان آنها را به کلاس ژیمناستیک و یا برای دیدار با او در دفتر.

“این یک نعمت غیر مترقبه برای ما,” او می گوید.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im