همه گیر می کشد آمریکای لاتین, ترانس جامعه به ویژه

نمرات نما شهروندان در شهرها و کشورها در سراسر آمریکای لاتین در بر داشت خود را در زیر میکروسکوپ این سال و پس از چند دهه زندگی در سایه.

یک تعداد انگشت شماری از ملی و محلی از سیاست های دیکته شده جنبش در میان COVID-19 قرنطينه بودند که شکسته جنسیتی. ویدئوها از ترانس مردم مورد آزار و اذیت در فروشگاه های مواد غذایی و یا متوقف شده در خیابان ها و در برخی موارد حمله برای شکستن قفل سفارشات با الهام از برخی از دولت ها برای سرنگونی جنسیت خود را مبتنی بر سیاست. و جامعه بین المللی و رسانه های پیوست در مکالمات اطراف ترانس حقوق در منطقه است.

در حالی که موفقیت تقریبا به عنوان قابل توجهی به عنوان دادگاه عالی ایالات متحده را برجسته حاکم است که تجاوز+ اشتغال تبعیض خلاف قانون اساسی است, آنها را نگه دارید بالقوه برای پیشرفت.

“ما خواستار حقوق است که در حال حاضر وجود دارد [برای دیگران] است که نتوانسته اند به ما می گوید:” زهره تجدا فرناندز رئیس جمهور پاناما انجمن ترانس مردم است. “ما می خواهیم برای دیدن و من می دانم که ما می توانیم انجام این کار است.”

بوگوتا, کلمبیا

در خیابان های شلوغ شهر پاناما یک زن نزدیک یک بیمارستان, محکم کیف پول و تلفن. قبل از اینکه او می رسد ورودی دو افسر پلیس جلوگیری از مسیر خود را.

“شما! چه کار می کنی ؟ امروز تنها زنان را می توان در خارج” که فراجنسیتی است و خواست برای شناسایی نام برای او امنیت را به یاد می آورد یک افسر گفت.
 
او در زمان یک نفس عمیق سعی در پوشش ترس و توضیح داد که او تا به حال یک انتصاب دکتر. اما ماموران بازجویی او و رد او و ورود او گزارش به حقوق بشر و گروه بعد از آن هفته است. دومین افسر که همچنین یک همسایه پانچ او در زمانی که او سعی به مرحله خارج جداگانه پس از آن تاریخ ،

پاناما همراه با یک تعداد انگشت شماری از دیگر آمریکای لاتین شهرستانها و سازمان ملل معرفی کرده است و جنسیت به عنوان یک راهنما در تلاش خود را برای محدود کردن تعداد زیادی از مردم در خارج در طول coronavirus بیماری همه گیر. آن را تا به حال عواقب ناخواسته مانند ترانس خشونت و تبعیض اغلب در دست پلیس است.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

پاناما فرمان نیاز مردم پایبند به جنسیت داده شده در گواهی تولد خود را می کند و تشخیص جنسیت تغییرات قانونی است. به عنوان یک نتیجه, ترانس زنان یا باید ترک در “روز برای مردان” یک جنسيت آنها نمی توانستند با وجود شناسنامه خود را و یا سفر به خارج حتی تاریخ و موضوع خود را به آزار و اذیت.

پس از این سیاست ها تصویب شد, نمرات از انجمن گردش اند در رسانه های اجتماعی chronicling ترانس خریداران لگد از فروشگاه مورد آزار و اذیت در خیابان ها و حتی ضرب و شتم. ترکیبی از فشار بین المللی و صریح پوش بک از تجاوز+ گروه استدلال می کنند که این اقدامات قرار داده ترانس و nonbinary افراد در افزایش خطر منجر به اکثر کشورهای آمریکای لاتین و شهرستانها لغو جنسیتی مبتنی بر مستند اقدامات است.

پیروزی نبود جهانی: حداقل یک کلمبیا شهرداری هنوز هم ادامه دارد و با سیاست و پاناما در ابتدا پس از معکوس سیاست ابقاء جنسیتی محدودیت در اوایل ماه ژوئن به عنوان COVID-19 موارد یک بار دیگر مشخصی.

هنوز فعالان می گویند مکالمات برانگیخت با این سیاست به آنها امید به آینده. وزارتخانه ها و سازمان های غیر دولتی که هرگز علنا نگرانی خود را با ترانس حقوق رسیده به فعالین اصلی به شکل اتحاد و ائتلاف در پی جنسیتی مستند سیاست. افزایش دید مجبور است برخی از دولت ها و به اذعان تبعیض علیه افراد فراجنسیتی. در حالی که موفقیت تقریبا به عنوان قابل توجهی به عنوان دادگاه عالی ایالات متحده را برجسته حاکم است که تجاوز+ اشتغال تبعیض خلاف قانون اساسی است, آنها را نگه دارید بالقوه برای پیشرفت.

“ما یک کوچک اما قدرتمند جنبش می گوید:” Daniela مالدونادو Salamanca, کلمبیا یک ترانس زن و بنیانگذار ترانس جامعه شبکه در بوگوتا. “من فکر نمی کنم آنها تا به حال تصور یک گروه کوچک است که در طول تاریخ نادیده گرفته شده خواهد بود به گوش این زمان,” او می گوید از سیاست را لغو و در بسیاری از کلمبیا. این منجر به گسترده تر گفتگو در مورد “ممنوعه در زندگی روزانه ما است.”

