همه گیر معضل: اورژانس نظارت آسان نخواهد بود برای جدا

Coronavirus همه گیر آورده به تمرکز شدید کار پزشکان و پرستاران و تحویل کارگران است. کمتر آشکار است اما به همان اندازه مهم است که این کار از کسانی که در مجموع زمینه های مختلف: نظارت است. به عنوان آنها در تلاش برای آوردن همه گیر تحت کنترل دولت ها در سراسر جهان در حال اجرای و یا با توجه به استفاده از پیچیده و در زمان سرزده نظارت بر تکنیک های.

تکنولوژی – از جمله نظارت هواپیماهای بدون سرنشین, الگوریتم های تشخیص صورت و گوشی های هوشمند منطقه جغرافیایی انتقالها – پدید آمده است به عنوان یک سلاح قدرتمند در مبارزه با COVID-19. اما آن را سریع بالا می برد مهم اخلاقی سوالات یادآور آن مطرح شده توسط جنگ علیه ترور است. دولت در حال تبدیل شدن به شرکت سیستم عامل رسانه های اجتماعی و توسعه دهندگان نرم افزار برای کمک به نظارت بر افرادی که قرارداد این ویروس و شناسایی خطر خوشه – با و بدون رضایت.

“وجود دارد منافع و بدیهی است که اشتهای دولتها برای استفاده از این فرصت برای تست کردن ردیابی و حفظ حریم خصوصی-شکستن فن آوری می گوید:” الکس Gladstein مدیر ارشد استراتژی افسر در حقوق بشر پایه و اساس است.

Fionnuala D. Ní Aoláin یک گزارشگر ویژه سازمان ملل برای حقوق بشر می گوید اورژانس قدرت پس از تصویب هستند به ندرت نورد. “حتی اگر آنها در حال ایجاد و بر اساس بودن موقت انحرافات آنها اساسا دائمی تبدیل شده به قانونی معماری دولت” او هشدار می دهد.

بازل سوئیس

Coronavirus همه گیر آورده به تمرکز شدید کار پزشکان و پرستاران و تحویل کارگران است. کمتر آشکار است اما به همان اندازه مهم است که این کار از کسانی که در مجموع زمینه های مختلف: نظارت است.

به عنوان آنها در تلاش برای آوردن همه گیر تحت کنترل دولت ها در سراسر جهان در حال اجرای و یا با توجه به استفاده از پیچیده و در زمان سرزده نظارت بر تکنیک های.

تکنولوژی – از جمله نظارت هواپیماهای بدون سرنشین, الگوریتم های تشخیص صورت و گوشی های هوشمند منطقه جغرافیایی انتقالها – پدید آمده است به عنوان یک سلاح قدرتمند در مبارزه با COVID-19. اما آن را سریع بالا می برد مهم اخلاقی سوالات یادآور آن مطرح شده توسط جنگ علیه ترور است.

بسیاری از ناظران ابراز نگرانی از این که اقدامات فوق العاده اجرا شده امروز را تبدیل به دائم.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی ما حذف paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

“بزرگترین فوری چالش ما شاهد یک انفجار اضطراری و یا استثنایی قوانین در سراسر جهان می گوید:” Fionnuala D. Ní Aoláin یک قانون استاد و گزارشگر ویژه سازمان ملل در ارتقاء و حفاظت از حقوق بشر و آزادی های اساسی در حالی که مقابله با تروریسم است.

اورژانس قدرت پس از تصویب هستند به ندرت نورد او می گوید:. “حتی اگر آنها در حال ایجاد و بر اساس بودن موقت انحرافات آنها اساسا دائمی تبدیل شده به قانونی معماری دولت” او هشدار می دهد.

فرصت کشف و ضبط?

بین المللی, قانون مقررات متحده برای محدود کردن حقوق شهروندان در طول یک بحران است اما خطر این است که نفس بیش از حد. استاد Ní Aoláin می گوید این نگرانی او این است که بسیاری از قانونی بودن اقدامات اتخاذ شده در سراسر جهان را “از قبل پخته شده” با کیفیت.

