بیش از مقررات را حل نمی کند زباله های پلاستیکی مشکلات ما نیاز به تبدیل بازار و خدمات شهری

یک بارها تکرار کرد و گفت در هند است که ما قوانین زیست محیطی خوب است اما اجرای آنها ضعیف است. من همیشه مخالف این به سادگی به این دلیل که دلیل اصلی برای قانون اجرای ضعیف نهفته در آن ناقص طراحی شده است. اکثر قوانین زیست محیطی در هند طراحی شده با استفاده از یک رویکرد بالا به پایین با ناکافی درک از واقعیت منجر به شکست در پیاده سازی. اخیر پیش نویس دستورالعمل های منتشر شده توسط وزارت محیط زیست و جنگل & تغییر آب و هوا (MoEF&CC) در گسترش تولید کنندگان مسئولیت (EPR) برای زباله های پلاستیکی است که یک مثال کلاسیک از این رویکرد است.

EPR است ‘از آلوده کنندگان می پردازد’ اصل که تحت آن تولید کنندگان و کاربران از پلاستیک به خصوص پلاستیک بسته بندی را به پشت پلاستیک زباله و بازیافت یا دور از آنها را در شیوه ای سازگار با محیط زیست. اولین مقررات در EPR تصویب رسید تقریبا یک دهه در زباله های پلاستیکی (مدیریت و اداره) قوانین, 2011. قوانین کارگردانی مقامات شهرداری برای راه اندازی پلاستیکی جمع آوری زباله های مراکز با حمایت مالی از تولید کنندگان. مشکل این بود که EPR بود مبهم تعریف شده و شهرداری نمی شد capacitated به اجرای قوانین است. این قانون لغو شد ظرف پنج سال.

پلاستیک زباله مدیریت قوانین 2016 جایگزین 2011 قانون است. آن را معرفی کشت و مقررات برای هر کس که در پلاستیک های زنجیره تامین. تحت EPR مقررات شرکت شد به کارگردانی به کار خود ترتیبات برای جمع آوری زباله های پلاستیکی و رسیدن به 100% مجموعه ظرف دو سال و نیم از تصویب قوانین است. چهار سال بعد ما در سال 2020 و هیچ شرکت خود را برآورده EPR تعهدات. پیش نویس جدید دستورالعمل قصد اصلاح این وضعیت است.

این بسیار مهم است به درک که چرا شرکت های موفق به ملاقات با خود EPR تعهدات و زمان دوباره. دلیل اصلی به نظر می رسد ترکیبی از قوانین مبهم, بالا, بار نظارتی و زمان کافی برای پیاده سازی. مثلا تحت 2016 قوانین شرکت ها خواسته شد خود را به توسعه روش بدون هر گونه راهنمایی مناسب. برخی از شرکت ها استخدام شخص ثالث سازمان به نام کنندگان مسئولیت سازمان (مثبت) به جمع آوری و دفع مواد زائد از طرف آنها. اما این عظیم شکست به دلیل عدم هماهنگی رسمی بین جوانب مثبت و شهرداری ها.

به همین ترتیب بار نظارتی بسیار بالا بود. شرکت های فروش محصولات خود را در کشورهای مختلف تا به حال به ثبت نام خود در هر کشور و دیدار با دولت عاقلانه EPR تعهدات. این شد لجستيک و حسابداری کابوس به عنوان شرکت در حال حاضر به حساب برای هر kilogramme پلاستیکی بسته بندی به فروش می رسد از طریق نمایندگی/ sub-نمایندگی مجاز و فروش در کشورهای مختلف و جمع آوری به همان مقدار. در کنار این بازه زمانی از دو سال و نیم بود فقط بیش از حد کوتاه یک پنجره برای شرکت ها برای تصویب یک EPR-سازگار با سیستم.

به نظر می رسد که MoEF&CC ندارد که از شکست های گذشته – 2020 پیش نویس دستورالعمل تجویزی بالا به پایین و طاقت فرسا. این پیشنهاد برای ثبت نام هر تولید کننده/ نام تجاری مالک/ وارد کننده حتی کسانی که با استفاده از مقدار کمی از پلاستیک برای بسته بندی محصولات خود را. به طور مشابه, آن امید به ردیابی و حساب برای هر kilogramme از زباله از طریق یک سیستم از چندین گواهینامه و ممیزی شخص ثالث با استفاده از فناوری blockchain.

برای جبران سروپا در سال 2011 و سال 2016 قوانین پیش نویس دستورالعمل ها اجازه داده اند همه ممکن است EPR مدل بدون تصمیم گیری که یکی از بهترین راه حل مناسب برای شرایط. علاوه بر این, آن را پیشنهاد کرده است یک پیچ و خم مراحل صدور مجوز مقامات و کمیته ها در مرکز و در متحده به اجرای این قانون است. در یک کلام پیش نویس EPR دستورالعمل اگر تصویب خواهد شد به احتمال زیاد دوباره شکست در اجرای چون آن را نادیده گرفته است زمین واقعیت و قرار دادن یک بار نظارتی شرکت های.

اگر 20 سال از زباله های پلاستیکی قانون به ما آموخته است هر چیزی – اولین قانون مصوب در سال 1999 به بان کی مون (که هنوز هم به طور گسترده ای در دسترس) نازک پلی اتیلن کیسه – آن است که مقررات و مجازات کافی برای مدیریت زباله های پلاستیکی; ما نیاز به تبدیل بازار و خدمات شهری برای حل این مشکل است. بدون تقویت و بهبود مدیریت پسماند شهرستان ما نمی توانیم امید به مدیریت پلاستیک. علاوه بر این, بهترین راه برای کاهش زباله های پلاستیکی است که برای پیدا کردن یک جایگزین برای پلاستیک. یک EPR سیاست نیست که تشخیص نیاز به کاهش استفاده از پلاستیک و یا ایجاد یک ساده مدل در دسترس برای حمایت از شهرداری موظف است به شکست است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.