نظام رفاه اجتماعی ما شکسته است

این Covid-19 بحران در معرض ترک های عمیق در ما امنیت اجتماعی و رفاه تحویل سیستم های. در اینجا چیزی است که ما نیاز به انجام به ساخت بلند مدت و انعطاف پذیر راه حل های.

در طول مدت این مستند هزاران نفر از مردم به اشتراک گذاشته اند بر روی تلفن همراه Vaani—صدا-و مبتنی بر پلت فرم رسانه های روستایی و کم درآمد جوامع—داستان های خود را در چگونه اقدامات امداد نیست به آنها برسد. این شکست اتفاق افتاده عمدتا به دلیل سیستم های تحویل خدمات عمومی شکسته شد, برای شروع, و ضروری است که ما در حال حاضر دوباره درگیر در این بنیادی و مسائل سیستمیک به رعایت این حقوق به حاشیه رانده شده و محروم کردن شهروندان به امرار معاش امنیت غذایی و تغذیه و بهداشت.

عظیم مستند بحران ایجاد کرده است یک پنجره فرصت برای رسیدگی به این مسائل است. دولت ها قرار داده اند تا سریع و موقت سیستم مانند کمک به کارگران مهاجر راه اندازی نظر سنجی برای شناسایی خانوارهای بدون جیره کارت و نرم افزار برای شناسایی کارگران برای نقل و انتقالات پول نقد. ما نشان می دهد که این شکننده ابتدایی سیستم در حال حاضر باید به تقویت ساخت سیستم های قوی برای ارائه خدمات و تامین اجتماعی, به اطمینان حاصل شود که هیچ کس باقی مانده از مطالعه خارج شدند.

ما را از پیشنهادات زیر را برای طولانی مدت و انعطاف پذیر راه حل های است که فراتر از پرداختن فوری Covid-19-مسائل مربوط. اینها بر اساس سال از شواهد از شکست سیستم را به نور بر روی تلفن همراه Vaani از طریق voice-گزارش از صدها نفر از هزاران نفر از مردم از مناطق روستایی از Bihar, Jharkhand, Madhya Pradesh, Uttar Pradesh, و کارگران صنعتی در دهلی شورای ملی مقاومت و تامیل نادو.

کارت های جیره بندی

در ثبت نام مرحله خود را, اگر چه سیستم در محل برای ثبت نام خانواده هایی که لازم نیست کارت های جیره بندی و یا به روز رسانی کارت های جیره بندی فرآیند ساده نیست. برخی از ایالت ها باید فرم های آنلاین در حالی که دیگران نیاز panchayat به منظور بررسی و یا به جلو کپی دیسک های کاربردی. در این مستند چند فعال منطقه کمیسیون خواسته خود را panchayats به انجام یک بررسی برای شناسایی خانواده های بدون کارت جیره و در برخی از کشورهای گروه خود کمک (SHG) شبکه های وظیفه شد با شناسایی چنین خانواده. وجود دارد مقدار شایستگی در institutionalising این فرایند از طریق panchayats با یک بررسی دقیق هر شش ماه برای شناسایی چپ کردن خانواده هایی که نیاز به کارت های جیره بندی.

این نظرسنجی باید همزمان با مهاجرت چرخه به طوری که مهاجران می تواند ثبت نام و دریافت مزایای بدون در نظر گرفتن جایی که آنها هستند. در این راستا بحث در اطراف یک ملت-یک کارت دلگرم کننده است اما باید عمیق تر مشاوره در جهت ساخت در مقررات برای خانواده های که در آن یک یا چند عضو مهاجرت می کنند در حالی که دیگران عقب بماند.

وقتی که می آید به سهمیه توزیع بیومتریک احراز هویت است که هنجار در اکثر ایالت شده است سرند با مسائل است. این بود که خوشبختانه به حالت تعلیق در برخی از ایالت ها در طول مستند اما توجه فوری مورد نیاز است در مورد مسائل اطراف ثبت نام مجدد از بیومتریک جایگزین برای زمانی که بیومتریک شکست اتفاق می افتد, و کمک به خانواده ها در مواجهه با محرومیت از مزایای با توجه به مسائل فنی. تا زمانی که ما ساخت قوی استراتژی برای مدیریت این اجتماعی و ویژگی های رابط با بهبود تکنولوژی طراحی ساده و شکایت redressal فرآیندهای بیومتریک احراز هویت باید به صورت یکنواخت به حالت تعلیق درآمد. به همین ترتیب تا زمانی که محرومیت اشتباهات نه وصل جهانی PDS باید به تصویب تمام کشورها عنوان شده است به طور گسترده ای توصیه می شود توسط بسیاری از کارشناسان بیش از حد—ما باید با تکیه بر مردم تمایل به انتخاب کردن به جای تمرکز بر روی ‘سوء استفاده از مزایای چند.