مجارستانی نخست وزیر ویکتور وزیر تصرف در COVID-19 بحران به سیمان قدرت اجرایی است. در پادشاهی متحده نگرانی وجود دارد که دولت اضطراری قدرت تحت Coronavirus عمل – یک سند بیش از 300 صفحه – استراحت خواهد محدودیت های انبوه نظارت است. اسرائیل می خواهد آن سرویس های اطلاعاتی برای ردیابی کسانی که ویروس است.

اقدامات اضطراری را گسترش اروپا در مجموع کانون بیماری همه گیر به ایالات متحده آمریکا کشور با بسیاری از موارد تایید شده. دولت در حال تبدیل شدن به شرکت سیستم عامل رسانه های اجتماعی و توسعه دهندگان نرم افزار برای کمک به نظارت بر افرادی که قرارداد این ویروس و شناسایی خطر خوشه – با و بدون رضایت با و بدون anonymizing اطلاعات شخصی.

حقوق بشر و طرفداران حفظ حریم خصوصی می گویند داستان احتیاطی در توده نظارت گرفته تا افراطی را می توان در چین که حتی قبل از همه گیر بود شاغل که اقدام به سرکوب مخالفان در سین کیانگ به قومی اقلیت اویغور.

ووهان یک شهرستان از 11 میلیون نفر در هوبئی استان و نقطه مبدا از شیوع کروناویروس شده بود در زیر قرار داده شده کامل مستند و به نظر می رسد از بحران در حال ظهور. اما یک برنامه تلفن در حال حاضر تعیین می کند که آیا شهروندان چینی باید در قرنطینه و یا راست به حرکت آزادانه در حالی که به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی با مقامات محلی.

“وجود دارد منافع و بدیهی است که اشتهای دولتها برای استفاده از این فرصت برای تست کردن ردیابی و حفظ حریم خصوصی-شکستن فن آوری می گوید:” الکس Gladstein مدیر ارشد استراتژی افسر در حقوق بشر بنیاد جهانی سازمان های غیر انتفاعی است که با تمرکز بر رژیم های اقتدارگرا. “حتی در جوامع باز مانند تایوان و کره جنوبی از شما متاسفانه شاهد بسیار تهاجمی نظارت و ردیابی افراد در قرنطینه یا که مثبت هستند.”

سلامت بسیاری از

عمل surveilling و ضابط آن اعتقاد بر این بود مسری است که تقریبا به قدمت تمدن خود را. فصل 13 از لاویان جزئیات که پوست علائم تماس برای جداسازی اجباری توسط مقامات دولتی. نوشتن در قرن اول قبل از میلاد به روم دولتمرد سیسرو ابداع شعار “salus populi suprema lex esto” – “سلامت مردم باید قانون کشور” – یک عبارت است که جان لاک نوشتن تقریبا از 1700 سال بعد مشخص خواهد به عنوان یک اصل بنیادی دولت است.

“وجود دارد یک مد افتاده است که سلامت بسیاری از اهمیت بیشتری نسبت به حقوق فردی می گوید:” هوارد Markel یک پزشک و مورخ پزشکی در دانشگاه میشیگان است. “ما همه همسایگان است. ما همه مسئول یکی دیگر.”

ما, مدرن, مفهوم قرنطینه تاریخ به 14 قرن, ونیز, ایتالیا, زمانی که برخی از ورود کشتی ها مورد نیاز خواهد بود به نشستن در لنگر برای 40 روز – quaranta روز در ایتالیایی در تلاش برای جلوگیری از طاعون. ظهور جوانه نظریه در قرن 19 بیشتر سمان اخلاق که گسترده نیروهای پلیس بودند توجیه در برابر بیماری های عفونی. توسط 1905 در پاسخ به شیوع آبله در کمبریج, ماساچوست, ایالات متحده آمریکا دیوان عالی کشور تاسیس شده که حقوق فرد باید تابع مناسب بهداشت عمومی اقدامات است.

توماس پیتر/ایسنا

یک مهندس نرم افزار با این نسخهها کار در یک صورت به رسمیت شناختن برنامه که برای شناسایی افراد زمانی که آنها با پوشیدن یک ماسک صورت در توسعه آزمایشگاه الکترونیک چینی تولید کننده Hanwang (Hanvon) تکنولوژی در پکن 6 مارس سال 2020 است.

