Panera ساخته شده مواد غذایی کسب و کار در دو هفته پس از مدیران این شرکت متوجه شد که آنها نیاز به تنوع و دیدم یک نیاز می تواند آنها را پر کنید.

عکس: Panera Bread

درآمد تنوع است که به عنوان قدیمی به عنوان کسب و کار خود را. برای شرکت هایی مانند Panera Bread, باستان استراتژی می تواند نشان دهنده راه نجات است.

سنت لوئیس زنجیره ای سال ها صرف بازسازی در اطراف لبه های. این افزایش تا آن اسموتی ارائه; بهبود گوشی های هوشمند خود نرم افزار اضافه شده تحویل. اخیر خود معرفی یک $8.99 در هر ماه قهوه باشگاه ساخته شده روز من.

رستوران های زنجیره ای در پاسخ به یک بیماری همه گیر نیاز به انجام بیش از تنظیم مجدد صندلی عرشه ، “ما شاهد یک اختلال عمده,” Panera اجرایی Niren Chaudhary به من گفت شنبه. درآمد کند به عنوان coronavirus مستندات خفه اتاق ناهار خوری ترافیک.

به اشتراک گذاری افکار خود را

تنوع و یا منحصر به فرد ، چه بهتر مسیر موفقیت شرکت های بزرگ? پیوستن به مکالمه زیر.

یک بحران ممکن است به نظر می رسد مانند یک زمان وحشتناک برای یک مدیر عامل به جستجو برای آن است که فضای سفید یا ساقه سبز یا آبی آسمان که مردم کسب و کار بحث در مورد. اما آقای چودری چاره ای به حال.

“ما با داشتن این گفتگو یکی از جمعه شب های نقاط درد” آقای چودری گفت: با اشاره به اجرایی خود را با تیم. هر کس به نظر می رسید که مشکل اساسی و مواد غذایی در فروشگاه و یا تحویل به خانه خود.

Panera شد و در حال حاضر در حال خرید میوه و سبزیجات و محصولات لبنی به صورت فله. این حس به تعجب می کنم اگر به جای برش و dicing که همه مواد غذایی باید آن را به فروش بخشی از آن را به افرادی که نیاز به restock یخچال.

“ما می توانید آن را انجام دهید ؟” کسی پرسید. “ما تا به حال زیرساخت های تجارت الکترونیکی و لوله کشی های سیستم عامل” آقای چودری گفت. “در 48 ساعت این تیم گفت:” بله ما در حال رفتن به آن را انجام دهد.'”

در عرض دو هفته Panera Bread, مواد غذایی متولد شد. رانندگی در یک chipotle-مرغ-و-آووکادو ذوب و گوجه فرنگی با مرغ-سوپ رشته, رانندگی را با یک فنجان زغال اخته یک قرص نان از خمیر ترش و یک گالن شیر کم چرب.

درآمد تنوع است و از سبک برای چند دهه.

منتقدان نقطه به نقطه کوکا کولا شرکت. ‘s فراموش شدنی تاخت و تاز کردن به شراب; Quaker Oats’ بد بخت خرید Snapple; شرکت های نفتی’ ناموفق سرمایه گذاری در استخراج مواد معدنی.

بیشتر در کسب و کار

  • Airbnb به مبارزه طلبیده شانس موفقیت راه اندازی. چگونه آن را زنده ماندن یک بیماری همه گیر? مارس 17, 2020
  • بحران پرش-شروع امریکا نوآوری موتور. چه در زمان ، آوریل 10 سال 2020
  • Facebook جاده به رستگاری اجرا می شود راست پایین خیابان اصلی 5 آوریل سال 2020
  • مدیران عامل دست و پنجه نرم کردن با سخت ترین تماس های از حرفه خود مارس 3, 2020

طرفداران می گویند تنوع ایجاد امپراتوری. سامسونگ گروه والت دیزنی شرکت ، و 3M Co. ساخته شده میلیاردها دلار در مجموعهای بازی. Apple Inc., آمازون, و Microsoft Corp. باید متنوع راه خود را به تبدیل شدن به با ارزش ترین در جهان شرکت.

تنوع دستی است که در یک بحران, اما آن را سخت برای رسیدن به زمانی که پارو به شناور باقی می ماند. در هفته های اخیر من برفلد چند اجرائی از جمله بنیانگذاران Airbnb, Inc. و ZipRecruiter که لازم نیست وقت و پول برای انجام هر چیزی غیر از چسبیدن.

نوکیا Corp. ‘s 135 سال سابقه شاید بهترین عهد به تنوع. این داستان تکه تکه فنلاندی تصرف فرصت هایی که باید نگه داشته شود این شرکت یک قدم جلوتر از فاجعه است.

هنگامی که یک تلفن همراه غول نوکیا به عنوان یک شرکت مخابرات-دنده نیروگاه فقط به عنوان تلفن همراه کسب و کار فرو ریخت. چرا ؟ به دلیل تنوع و گوناگونی بود که در آن استخوان است. نوکیا آغاز شده به عنوان یک خمیر آسیاب اما در نهایت اضافه شده-لاستیک بوت ساخت. برای چندین دهه و حتی آن را ساخته شده—این—کاغذ توالت و ماسک.