کارگر مستندات

در حالی که پول نقد, نقل و انتقالات اعلام شد توسط چند دولت برای کارگران در صنایع مختلف لیست کارگران واجد شرایط برای این بود محزون می خوانی نادرست و ناقص است. و اینکه آیا برای صندوق اندیش ساختمان و ساخت و ساز دیگر کارگران و یا دیگر رفاه تخته کارفرمایان و یا پیمانکاران در حال انتظار برای اعلام خود کارگران است. اما کارفرمایان باید واضح و انگیزه ای برای تحت-گزارش و یا گزارش نشده و در همه حال به صرفه جویی در انطباق هزینه های امنیت اجتماعی و مسئولیت ایمنی کارگر.

“کارفرمایان باید واضح و انگیزه ای برای تحت-گزارش و یا گزارش نشده و در همه حال به صرفه جویی در انطباق هزینه های امنیت اجتماعی و مسئولیت ایمنی کارگر.”

در طول مراحل اولیه از مستند ما شاهد بسیاری از برنامه ها و کمک به آغاز برای کمک به کارگران ثبت نام خود را به صورت نقدی و انتقالات و بعد از آن برای سفر ثبت نام برای کارگران مهاجر به بازگشت به خانه های خود. با وجود پیچیده فرآیند ثبت نام است که می تواند ساده مانند سیستم های ارائه شده اولیه پایگاه داده از کارگران خود هویت جزئیات صنایع که در آن کار می کنند و حتی کارفرما جزئیات در برخی موارد. این سیستم باید اهرمی برای کارگر-آغاز ثبت نام برای های مختلف امنیت اجتماعی و طرح آنها به عنوان قدرت در دست کارگران به جای تکیه بر اعلامیه توسط پیمانکاران و یا کارفرمایان.

این لیست می تواند به طور مداوم به روز شده از طریق درایوهای آگاهی به آشنا کارگران با حقوق خود از طریق ثبت نام اردوهای برگزار شده توسط اتحادیه ها و همچنین کار با panchayats برای حفظ ثبات برای مردم در حال حرکت کردن به کار و کسانی که به خود panchayats برای کار. این لیست را می توان همچنین به منظور تسهیل در درون دولت ادغام مزایای به اطمینان حاصل شود که مزایای تامین اجتماعی مانند بیمه درمانی و PDS رسیدن کارگران و آنها هرگز سرگردان دوباره.

مستقیم به نفع نقل و انتقالات (DBTs) و خدمات بانکی

چند, نقدی, نقل و انتقالات آغاز شد از طریق DBT سیستم به صورت مستند مربوط به اقدامات امداد اما بسیاری از مردم تا به حال مسائل مربوط به دسترسی به آنها با توجه به خط گسل است که وجود داشته اند پس خیلی قبل از این مستند.

بسیاری از مردم حتی نمی دانند که آنها Jan Dhan حساب یا حساب های غیر فعال به دلیل ناقص KYC یا شکسته Aadhaar ارتباط, مشکلات, است که آسان نیست به درست و بدون سفرهای متعدد به بانک — آن آسان است برای بسیاری از مردم و حتی بیشتر از آن در طول مستند. مشابه Aadhaar مسائل مربوط به نگهداری مردم از ناتوانی و بیوه حقوق بازنشستگی و ساعت-KISAN مزایای. مردم نیز befuddled با روش های پیچیده و یا به سادگی نمی دانم که چگونه به درخواست برای اقدامات امداد از جمله مزایای نقدی ارائه شده توسط دولت برای کارگران مهاجر یا دستمزد روزانه کارگران که مورد نیاز برنامه های مختلف و اسناد و مدارک. حتی ساده نبود از اینترنت بر روی تلفن های خود را برای پر کردن این برنامه های اضافه شده به این مشکل است.

کسانی که به اندازه کافی خوش شانس به این مسائل طبقه بندی شده اند در مواجهه با مشکلات در گرفتن دست خود را در پول نقد—شعب بانک می تواند واقعا دور خود پرداز و روستایی خدمات به مشتریان امتیاز داشته مکرر اتصال به شبکه مسائل و بیومتریک شکست دوباره ظهور به عنوان شایع ترین دلیل برای احراز هویت خطا است. شایعاتی است که اگر پول نقد خارج نمی شد به سرعت دولت را آن را به عقب منجر به کاهش ازدحام در بانک ها با موازین فیزیکی فاصله هنجارهای.

“در یک کشور که در آن نقدی پادشاه است و در آن فن آوری رسیده است تمام گوشه و با تکیه بر پرداخت دیجیتال به تنهایی می تواند منجر به محرومیت از بسیاری.”

