غلبه بر هر آنچه که منجر به اضطراب خود را

توسط راجیو Vij

فرانسیس یکی از کاندیدان پیشتاز برای رئیس استراتژی افسر نقش و او تا به حال شده است اضطراب برای ماه آن را دریافت کنید. نه تنها او نیست اما یکی از همسالان خود بود و خود را مدیر جدید. احساس او اجازه دهید پایین و غم انگیز است. او احساس متاسفم برای خود و عمیقا نگران قد و قامت خود را در داخل و خارج از شرکت است.

فرانسیس تجربه غیر معمول است. همه ما به طور معمول تجربه قابل توجهی از اضطراب در مورد کسب و کار ما اهداف پاداش های مالی, اجتماعی, وضعیت سلامتی پدر و مادر, کودکان, آینده, رفاه شخصی و غیره. زمینه همه از جمله اضطراب الگوی اول ایجاد شده توسط آلبرت الیس, بنیانگذار عقلانی عاطفی رفتاری آن را الگوی ABC.

‘A’ مخفف سختی. این نشان می دهد هر نوع شکستی که ما تجربه یا پیش بینی تجربه. ‘C’ نشان دهنده عواقب ناشی از آن شکست – ما چگونه از لحاظ عاطفی تجربه آن است. آیا ما احساس غم قهر ترس نا امید و نگران درمانده ،

در حالی که ما در سریع برای توجیه چگونه ‘A’ به طور مستقیم منجر به دولت ما از ‘C’ وجود دارد همواره یک عامل در بین این دو کشور است. عامل ‘B’. ‘B’ مخفف اعتقادات ما است. همه ما افکار و احساسات سرچشمه از ما عمیق اعتقادات. این باورهای شخصی تعیین عواقب سختی برای هر یک از ما چگونه ما احساس می کنیم با هر واقعی یا پیش بینی شکست.

وجود دارد دو نوع از اعتقادات است که به خصوص کمک به سوی ما اضطراب. اولین مراکز در سراسر ضرورت مطلق از نتایج خاص در ذهن ما است. من کاملا باید ترویج; فرزندان من کاملا باید عشق به من به عنوان من چقدر آنها را دوست دارم; من کاملا باید هرگز انجام هر چیز کمتر از کامل است. مطلق طبیعت از جمله خواسته های ذهنی ایجاد اضطراب است. علاوه بر این دستیابی به این مطلق اهداف و نتایج در ما احساس مانند یک شکست. مجموعه دوم از مدعی اعتقادات معمولا در اطراف ما تمایل برای تصویب توسط دیگران است. ما برای دیگران آرزو واقعا مثل ما. اگر هر یک از ناملایمات به خطر می اندازد ما ادراک ما مقبول بودن ما احساس می کنیم به شدت مضطرب است.

فرانسیس باور دارند که خود به خود ارزش تعریف شده است در درجه اول با موفقیت خود را در کار و حال آن که در گذشته برای این ارتقاء عذاب جادوها برای آینده اش. او همچنین اعتقاد بر این است که همکاران خود را به طور طبیعی شروع به قضاوت او ضعیف است.

کلید تغییر تکرار الگوی اضطراب ناشی از محرک های شایع سختی است که به بررسی ما مربوط به اعتقادات است. ‘D’ است که برای ابراز مخالفت با کسانی که اعتقادات. آیا این درست است که من کاملا باید ترویج کنید به بیشتر ارزش خود و یا خوشحال ؟ در نظر reframing این باور است. در حالی که ارتقاء خوبی خواهد بود این است که من نمی توانم بدون آن زنده ماندن است; اگر من همچنان به تمرکز بر ایجاد مهارت های مربوط به توسعه را به دنبال خواهد داشت در زمان مناسب; موفق بودن در کار صرفا یک بخش از من چه کسی هستم و نه در بالا را ندارد من کمتر فرد است.

به همین ترتیب ما نیاز به اختلاف دیگر اعتقاد غالب: که همکاران خود را در حال حاضر فکر می کنم کمتر از شما. شما نمی توانید اجازه دهید آنچه که مردم فکر می کنم شما تعیین آنچه شما از خودتان فکر می کنم. اگر شما انعطاف پذیر و مثبت آنها خواهد بود بیش از حد.

‘E’ به صورت موثر ایجاد باورها و استراتژی – که سالم هستند و به خوبی خدمت می کنند. به عنوان فرانسیس آغاز بررسی خود را از باورهای محدود کننده و در آغوش سالم آنهایی که او شروع به احساس به طور قابل توجهی بیشتر مثبت است. (نویسنده سنگاپور-بر اساس زندگی مربی)

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im