آنلاین حل اختلاف می تواند کمک به ایجاد عدالت تحویل کارآمد و مقرون به صرفه و قابل دسترس

پیامدهای این COVID-19 همه گیر باید طبعا تمدید به عدالت تحویل. نه تنها پاسخ merited تغییر در چگونه جلسه دادگاه امور, اما همچنین یک شیب رو به بالا تنظیم برای انتظار مهم از نظر تعداد نیاز به حل اختلاف. حاصل وضعیت از این بیماری همه گیر است و نیاز به یک سریع و طولانی مدت relook در راه حل های که می تواند کمک به افزایش اختلاف اجتناب و حل اختلاف خارج از دادگاه ، اما با خود پشتیبانی می کند. همواره تکنولوژی قادر خواهد بود به در, بهره وری قیمت و مقیاس به آنچه که نیاز فوری به صورت پایدار و مداوم دسترسی به عدالت است. این است که چرا حاضر حل اختلاف (ODR) پتانسیل را دارد که یک تحول و مخل مکانیزم برای حل و فصل اختلافات.

ODR به عنوان یک احتمال enabler افزایش سهولت انجام کسب و کار و سهولت زندگی به طور بالقوه می تواند کمک به حل کوچک و متوسط ارزش اختلافات قبل از آنها وارد دادگاه رسمی فرآیندهای. ODR اساسا طول می کشد پیشرو جهانی از شیوه های جایگزین حل اختلاف (ADR) و synergizes آنها را با آخرین فن آوری است. E-commerce اختلافات شده بود ٬ از طریق ODR برای چندین سال در حال حاضر با بی داشتن حل و فصل بسیاری از میلیون مسائل را از طریق این فرایند در حل آن مرکز. دیگران بیش از حد به دنبال کت و شلوار با موفقیت. اروپایی آنلاین حل اختلاف پلت فرم ارائه شده توسط کمیسیون اروپا برای ایجاد معاملات آنلاین, یعنی, خرید امن تر و عادلانه تر. در واقع اتحادیه اروپا با تصویب مقررات که حکم تمام تجار در کشورهای اتحادیه اروپا به اطلاع مصرف کنندگان در مورد در دسترس بودن ODR.

این بیماری همه گیر را مجبور به یک تغییر نسبت به راه حل هایی که به حداقل رساندن تماس و فعال می شود از طریق فن آوری از جمله برای حل اختلافات. نقش فن آوری افزایش یافته است به خصوص در اجازه می دهد از راه دور تماس با ما حمایت از کار روزانه نقش ضعیف اهمیت آن به یک تخت و شکل مقرون به صرفه دسترسی به عدالت است. مترقی و مخل تغییرات در عدالت تحویل اجزای حیاتی و آنها می توانند تغییر این دوره از دسترسی به عدالت در یک اقدام بی سابقه در راه است. هر بازو از سیستم در حال کار به سمت یک راه حل محور در آینده و جایی است که تغییر قابل مشاهده خواهد بود.

یکی از مهمترین و تشویق تحولات به تازگی است که چقدر مترقی و در واقع ابتکاری دیوان عالی کشور شده است در اتخاذ فن آوری است. رئیس دادگستری SA Bobde به اشتراک گذاشته شده خود را باز بودن در نظر گرفتن هوش مصنوعی برای عدم تصمیم گیری برنامه های کاربردی. عدالت DY Chandrachud است که منجر به e-دادگاه ابتکار و بحرانی تغییرات در حال حاضر قابل توجه است. معرفی e-پر کردن از هر نقطه در هند ساخت آن را در دسترس 24/7 است انقلابی برای هند است. هندی دادگاه امروز به سرعت در حال اتخاذ پیشرو شیوه های پایدار و رو به جلو فکر کردن به شیوه ای. فقط یک ماه به عقب برای اولین بار در تاریخ تمام سه قاضی در دادگاه عالی نیمکت لپ تاپ استفاده می شود به رفتن را از طریق موارد در یک paperless شنوایی از طریق ویدئو کنفرانس. در عدالت Chandrachud کلمات چند ماه دوباره نقش فن آوری به دلیل همه گیر است منجر به یک وضعیت که در آن “سوال این است که آیا ما باید اتخاذ فن آوری اما چگونه به خوبی ما اتخاذ فن آوری است.”

