همه گیر قیمت گذاری: آیا خاورمیانه بازارهای از دست دادن هنر معامله ؟

در کشورهای عربی که در آن قریب به اتفاق عصری اقتصاد در حال فروشندگان بازار اصطبل و مادر و پاپ مغازه coronavirus همه گیر است مختل قدیمی در فرهنگ بازار haggling. با دستکش-ضد عفونی کننده-ماسک صورت تدارکات بهداشت و نگرانی از تماس نزدیک خرید تلاش کرده است به تکامل است.

“هیچ کس آرام است و هیچ یک توقف به صحبت با هیچ کس درگیر می گوید:” ابو محمد, سقوط بیش از شمارنده در فروشگاه های خالی در مرکز شهر امان اردن. “مهم نیست که اگر شما خود را بهترین فروش زمین شما نمی توانید مردم را به توقف و فکر می کنم در مورد دادوستد و خرید,” او می گوید.

کارآفرینی تجار باید آمد تا با یک تعداد انگشت شماری از راه حل های موقت. بعضی از آنها باز واتساپ گروه به روز شده ساعت, جایی که آنها می توانید چانه زدن با مشتریان منحصر به فرد. دیگران تکیه Facebook, ارسال تصاویر و تشویق مناقصه در موارد محدود.

اما این اقدامات نمی تواند جایگزین فتنه و عجله آدرنالین از “نامگذاری قیمت خود را.” “مهم نیست که این مقدار از فن آوری هنگامی که ما بازگشت و نزدیک به زندگی عادی مردم را در خیابان خرید و چانه زنی,” پیش بینی بسام Arafeh یک شال فروشنده. “این haggling; این طبیعت انسان است.”

عمان, اردن

Tخود را به یک علامت گذاری بر روی آن. چقدر شما را ؟

اگر من خرید دو چه قیمت شما را به من بدهد?

خرید چهار و یک تخفیف ویژه – فقط برای شما.

از جمله عبارات به عنوان بخشی از موسیقی متن فیلم از السوق به عنوان امواج توفنده در ساحل.

چانه و چانه زنی در برابر یک خون ورزش در زمان یک بازی پوکر در دیگران با دقت طراحی شده تانگو با هر طرف امتناع از به فعل واقعی خود را میل – بوده است حیاتی خاورمیانه, بازار, برای قرن ها; برخی می گویند هزاران سال.

این ورزش از ضرورت است. فروشندگان حرکت محصول خریداران دریافت آنچه آنها فکر می کنم یک معامله دایره بازرگانی و کامل است.

Haggling ادامه داد: به عنوان امپراتوری افزایش و کاهش هوازدگی بلایای طبیعی و جنگ. اما در حال حاضر با آن مواجه آن با چالش سخت ترین و در عین حال: coronavirus.

با حکومت اجتماعی فاصله دستکش-ضد عفونی کننده-ماسک صورت تدارکات بهداشت در ضرب و شتم خورشید و نگرانی از تماس خوب قدیمی از مد افتاده, بازار, خرید, تلاش کرده است به تکامل در COVID-19 عصر.

در کشورهای عربی که در آن قریب به اتفاق عصری اقتصاد در حال فروشندگان بازار اصطبل و مادر و پاپ مغازه ها همه گیر شده است و تلفات عظیم و مختل قدیمی خرید فرهنگ است.

“هیچ کس جذاب است”

با وجود اکثر کشورهای عربی با داشتن باز شده است برای هفته ها با آرامش COVID-19 محدودیت های خاورمیانه, بازار ترافیک کاهش پیدا کرده است و به شدت در امان قاهره و تونس.

در امان دره از مغازه ها و فروشندگان خیابانی در حال اجرا را از طریق قلب پایتخت – معمولا thronged توسط جمعیت مرور همه چیز را از فرش به جوجه – ترک بود در یک ظهر در اواسط هفته.

ابو محمد که به طور معمول می تواند فروش تا 150 دلار ارزش خود را از فروشگاه آجیل و ادویه جات ترشی جات قهوه و داروهای گیاهی به یک مشتری می گوید او در حال حاضر خوش شانس را به $75 در فروش در یک روز تمام.

“هیچ کس آرام است و هیچ یک توقف است به صحبت می کنند و هیچ کس جذاب است,” او می گوید, سقوط بیش از شمارنده در خود خالی مرکز شهر فروشگاه فقط در زیر یک دولت صادر شده و عکس برگردان روی پنجره مغازه خواندن “اجتماعی فاصله اقامت دو متر از هم جدا کنید.”

“مهم نیست که اگر شما خود را بهترین فروش زمین شما نمی توانید مردم را به توقف و فکر می کنم در مورد دادوستد و خرید,” او می گوید. “تنها سلامتی خود را در ذهن داشته باشند.”

نقاب مشتریان را با عجله تصمیم گیری خارج از مغازه و یا عبور بدون توقف نگران ناگهانی جمعیت جمع آوری در اطراف آنها و یا یکی دیگر از خریداران عطسه در چهره خود را.

“قبل از من فقط ساعت را صرف مرور و برگزاری هر لباس و یا صفحه که من خرید شکار برای کامل گوهر پنهان است که متناسب با سبک من” ام خالد 37 ساله امان ساکن می گوید: در خارج از فروشگاه به عنوان او منتظر یک فروشنده به دست او مجموعه ای از چای ،

داشتن زنگ زد جلوتر او کاغذ برداشته موارد خود را به سرعت.