مبارزه برای حقوق ترانس

هر کشور اجرای جنسیتی قرنطینه سیاست متفاوت است.

پس از بوگوتا اعلام کرد حکم خود را در مورد یک دوجین دولت های محلی در سراسر کلمبیا دنبال کرد. در نهایت تقریبا همه شهرستانها به پایان رسید سیاست. در پرو ملی دولت لغو تصمیم خود فقط یک هفته پس از معرفی آن حاکی از آن موفق نبود در محدود کردن تحرک. پاناما متوقف اندازه گیری فقط برای یک هفته و سپس دوباره آن را به عنوان COVID-19 نفر رسید. مرکزی آمریکا کشور, اما, بود, ستایش دیده بان حقوق بشر برای آن بیانیه علیه تبعیض ترانس.

تجاوز+ گروه و دانشگاهیان می گویند که آنها بر این باورند بسیاری از دولت ها که اجرا شده اندازه گیری شد و نادان در مورد چگونه آن را تحت تاثیر قرار می نما شهروندان است.

در حالی که چندین دولت کلمبیا منتشر شد اظهارات تشویق مقامات به احترام ترانس و nonbinary افراد “پلیس شده اند (و همچنان) یکی از اصلی متجاوزان ترانس حقوق مردم در سراسر آمریکای لاتین می گوید:” دکتر جولیانا مارتینز استاد جنسیت و تمایلات جنسی در دانشگاه آمریکایی از طریق ایمیل. او می گوید انتظار احترام به هویت جنسیتی به سادگی از آنجا که دولت ها خواسته مقامات امنیتی به انجام این کار شد و بی تکلف و “ریاکارانه است.”

با وجود آن تلاش های سازمان های غیر دولتی مستند موارد مختلف از خشونت پلیس علیه ترانس و nonbinary مردم می گوید دکتر مارتینز و “کل جامعه شروع به پلیس جنسیتی نیز هست.”

پاناما انجمن ترانس مردم دریافت کرده است بیش از 40 گزارش از تبعیض علیه ترانس مردم از آوریل 1. ترانس جامعه شبکه در بوگوتا مستند ده ها تن از موارد خشونت و تبعیض در سه هفته. پرو فعال گروه مستند حداقل 20 نفر در یک هفته سیاست در جای خود بود. در پاسخ به تجاوز+ گروه منتشر ویدئوها از سوء استفاده و هماهنگ با مطبوعات بین المللی, نوشته شده به محلی و دولت های ملی و ایجاد دادخواست به منظور جلب توجه به اثرات جنسيت بر اساس سیاست های ترانس حقوق.

Thaina دوارت دیاز آفریقایی کلمبیا فیلسوف و ترانس زن در کرتگنا می گوید: “اندازه گیری “در معرض نابرابری ما تجربه” روزانه حتی قبل از همه گیر. به دلیل توجه تبعیض علیه ترانس جوامع درو در طول مستند اقدامات بسیاری از سازمان های غیر دولتی می گویند که آنها در بر داشت همبستگی در جدید امیدوار کننده اتحاد است.

“موسسات مختلف را به نام ما و می خواهید به گفتگو در این مورد می گوید:” زهره تجدا فرناندز رئیس جمهور پاناما انجمن ترانس مردم است. به منظور ایجاد حرکت و ایجاد هر نوع تغییر پایدار “دیالوگ ضروری است” خانم تجدا می گوید. او در تماس با پاناما وزارت توسعه اجتماعی این موسسه مدافع عمومی دفتر وزارت امور خارجه و محلی و بین المللی سازمان های غیر دولتی. “همه می خواهم به دانستن بیشتر در مورد چگونه این سیاست را تحت تاثیر قرار, ما,” او می گوید. آن را به او امیدواریم.

“این جنبش خود را نشان داد سازمان و ظرفیت خود را برای بسیج به سرعت می گوید:” دکتر مارتینز. او آن را می بیند به عنوان نشانه ای از رشد قدرت سیاسی برای ترانس فعالان در منطقه که در آن در طول تاریخ ترانس حقوق نادیده گرفته شده اند و حتی به عنوان گی-حقوق حرکات دست یافته اند بیشتر به رسمیت شناختن و قانونی مهم پیروزی.

ما “بهره برده اند [لحظه ای] به بحث … نه تنها در مورد جنسیتی قرنطینه سیاست بلکه در مورد اینکه چگونه در طول تاریخ ما زندگی در محرومیت می گوید:” خانم Maldonado از ترانس جامعه شبکه در بوگوتا.

حرکت رو به جلو حامیان منطقه امید به مهار بین المللی حرکت در اطراف این سیاست برای تقویت مکالمه فراتر از این بیماری همه گیر. که شامل درمان trans کارگران جنسی مرگ و ناپدید شدن ترانس مردم و تبعیض در بخش بهداشت و درمان. در پاناما, ترانس سازمان های غیر دولتی در حال هل دادن برای یک قانون است که محافظت از هویت جنسیتی و همچنین اصلاحات مربوط به پروتکل های پلیس است که حد آزار و اذیت.

“ما خواستار حقوق است که در حال حاضر وجود دارد [برای دیگران] است که رد شده است به ما” خانم تجدا می گوید. “ما می خواهیم برای دیدن و من می دانم که ما می توانیم انجام این کار است. وجود اراده و من شاهد آن است.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de