در اخیر درب بسته جلسه در ODR توسط NITI Aayog, عدالت Chandrachud ذکر شد که سوال مربوط به امروز است – چگونه به خوبی می تواند ما اتخاذ فن آوری به منظور افزایش دسترسی به عدالت و تقویت حاکمیت قانون ؟ او در ادامه به دولت است که استفاده از تکنولوژی باید برای ترویج یک حس فراگیر عدالت برای آن سیستم است که به منظور ارائه خدمات. دیده می شود از منظر او ODR باید به چند جانبه و چند بخشی ابتکار است که با تمرکز بر حل اختلاف برای مسائل است که رسیدن به این دادگاه از طریق باز کارآمد و شفاف فرآیند; اختلاف مهار که در آن تنها کسانی که اختلافات قضایی که نیاز به وضوح باید به دادگاه و انتقادی اختلاف اجتناب جایی که ODR می تواند تسهیل و اطمینان حاصل شود که یک مشکل نیست رسیدن به مرحله یک اختلاف است.

همه گیر و پاسخ های لازم توسط آن منجر به تنظیمات سراسر حل اختلاف اکوسیستم. چند نهادی داوری مراکز در سراسر جهان از جمله ICC, مرکز بین المللی برای حل اختلاف به مرکز داوری بین المللی سنگاپور و دیگران را به تازگی صادر شده و راهنمایی به منظور تسهیل کنترل از راه دور شرکت در جلسات از طریق ویدئو کنفرانس.

سئول پروتکل ویدئو کنفرانس در داوری بین المللی منتشر شد دستورالعمل در ماه مارس در مورد چگونه به بهترین استفاده از ویدئو کنفرانس برای جلسات از راه دور. به همان اندازه مهم است که پروتکل امنیت سایبر در داوری بین المللی به صورت معقول و منطقی اطلاعات اقدامات امنیتی که احزاب و داوران می تواند در هنگام استفاده از ODR. این دستورالعمل شده است طراحی و توسعه توسط یک گروه کاری مربوط به بازرگانی بین المللی, دادگاه داوری با همکاری کانون وکلای شهر نیویورک و موسسه بین المللی برای پیشگیری از درگیری و حل.

وجود دارد می تواند موجی از فن آوری های جدید مستقر در آینده نزدیک خواهد بود که نیاز به تفکر رو به جلو حل اختلاف مانند ODR باعث مقررات برای. یکی از این مثال می تواند blockchain رانده داوری فرآیندهای هوشمند برای قرارداد. هوشمند قرارداد پیش نویس در کد کامپیوتر با استفاده از فن آوری به طور خودکار قابل اجرا از طریق انتقال حقوق و تعهدات. Blockchain داوری می تواند اداره رزولوشن اساس چنین smart قرارداد.

شده اند وجود دارد چند محوری طرح از طریق eCourts پروژه و مرتبط با تکنولوژی augmented حرکت می کند که ضربه خواهد دید هر دو صورت عمودی و جانبی. ODR, در علاوه بر این به تمام کاری که در حال حاضر در حال انجام در سطوح مختلف در دادگاه ها و یا از طریق تلاش های گسترده از دولت این است ایده آل مناسب برای این زمان. ساختمان اعتماد به نفس و بهره وری بسیار مهم است برای احیای اقتصاد – و ما نیاز به کشف سیستم های جدید برای مهار و حل و فصل این اختلافات در یک مصلحت و مشارکتی شیوه ای. از طریق ترکیبی از عوامل مختلف ما در آستانه تحول تغییرات. تکنولوژی نقش بسیار مهمی در هر دو سهام و قیمت. ترکیب فن آوری و داده ها با مذاکره میانجیگری و داوری می تواند به طور بالقوه ایجاد بسیاری از نوآورانه روش های جدید برای حل و فصل اختلافات و قبل از آنها به دادگاه آمده است. ODR یک راه حل که موفقیت بستگی دارد تا حد زیادی بر چند جانبه و متنوع ذینفعان مشارکت. تعهد به همکاری در ساخت این چارچوب باید بی تردید.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>