همه گیر، تغییرات آب و هوایی: چرا آسمان همیشه بر سر ما می بارد؟

ما چیزی جز ترس از خود نداریم، اما به نظر می رسد ترس تبدیل به دوست ما شده است.

رسانه ها هر روز تیتر می شن که آسمان داره سقوط می کنه تغییر آب و هوا (زمین در حال رفتن به سوزاندن!) یا همه گیر (کوروناویروس بزرگتر از آنفولانزای اسپانیایی!). پس متعصبان هندوتوا هستند که در رسانه های اجتماعی درباره مسلمانان وحشت می کنند (که آنها در نابودی تمام ادیان دیگر خم شده اند!). آدم معمولي رو ميشه بخشيد بخاطر اينکه فکر ميکرد اون از همه طرف تحت محاصره است

انگیزه رسانه ها ایجاد تیترهای ترسناک است: این ها بهتر از آنهایی که خسته کننده می فروشند. ما از طرف دیگر، کاملا ً توسط طبیعت طراحی شده تا به عنوان رسپتاکل های گزارش های هراس زده «خبر» باشد. ترس به شدت در سیستم لیمبیک ابتدایی ما همراه با احساسات قوی دیگر مانند سرخوشی، خشم و حسادت، اچیده شده است.

مارک سِگل در سال ۲۰۰۵ نوشت که «انسان ها می توانند از رویدادهایی که ما فقط در مورد آن ها خوانده ایم یا شنیده ایم، نگران باشند، بنابراین ممکن است ما نگران بلایای ی که هرگز تجربه نمی کنیم… …اضافه کردن به مشکل این است که مردم اغلب موفق به ارزیابی دقیق سطح تهدید. ما تمایل به بیش از حد شخصی خطر و تجربه احساس غیر واقعی از خطر زمانی که ما شنیدن یا خواندن یک رویداد بد رخ می دهد به شخص دیگری”.

بیشتر این ترس با تصورات حاصلخیز ما تقویت می شود. چارلز مککی در کتاب خود در سال ۱۸۴۱، هذيان هاي محبوب فوق العاده و جنون ازدحام نوشته است: «ما از مسیر خود خارج می شویم تا خود را ناراحت کنیم؛ ما از این راه به بیرون می رویم و خودرا ناراحت می کنیم؛ ما از این راه به سمت بیرون می رویم. … ما چیزهای زشتی را برای ترس از خودمان در تکان می دیم، که اگر ما آنها را نمی ساختیم هرگز وجود نداشت”.

همچنین ما تمایل داریم به عنوان یک گروه از این گروه وحشت کنیم: “همه جوامع ناگهان ذهن خود را بر یک شیء برطرف می کنند، و در تعقیب آن دیوانه می شوند؛ میلیون ها نفر به طور همزمان تحت تاثیر یک توهم قرار می گیرن و بعد از اون فرار می کنن.” حرص و آز رسانه ها و هم با هم بودن ما، ترکیبی پر از سر و صدا ایجاد می کند که زندگی روزمره ما را به درام بزرگتری از ماهابهاراتا تبدیل می کند.

Mackay مورد بحث ترس از جادوگران و خانه خالی از سکنه – ترس که حتی امروز در بخش هایی از جهان طولانی. اخیراً، کتاب سیگل در سال ۲۰۰۵ با نام “هشدار دروغین” به برخی ترس های اخیر نگاه کرد: ترس و ترس از بیماری آبله و عوامل بیوتروریسم گازی که پس از حادثه سپتامبر ۲۰۰۱ به وجود آمد و همچنین اپیدمی سارس و بیماری جنون گاوی. در هر مورد ما به عنوان یک گونه موفق به ضربه تهدید از هر نسبت.

تنها راه خروج از این آشفته از طریق مغز بالاتر ما، با به دنبال اطلاعات فعال است که به ما یک دسته بهتر در خطر واقعی می دهد. متاسفانه ، “علم” تضمین شده است برای کمک به. بسیار نادر دانشمندانی مانند آندرس تگنل هستند، شایع تر کسانی هستند که سوخت را به آتش می افروزد. به عنوان مثال، سیگل نشان می دهد که چگونه مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC) “خود را به مگافون رسانه ای متصل کرده و ما را از باز کردن ایمیل خود می ترساند” در طول ترس از آنتراکس. به همین ترتیب، در همه گیر در حال انجام سازمان بهداشت جهان به طور مربع مسئول سوخت هیستری و نادیده گرفتن خود را منتشر شده اکتبر 2019 توصیه هایی در مورد مقابله با پاندمی کتان مانند آنفولانزا.

نتیجه این است که مردم بی باک شده اند. یک نظرسنجی شرکت، Kekst CNC در ژوئیه ۲۰۲۰ پیدا کرد که فرد متوسط در بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، فرانسه، سوئد و آلمان فکر می کند که ۱۰۰ تا ۳۰۰ برابر بیشتر از آن که در واقع کشته شده است، مردم از این ویروس جان خود را از دست داده اند.