مدرن تنوع استراتژیست هشدار شرکت از ضلالت بیش از حد از صلاحیتهای هسته و یا هم افزایی. نوکیا تلفن-به-دنده محوری حس می کند تحت این تفکر اما پالپ-به-لاستیک بوت حرکت سخت تر است به جلو.

RJ Scaringe بنیانگذار Rivian خودرو خود را ساخته برقی-خودرو شرکت با مدرن روز با رویکرد تنوع. طرح خود را برای اولین بار از تخم در سال 2009 بود برای ایجاد یک حق بیمه برقی کامیون R1T که می تواند به رقابت با تسلا. آن میله میله برای فروش به این سال است.

‘درآمد تنوع و ایجاد یک مکمل مجموعه ای از کسب و کار است که عمل به عنوان بلوک های ساختمان برای شرکت همواره مهم بوده است’ می گوید: Rivian خودرو مدیر عامل RJ Scaringe.

عکس: Patrick T. Fallon/مهر نیوز

در طول راه او اضافه بالقوه دیگر راه برای ساختن یک جفتک انداختن. این شرکت به عنوان مثال راه پیدا کرده است به repurpose باتری بعد از آنها عمر خود را در استفاده از خودرو و بسیاری از کارشناسان این را به عنوان یک راه برای کسب سود EVs سودآور است.

یکی دیگر از ایده برای استفاده از “اسکیت بورد” است که بیمه خود ماشین الکتریکی به عنوان یک پلت فرم برای دیگر باطری راه حل. تا همین اواخر که به نظر می رسید مانند یک, جالب, جانبی, کسب و کار, اما یک بازیگر به R1T را نقش بازیگران.

پس از Rivian فرستاده کارکنان خانه و متوقف تجهیز نشدن در آن ایلینوی کارخانه در میان coronavirus مستندات به تأخیر انداختن R1T را برای اولین بار تا 2021 که اسکیت ایده رفت از بازیگر به اشتراک گذاری در مرکز صحنه.

در تابستان گذشته آقای Scaringe تا به حال زده برای مقابله با ساخت Amazon.com Inc. 100,000 برقی ون, کردن اسکیت بورد. آمازون به من گفت این هفته به آن انتظار دارد که آنها را در جاده ها در عرض 20 ماه.

“درآمد تنوع و ایجاد یک مکمل مجموعه ای از کسب و کار است که عمل به عنوان بلوک های ساختمان برای شرکت همواره مهم بوده است” آقای Scaringe, 37, به من گفت که در اوایل این هفته. “تا این اواخر بود که فرضی.”

کار ساخت وانت است unsexy بخشی از کسب و کار خودکار. بچه ها نمی رویه پوستر گرومن LLV ایمیل کامیون به دیوار خود را.

برای آقای Scaringe ماشین-عاشق از جوانان خود را تحویل-ون ری از امید و جای پایی در حال ظهور روند.

یک مدل الکتریکی تحویل وانت دستور آمازون از میشیگان بر اساس Rivian.

عکس: (اردن جا / آمازون)

“شده است وجود دارد قطعی شتاب از داشتن چیزهایی تحویل به خانه آقای Scaringe گفت. در حال حاضر مشتریان دیگر علاوه بر آمازون در حال ضربه زدن بر روی Rivian درب.

این کسب و کار جدید را فراهم می کند فوق العاده پایدار و به طور بالقوه رکود اقتصادی-مقاوم در برابر جریان درآمد برای یک شرکت با یک کارخانه عظیم و صدها نفر از کارکنان ساعتی در ایلینوی که باقی می ماند در حقوق و دستمزد و در نهایت نیاز به بازگشت به کار.

Panera را, مواد غذایی کسب و کار است که به همان اندازه unsexy به عنوان یک کار ون, اما آن را فراهم می کند آقای چودری نوع افزایش است که آمازون کامیون قرض آقای Scaringe.

مواد غذایی در حال حاضر کمک 1 ٪ تا 2 ٪ از فروش که نشان دهنده کوچک اما امیدوار کننده برش پس از coronavirus کسب و کار. عملیات سودآور است و آقای چودری انتظار دارد که آن را به یک “معنی دار” کمک مالی در کوتاه مدت.

او قصد دارد برای اضافه کردن بیشتر از دسته مواد غذایی و وعده غذایی کیت به Panera مواد غذایی به زودی. از آن خواهد شد یک خط کسب و کار پس از بحران.

بله وجود دارد ممکن برای رفع: Panera انتخاب بسیار محدود و مواد غذایی زنجیره تامین متفاوت از رستوران زنجیره تامین. مواد غذایی حاشیه قاتل گذاری, فرار است, مصرف کنندگان بی ثبات و اغلب فروشگاه به صورت فله.

“هرگز در تمام زندگی حرفه ای من دیده می شود هر چیزی از این پیچیدگی و این قدر و این ظریف کشیده در 14 روز” آقای چودری گفت: با اشاره به زمانی که در آن Panera Bread, مواد غذایی ساخته شده است.

“اما پس از آن دوباره من هرگز دیده می شود هر چیزی مانند Covid-19.”

نوشتن به John D. Stoll در john.stoll@wsj.com

اصلاحات & Amplifications
مدیر عامل شرکت Panera نان Niren Chaudhary و مدیر عامل Rivian خودرو است RJ Scaringe. نسخه قبلی این مقاله املای نام خود را به اشتباه. (اصلاح شده در آوریل 24.)

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im