شاید معروف ترین مثال از نفس بیش از حد توسط مقامات بهداشت عمومی داستان ایرلندی مهاجر مریم Mallon بهتر به عنوان شناخته شده حصبه مریم. یک آشپز برای خانواده های ثروتمند در منطقه شهر نیویورک در نوبه خود از قرن 20th, او یک ناقل بدون علامت حصبه. پس از چند تن از اعضای خانواده او پخته شده برای بیمار مقامات خود را شناسایی و زور و آزار او بر برادر شمالی جزیره است. سه سال بعد خانم Mallon منتشر شد به این شرط که او کار نمی کند به عنوان یک آشپز است. اما او بازگشت به آماده سازی مواد غذایی و قرار داده شد, در قرنطینه برای بقیه عمر خود را – همه گفت: نزدیک به سه دهه در انزوا.

گرفتاری او نشان دهنده “ناب مثال از آنچه که اتفاق می افتد زمانی که بهداشت عمومی را به تعارض با حقوق مدنی می گوید:” پزشکی مورخ جودیت والزر Leavitt, نویسنده این کتاب سال 1997 “حصبه مریم: اسیر به سلامت.”

بسیاری از دقیق بهداشت عمومی قوانین دست نخورده باقی مانده را از طریق افزایش حقوق مدنی و آزادی های مدنی جنبش های 1960 و 1970. آن را تنها با HIV/ایدز در نزدیکی پایان قرن 20 است که تنش بین حریم خصوصی و عمومی بهداشت آمد به خط مقدم.

تأمل در درس های آموخته شده از آن اپیدمی ایدز معاون مدیر اجرایی شانون Hader استدلال می کند که اعتماد و تعامل و همکاری جوامع ضروری واقعا تسخیر COVID-19 به عنوان دسترسی به خدمات برای کسانی که به آنها نیاز دارید.

با اعتماد او می افزاید: می آید قابل اطمینان ترین اطلاعات.

“در زمینه پاسخ ما دیده ایم نظارت موثر سیستم با اطلاعات خصوصی قرار داده و به جایی که باید سخت حمایت کرده اند و تا به حال هیچ نقض confidentialities می گوید:” دکتر Hader. “بله وجود دارد کاملا راه – حتی با تکنولوژی های جدید و هوش مصنوعی – انجام و صدا و مهم بهداشت عمومی نظارت می کند که سازش سلامت و ایمنی افراد است.”

نیاز به نظارت

از سازمان بهداشت جهانی در ژنو به موسسه تکنولوژی ماساچوست تلاش های در حال انجام برای توسعه برنامه های کاربردی است که می تواند کمک به مهار بیماری همه گیر. یکی از چالش های است که قوانین حفظ حریم خصوصی در سراسر جهان تلاش کرده اند برای همگام شدن با پیشرفت های تکنولوژیکی که باید تحویل صورت تشخیص بیومتریک هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده ها.

اما جو Cannataci U. N. گزارشگر ویژه در مورد حق حریم خصوصی می گوید که یک data-driven پاسخ به کروناویروس است که ممکن است در حالی که هنوز پیوستن به استانداردهای اخلاقی.

“ما نباید تعجب کرد که در شرایط استثنایی استثنایی اقدامات باید انجام شود می گوید:” استاد Cannataci از دفتر خانه خود را در مالت جایی که او در حال پیوستن به یک پیشگیرانه 14 روز در قرنطینه پس از سفر گسترده. “مشکل این است که آیا ما حق پادمان در محل ؟ آیا ما حق نظارت سیستم در محل؟”

تقریبا یک سوم از کشورهای جهان به هیچ قوانین حفظ حریم خصوصی در همه. نظر کارشناسان در اروپا به طور کلی حفاظت از داده ها و مقررات که به اجرا در آمد و در سال 2018 به عنوان نزدیکترین چیز به یک بین المللی استاندارد طلا. با این حال به عنوان استاد Cannataci امتیاز آن صدق نمی کند به خدمات امنیتی است.

چه اعمال حداقل در زمینه 47 متحده از شورای اروپا به همراه هشت نفر دیگر تصویب سازمان ملل است که کنوانسیون 108. این تحمیل تعهد به معرفی نظارت که لازم است متناسب و ارائه شده توسط قانون در یک جامعه دموکراتیک.