“خرید دیگر مرور,” او می گوید: “این مانند چیدن یک بسته. من نمی توانم صبر برای ترک کنند.”

پس از آن وجود دارد تاثیر روانی کمبود جمعیت. خلوت بازار در امان قاهره یا تونس روستای ساحلی gem سيدي بوعلي سينا گفت: همه ارسال پیام به خریداران: مغازه ها تعطیل هستند و یا چیزی وحشتناکی اشتباه است.

مغازه داران می گویند که آنها با تکیه بر رقابت ایجاد شده توسط جمعیت شلوغ; های متعدد مشتریان نگه داشتن چشم دوخته اند و موارد مشابه را ایجاد انگیزه برای خریداران به خرید آنچه آنها فکر می کنم “آخرین قطعه” یا یک ضربه ارائه بنابراین نه به از دست دادن یک معامله خوب است به یکی دیگر از مرورگر.

تیلور موفق باشید

Shemagh شال فروشنده بسام Arafeh می ایستد در غیر منتظره ای آرام غرفه در مرکز شهر امان 17 ژوئن 2020.

به آن را می خواهم شما نیاز به لمس آن

اجتماعی فاصله به معنی صاحبان فروشگاه نمی تواند جسمی رسیدگی به یک مورد نشان می دهد مشتریان خود را “ساخت بدیع” و یا ارائه یک محصول گران تر برای مقایسه.

“این فقط همان” بسام Arafeh می گوید در shemagh غرفه در تقریبا متروکه در مرکز شهر امان که برای دو دهه او با اتکا بر ترافیک خیابان به فروش دست بافتنی شطرنجی مردان روسری.

“خرید تجربه لمسی; شما را به دیدن و احساس کردن آیتم به منظور واقعا آن را می خواهم” او می گوید: برگزاری این دست باف کرکی سفید منگوله های آویزان از یک shemagh شال دار بالاتر از او.

“اگر شما فقط با دیدن یک عکس از یک محصول در Facebook یا واتساپ, شما را تا پایان تفکر بیشتر در مورد قیمت از آیتم استفاده کنید. به جای فکر کردن در مورد چگونه به خوبی این مورد این است که شما فقط فکر می کنم ” آیا من واقعا می خواهید به صرف این مقدار؟'”

اجتماعی فاصله گرفتن و همه گیر نگرانی هایی را نیز مختل ظریف اقتصادی اکوسیستم برای محدود-درآمد شهروندان که با اتکا بر haggling برای روز سبزیجات و یا فرسوده و لباس که در حال حاضر با احتیاط از موارد استفاده می شود.

“ما نمی توانیم به بیمار. ما به جای خرید جدید و کمتر خرید می گوید:” أم محمد سوریه پناهنده و از پنج است.

از دست دادن کسب و کار سفر و گردشگری نیز تا به حال یک اثر موج دار شدن در بازار است.

“اگر کسی در حال بازدید از یکی دیگر از شهرستان و یا کشور و دارای مدت زمان محدود در قاهره این خواهد بود که برای اولین بار آخرین و تنها فرصت برای خرید از فروشگاه شما” می گوید: خلیل Muhanned یک مسگر که به فروش می رساند تزئینی برنجی و رنگ آمیزی شیشه ای فانوس در کنار خیابان در اسلام قاهره.

چنین پویا اجازه مغازه داران به شمع موارد بر روی یک بازدید’, خرید, لیست ارائه تخفیف به آنها را تشویق به صرف “فقط یک کمی بیشتر” برای دریافت اضافی که فرش یا فانوس خود را در قوانین و یا همکار.

“اما زمانی که هیچ کس در سفر از یک کشور دیگر وجود دارد و دیگر یک حس کشف و یا فشار به خرید” آقای Muhanned می گوید.

اقدامات موقت

کارآفرینی تجار باید آمد تا با یک تعداد انگشت شماری از راه حل های به دادوستد را به تجربه خرید.

در مصر و اردن مغازه باز کرده اند واتساپ گروه به روز شده ساعت, ارسال آخرین اجناس خود و تشویق طرف گفتگو که در آن آنها چانه زدن با فردی مشتریان; دیگران با تکیه بر Facebook, ارسال تصاویر و تشویق مناقصه در موارد محدود.

بسیاری در اردن و خلیج فارس شروع به تکیه بر روی یک ناوگان از نقاب و دستکش deliverymen و کار برای سوار-به اشتراک گذاری برنامه ها احضار در هوی و هوس از یک مشتری برای تکمیل یک معامله بدون ملاقات با خریدار.

اما به جای جای فتنه و عجله آدرنالین از “نامگذاری قیمت خود را” مغازه داران می گویند این اقدامات یک عکاسی برای کمک به آنها برای زنده ماندن این بیماری همه گیر.

“مهم نیست که این مقدار از فن آوری هنگامی که ما بازگشت و نزدیک به زندگی عادی مردم را در خیابان خرید و چانه زنی,” پیش بینی آقای Arafeh های شال گردن فروشنده به عنوان او در حمام تا یک دست نوشته نشانه های مطلب “25 درصد است.”

“این haggling; این طبیعت انسان است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>