این هیستری توسط “دانشمندان” که در مقایسه با این ویروس با آنفلوآنزای اسپانیایی کمک نمی کند. اما ما می توانیم با یک محاسبه ساده به راحتی ادعاهای آنها را بررسی کنیم.

به گزارش CDC، آنفلوآنزای اسپانیایی در زمانی که جمعیت جهانی 1800 میلیون نفر بود، دست کم 50 میلیون نفر را در سراسر جهان به قتل می رسد. به تناسب، ویروسی به اندازه آنفولانزای اسپانیایی کشنده است که باید امروز حداقل ۲۱۰ میلیون نفر را بکشد، احتمالاً تا به حال یک سوم (۷۳ میلیون) نفر. در عوض، تا کنون 0.71 میلیون نفر فوت کرده اند.

اما اگر موج دوم وجود داشته باشه چی؟ (مغز ما همیشه آماده است تا موقعیت های ترسناک را تصور کند!) مغز بالاتر ما می تواند این ترس را آرام کند: هرگز وجود داشته است (و نه می توانیم به طور منطقی تصور کنیم) موج دوم 300 بار بزرگتر از اولین. بنابراین حتی اگر سه برابر بیشتر مردم در پایان از این همه گیر بمیرند، آن را تا 100 بار کمتر کشنده تر از آنفولانزای اسپانیایی پایان خواهد داد. واقعا ویروس بد است ، اما آن را به ارزش این هیستری بزرگ جهانی بود؟

تغییر آب و هوا یکی دیگر از منطقه ترس ناخالص بیش از حد دمیده است. کتاب اخیر بیورن لومبرگ با نام هشدار دروغین: چگونه تغییر آب و هوا وحشت هزینه های ما تریلیون ها، به فقرا صدمه می بیند، و نتواند سیاره را برطرف کند اشاره می کند که “وسواس مفرد ما با تغییرات آب و هوایی به این معنی است که ما در حال حاضر از هدر رفتن میلیاردها دلار در سیاست های بی اثر به هدر رفتن تریلیون ها. در همان زمان، ما بیشتر از چالش های فوری تر و بسیار بیشتر قابل تجسّم جهان را نادیده می گيريم. و ما بچه ها و بزرگسالان را می ترسیم که نه تنها در واقع اشتباه است بلکه از نظر اخلاقی مبهم است”.

سال گذشته من مقالات زیادی در مورد تغییرات آب و هوایی نوشتم. من نشان دادم که به ادعای یک طرفه بودن پیوند بین CO2 و دما برقرار نشده است و صدها عامل دیگر در تعیین آب و هوا دخیل هستند. بعلاوه، سطح CO2 امروزه یکی از کمترین میزان ها در تاریخ زمین است و اگر CO2 بیش از حد سقوط کند، گیاهان خود می تواند ناپدید شوند.

از طرف دیگر لومبورگ فرض می کند که «تغییرات آب و هوایی واقعی است» و «این تغییر به طور غالب توسط انتشار کربن از انسان های سوزان سوخت های فسیلی ایجاد می شود». حتی در آن صورت، او نشان می دهد که هیچ دلیلی برای وحشت وجود دارد.

به عنوان مثال، چگونه بسیاری از ما می دانیم که IPCC خود را تخفیف تمام دلایل به وحشت؟ در سال ۲۰۱۴ گفته شد که «برای بیشتر بخش های اقتصادی، تأثیر تغییرات آب و هوایی نسبت به تأثیر سایر رانندگان [مانند] تغییرات جمعیت، سن، درآمد، تکنولوژی، قیمت های نسبی، سبک زندگی، تنظیم، حکومت داری، و بسیاری از جنبه های دیگر توسعه اقتصادی اجتماعی، کوچک خواهد بود».

هنگامی که متعصبان آب و هوا سعی می کنند جوامع را به “راه حل های افراطی” وادار آنها تنها در نهایت آسیب رساندن به فقیرترین جهان، از جمله مردم هند. همچنین لومبرگ اشاره می کند که «سیاست آب و هوا تهدید می کند که مسائل بسیار مهم تر بهداشت، آموزش، شغل، و تغذیه را از دم جمعیت بیرون می کند». در زندگی تجارت وجود دارد اما ترس باعث می شود که ما از دست دادن تمام حس در مورد این تجارت کردن.

راه حل های توصیه شده لومبرگ شامل مالیات کم کربن و تحقیقات بیشتر در همجوشی، شکافت و تقسیم آب است. حزب ما نیاز به چنین راه حل هایی را از آنجایی که مشکل خود را ایجاد نشده است سوال. با این حال، اگر ما مطمئن باشید که هزینه “درمان” ترویج شده توسط متعصبان آب و هوا پس از آن به طور دائم از جدول حذف خواهد شد، حزب ما پس از آن احتمالا می تواند در نظر گرفتن مالیات بر کربن پایین است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im