مخالفان خرده سیاست در مشارکت عمومی خصوصی در راه آهن هند

به تازگی راه آهن هند دعوت شده درخواست مدارک (RFQ) برای شرکت های خصوصی به کار گیرند 151, مدرن, مسافر قطار بیش از 109 مبدا-مقصد جفت مسیرهای. این نیز روشن است که این قطار پیشنهاد می شود اجرا شده توسط اپراتورهای خصوصی هنگامی که فرایند انتخاب بیش از, بیش از خواهد بود و بالاتر در حال حاضر موجود قطار.

این حرکت را چندین مزایای. این شامل در میان دیگران در آوردن خصوصی سرمایه گذاری از حدود سی هزار کرور به افزایش ایجاد شغل در تولید و تعمیر و نگهداری با چنگک جمع کردن. به عنوان آشکار است, آن را نمی خواهد به دور هر چیزی از فقرا به عنوان برخی در اپوزیسیون باید به دروغ ادعا و نه آن را با ارائه آنها را با افزایش و شاید فرصت های شغلی بهتر. این حرکت را نیز معرفی فن آوری های مدرن ریلی در راه آهن با کاهش نگهداری و حمل و نقل بار. از آن خواهد شد یک راه طولانی در ارائه گزینه های پیشرفته ایمنی به مسافران و در سطح جهانی تجربه سفر. علاوه بر این, آن را افزایش دهند ” را در هند ابتکار به عنوان اکثریت از قطار خواهد بود ساخته شده در هند خواهد شد و در نتیجه تحقق چشم انداز یک Aatmanirbhar بهارات.

اما با وجود جوانب مثبت دور outweighing منفی در صورت وجود احزاب مخالف در حال گریه ناپاک. این زمانی که آنها شده اند حمایت عمومی مشارکت های خصوصی (PPP) در تمام طول, در حالی که آنها در دفتر. آن بود که هیچ یک دیگر از دکتر مانموهان سینگ نخست وزیر بود که در سخنرانی مراسم تحلیف خود را در کنفرانس PPP در بزرگراه ملی در سپتامبر سال 2011 گفت: “من اغلب گفته دولتی خصوصی خصوصی است سود در خدمات عمومی در بزرگ”. این یک نمونه است. درست از سال 2004 تا 2014 وجود دارد چند نمونه زمانی که دولت UPA در حال eulogized فضائل PPP در راه آهن.

در سال 2004 پس از آن راه آهن وزیر Lalu Prasad Yadav ارائه یک راه آهن (اصلاحیه) لایحه در Rajya سبها برای راه اندازی راه آهن زمین, سازمان توسعه, برای توسعه مازاد زمین مجاور ایستگاه های راه آهن و محصولات سایبان برای احداث انبارها و تدارکات پارک از طریق PPP. به طور مشابه در سال 2006 راه آهن بودجه گفتار او گفت: “ما نمی خواهد اجازه می دهد محدودیت منابع مانع گسترش شبکه راه آهن. ما را تشویق مشارکت عمومی-خصوصی در طرح های موثر برای پیشرفت های قابل توجهی در خدمات راه آهن. این است که نیاز به ساعت.” در سال 2008 دوباره در بودجه خود و سخنرانی او در ادامه گفت “ما را ساخته اند یک برنامه ریزی برای سرمایه گذاری Rs. دو لاخ پنجاه هزار کرور روپیه در 5 سال آینده. اما از آن دشوار خواهد بود برای تامین مالی یک سرمایه گذاری بزرگ برنامه تنها از راه آهن منابع خود را. ما را شروع کرده اند بسیاری از PPP طرح برای جذب سرمایه گذاری تومان. یک لاخ کرور.”

ادامه داد: این در UPA 2 و همچنین زمانی که Mamata نوری ساخته شد, وزیر راه آهن. در سال 2009 Mamata بانرجی پس از ارائه بودجه راه آهن بود گفت: “PPP است که مورد نیاز برای انجام کار توسعه آن را به عنوان غیر ممکن است برای دولت به تنهایی به انجام چنین شغل است.” این قدردانی شد توسط هیچ یک دیگر از نخست وزیر مانموهان سینگ بود که قدردانی خود را برای “استفاده از نوآورانه سرمایه گذاری ساز و PPP برای بهبود بهره وری در راه آهن و به سرمایه گذاری بیشتر در سرمایه گذاری است.” Mamata بانرجی در بودجه سال 2010 سخنرانی گفت: “زمان آن رسیده است برای جامعه کسب و کار می آیند و دست در دست به ایجاد مشارکت با راه آهن. سیاست ما دستورالعمل ساخته خواهد شد سرمایه گذاری پسند. در ایجاد زیرساخت با سرمایه خصوصی ما ایجاد ثروت برای همه است.”

پی در پی راه آهن وزرای مانند کلاهبرداری-آلوده Pawan Bansal و Mallikarjuna Kharge مشابه اظهارات حمایت از PPP. در سال 2013 راه آهن وزیر Pawan Bansal اعلام کرده بود که “یک هدف بلند پروازانه تومان یک لاخ کرور روپیه تعیین شده است برای جذب سرمایه گذاری از طریق PPP مسیر در طول 12 طرح” بازتاب سلف خود Lalu Prasad Yadav. در این فاصله راه آهن بودجه گفتار 2014, Mallikarjuna Kharge گفت: “سرمایه گذاری در راه آهن در حال افزایش مشارکت با بخش خصوصی است. PPP پروژه های مرتبط با نورد سهام واحدهای تولیدی و نوسازی ایستگاه های راه آهن و غیره در خط لوله و ارائه فرصت های عالی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در 12th طرح است.”

در حالی که کنگره و متحدان آن در زمان extolled فضائل PPP در آن کلاهبرداری مانند IRCTC پول شویی مورد و راه آهن Neer کلاهبرداری اتفاق افتاده است که مشروح آن پدید آمده در حوزه عمومی تنها زمانی که UPA بود رای دادند. آنها بخشوده هیچ فرصتی برای غارت. اما خواندن اظهارات برخی از احزاب مخالف در PPP در آن زمان و در مقایسه با آن به مخالفت خود را در حال حاضر تنها می توانید آگهی متنی در دورویی و نفاق. اما این سوال مطرح می شود که چرا برخی از در مخالفت در حال حاضر گریه ناپاک ؟ واضح ترین پاسخ است زیرا آنها می دانند که به طور کامل خوب است که نخست وزیر نارندرا سختی است کارفرما و نمایش داده می شود تعیین کننده رهبری است که منجر به طولانی-انتظار اظهارات قصد ترجمه به بتن عمل بر روی زمین. آن است که نخست وزیر نارندرا مودی که ادامه خواهد داد و برای فعال کردن اجرای پروژه های داخل جدول زمانی تعریف شده برای خوب بیشتر و بهره مندی از همه سرخپوستان.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>