حق پادمان در نظر او به شکل یک نظارت بر قدرت است که مستقل است و توسط قانون و شامل هر دو قانونی و کارشناسان فن آوری در فرایند مجوز برای نظارت عملیات. “شما باید به روشنی مشخص شده داده جستجوهای بسیار به وضوح مشخص شده و نظارت و بسیار به وضوح مشخص شده در دوره های زمانی می گوید:” استاد Cannataci. “شما نمی توانید این کار را تمام وقت.”

“خطرات است که شما ترک این سیستم را در جای خود و به جای گفتن coronavirus به جای ضعیف مردم با coronavirus شما پرچم همه کسانی که در انتقاد از دولت” او می افزاید. “این ابزار می تواند پس از سوء استفاده است که آنها را در سال 1984 شبیه مهد کودک. برادر بزرگ را تبدیل به برادر کوچک در مقایسه با آنچه که دولت می تواند انجام دهد.”

خودسانسوری

به عنوان بسیاری از کشورهای کشف نظارت گزینه های اسرائیل و خارج از غرفه برای آن صریح قصد به repurpose فن آوری طراحی شده برای مقابله با تروریست های مظنون به جای پیگیری کردن اطلاعات مفید است که در مبارزه با کروناویروس.

دولت اسرائیل تایید اورژانس قدرت خود را برای امنیت داخلی آژانس به انجام این کار, اما ملاقات فوری پوش بک از خصوصی و حقوق مدنی طرفداران که پیدا کردن اندازه گیری بیش از حد شدید است. دیوان عالی کشور در پا, صدور دستور به نوار استفاده از این فناوری تا یک کمیته پارلمانی می تواند تنظیم شود تا برای نظارت بر عملکرد آن.

اما مجلس بوده است نه عملکرد در میان یک جنگ قدرت بین دولت موقت و مخالفان زیر اخیر انتخابات است. در ضمن شین بت اسرائیل نسخه از اف بی آی همچنان به استفاده از تلفن همراه داده ها به ردیابی که در آن coronavirus مثبت مردم شده اند و کسی آنها را مجبور به تماس با. اسرائیلی ها شوخی است که اگر شما اضافی آبی بررسی خود را در واتساپ برنامه پیام رسانی است که به معنی شین بت به عنوان خوانده شده پیام نیز هست.

منتقدان این سیاست نگرانی در آن قرار داده خواهد شد یک دمپر در بیان سیاسی و بسیج.

“هنگامی که مردم می دانند که آنها در حال نظارت آنها تنظیم رفتار خود” یادداشت های مایکل نوار-سینا علوم کامپیوتر و حفظ حریم خصوصی محقق در دانشگاه بن گوریون از سوی اسرائیل شلیک شد. “بنابراین اگر برادر بزرگ در حال تماشای شما همیشه سعی کنید به رفتار در راه است که نمی خواهد به آزار برادر بزرگ به ویژه هنگامی که خود را دموکراسی بسیار شکننده به عنوان ما می بینیم در حال حاضر. آن می تواند به جلوگیری از مردم را از خود سازماندهی خود و منافع خود.”

Yohanan Plesner رئیس جمهور اسرائیل دموکراسی موسسه و سابق مجلس نمی خرید لغزنده شيب استدلال منتقدان که ردیابی شهروندان در سن coronavirus لزوما نشانه یک کاهش در اسرائیل دموکراسی است.

او آن را می بیند به عنوان یک نوآوری و احتمالا ابزار موثر برای حفظ سلامت عمومی ارائه شده در آن استفاده شده است برای یک مدت زمان محدود و با نظارت پارلمانی.

“من فکر نمی کنم حریم خصوصی است که یک ارزش مطلق و بهداشت عمومی نیز یک هدف مهم. از آنجا که هر فردی دارای یک تلفن همراه ما می توانید استفاده از این برای صرفه جویی در زندگی می کند.”

نویسنده کارکنان Eoin o’carroll در امهرست ماساچوست و خبرنگار دینا کرافت در تل آویو, اسرائیل کمک گزارش.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی ما حذف paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de