در یک کشور که در آن نقدی پادشاه است و در آن فن آوری رسیده است تمام گوشه و با تکیه بر پرداخت دیجیتال به تنهایی می تواند منجر به محرومیت از بسیاری از. بانکی خبرنگاران و درب-به-درب نقدی تحویل باید نقش مهمی برای رسیدن به آن در مناطق روستایی به ویژه افراد مسن و از کار افتاده. بسیاری از منابع خطا حتی می تواند شناسایی از طریق Aadhaar احراز هویت و آژانس خدمات سیاهههای مربوط به فعالانه رسیدن به کسانی که در مواجهه با خطا در Aadhaar بذر جزئیات حساب بانکی مکرر بیومتریک شکست که ممکن است نیاز به ثبت نام مجدد, و به همین ترتیب. در اینجا دوباره, بانکی خبرنگاران و غیر متمرکز panchayat-led ثبت نام درایو کمک می کند.

در نهایت سواد مالی درایوهای بسیار مورد نیاز به خصوص حفاظت از مردم در برابر تقلب—فیشینگ شایع است اما به طوری که حتی سرویس تقلب در بانکداری خبرنگاران و کیوسک اپراتورهای. مناسب تکنولوژی تغییرات از دستگاه های POS برای برداشت پول نقد می تواند یک راه طولانی در بالا بردن آگاهی مصرف کننده. برای مثال به سادگی صوتی را قادر می سازد دستگاه های POS به طوری که مصرف کنندگان می توانید شنیدن آنچه که معاملات اتفاق می افتد به همین دلیل این معاملات ممکن است شکست و توسل است که آنها را می تواند در اطلاع رسانی به مصرف کنندگان به طوری که بانکداری خبرنگاران و یا به طور مشابه جیره فروشگاه نمایندگی مجاز و فروش در مورد Aadhaar فعال احراز هویت برای PDS قادر به پرتگاه مصرف کنندگان با نادرست و بهانه.

سه گام دولت می تواند

مسائل ما برجسته جدید و منحصر به فرد به lockdown; آنها قبل وجود داشته اما پرتاب شد به تیز امداد در طول Covid-19 بیماری همه گیر. دولت گوش نمی به اندازه کافی به مدارک و شواهد از سیستم های موجود کار نمی کند, برجسته آن عدم همدلی به خصوص برای فقرا به حاشیه رانده شده و محروم.

ما نشان می دهد سه عنصر حیاتی است که دولت می تواند تمرکز بر پرداختن به برخی از چالش های ذکر شده در بالا.

ارتباط موثر

آگاهی در مورد حقوق و ارتباطات شفاف به مردم در مورد چگونه به سود منافع بسیار مورد نیاز به عنوان ضرورت برای ارتباطات قوی در برابر تبعیض و ترس و communalisation. بیشتر پس از عمل برای بسیاری از اقدامات محلی قوی زیرساخت های ارتباطی ضروری برای اداری برای برقراری ارتباط به panchayats و به طور منظم به روز رسانی وضعیت را از آنها و همچنین برقراری ارتباط و دریافت بازخورد از میدان کادر در سراسر بخش های مختلف.

غیر متمرکز شکایت کانال

کمک به گوش دادن به شکایات مربوط به PDS تعیین شده است تا در بسیاری از بلوک های سراسر کشور. این باید همچنان پس از این مستند عملکرد در یک شیوه غیر متمرکز به عنوان عمل مورد نیاز است و محلی است. علاوه بر این بسیار مهم است که به صورت محلی در حال حاضر جامعه مدنی قوی در حمایت از جوامع به ثبت نام و پیگیری این شکایات. جامعه مدنی کمک کرده و سلامت سیستم مقابله با Covid-19 بحران آن ارائه مواد غذایی و امدادی و افزایش سطح آگاهی جامعه با موفقیت نشان دادن ارتباط خود را در گسترش دولت ظرفیت و حال آن چشم و گوش را برجسته جیب محرومیت. جامعه مدنی در واقع یک دارایی است که دولت باید اهرم به شدت بیشتر.

Institutionalisation اجتماعی ممیزی

به عنوان یک جامعه ما در حال سرند با نابرابری جنسیتی سواد و کاست و طبقه و دین در میان دیگران به این معنی که حتی به خوبی طراحی سیستم های رفاهی می تواند شکست بخورد. تنها قوی اجتماعی ممیزی سیستم می تواند اطمینان حاصل شود که سیستم کار مزایای رسیدن به کسانی که بیشترین نیاز را دارند, هر شکاف متصل هستند و به طور منظم و محروم باید از فرصت ها به منظور بالا بردن صدای خود را اگر از حقوق خود محروم هستند.

این مقاله در اصل منتشر شده در هند توسعه را نقد کنید.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.