یک سال از مودی 2.0: آن دیده می شود فوق العاده اقتصادی و بحران های سیاسی. Covid تنها در معرض خودنمایی شکاف

امپراتور آشوکا از تبدیل یک فاتح به قهرمان عدالت پس از ویرانی در طول نبرد Kalinga باز چشم خود را به بیهودگی توسعه ارضی در هزینه های زندگی مردم است. را فوق العاده انسان درد و رنج ما شاهد ما در طول نبرد با تاج’ دریافت نارندرا نخست وزیر به اولویت بندی بهبود زندگی مردم و تعمیر اقتصاد ؟

یک سال پیش او موفق به کسب دومین پیروزی متوالی در ادراک قاطع رهبری در مورد مسئله امنیت ملی است. مودی به اشتباه تفسیر این حکم به عنوان حمایت از بحث ایدئولوژی Sangh Parivar.

او به سرعت حذف وضعیت ویژه جامو و کشمیر قرار داده و آن را تحت مستند طولانی مدت و بازداشت pro-هند رهبران سیاسی. او تحت فشار قرار دادند از طریق talaq سه گانه لایحه به قانون حرکت و نزدیک به یک قانون مدنی توسط جرم یک ویژگی فعال است که مردان مسلمان برای به دست آوردن طلاق به سرعت. در سومین ایدئولوژیک اولویت دیوان عالی کشور حکم داد که یک Ram معبد ساخته خواهد شد در ایودیا.

بعد تا بود تابعیت (متمم) قانون. خود را نمایان بود که هدف کمک به غیر مسلمان اقلیت فرار از آزار و اذیت در کشورهای همسایه اما خانه وزیر Amit Shah روشن گاهشناسی: CAA خواهد بود و پس از به روز رسانی ملی ثبت نام از شهروندان است. پس از آن غیر مسلمانان مناسب و بدون اثبات تابعیت خواهد به دست آوردن هندی تابعیت از طریق کا. باقی مانده میلیون ها نفر خواهد بود اعلام نفوذی و مستقر در اردوگاه های بازداشت به طور نامحدود.

خلاف قانون اساسی معرفی یک مذهبی معیار تابعیت و سوء ظن است که این حرکت به decitizenise مسلمان سرخپوستان باعث پایدار خود به خودی تظاهرات در سراسر هند است. در فوریه جمعی شورش را در شمال شرقی دهلی نو است. فیلم های متعدد ظاهر نشان میدهد که چگونه پلیس دهلی (تحت دولت مرکزی کنترل) موفق به اقدام علیه تظاهر کنندگان در زمان یاری مجرمان و حذف شده به عمل در برابر آتش زا سخنرانی BJP رهبران. در حالی که شرق دهلی سوخته در Lutyens دهلی مودی partied با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

دو هفته قبل از Namaste مغلوب ساختن پیشی جستن, راهول گاندی هشدار داد که اقدامات فوری مورد نیاز برای جلوگیری از coronavirus از گسترش در هند اما دولت تصمیم به چشم پوشی از هشدار خود را. یک ماه بعد در Rajya سبها من از دولت خواست به موکول مجلس در اوایل, اما دریافت, rejoinder که نمایندگان مجلس مورد نیاز برای نشان دادن شجاعت در چهره Covid-19 تهدید.

روز پس از آن هنگامی که BJP سرنگون کنگره دولت در Madhya Pradesh, آن را رها پهلوانان و موکول مجلس به طور ناگهانی. پس از یک جلسه تمرین تحمیلی دولت ملی مستند با چهار ساعت توجه کنید. اقتصاد به طور ناگهانی متوقف شود. میلیون ها نفر از کارگران مهاجر خود را آغاز کرد بلند مارس braving طبیعت رسمی بی تفاوتی و خشونت پلیس. متأسفانه برخی از درگذشت در طول راه با توجه به حوادث و یا خستگی.

این padayatra فقیر را به centrestage تاکنون پنهان بدبختی توده ها. این نشان داد که واقعیت روستایی هند بود که خود را قادر سالم خواهد مهاجرت در جستجوی هر گونه نا امنی حتی استثماری فرصتی برای کسب درآمد به اندازه کافی برای زنده ماندن و برای ارسال چیزی در خانه برای خانواده است. آنها تا به حال به نحوی از دست رفته مودی اطمینان که او به زودی به کشاورزان درآمد و هند در مسیر سریع به تبدیل شدن به یک $5 تریلیون اقتصاد است.

این حقایق ناخوشایند در مورد اقتصاد تعجب برانگیز بود چرا که دولت ساخته شده است مطمئن شوید که هیچ اطلاعات به کشف. زمانی که دوره کار نظرسنجی نشان داد افزایش بیکاری در دولت قطع آنها. هنگامی که بررسی نمونه ملی هشدار داد از بدتر شدن فقر و سوء تغذیه به دلیل روستایی سرخپوستان برش بودند و حتی مواد غذایی خود را از هزینه های دولت به سادگی کشته بررسی با استناد به هيچ ،

سال اول مودی 2.0 نیز برجسته ثابت فرسایش جدایی اجرایی و قوه قضائیه. نامزدی رئیس سابق دادگستری از هند Ranjan Gogoi به Rajya سبها روز پس از بازنشسته شد نگرانی در مورد نهادی ضبط. در واقع قوه قضاییه به نحوی یافت نمی شود زمان را به دخالت در مهم عملیات اجرایی از جمله تعلیق از حقوق اساسی است.

دولت قابل اثبات عدم همدلی برای مهاجران trudging خانه در تضاد با آن زودتر جنون وسواس با “نفوذی” که تا به حال به ریشه می شود از طریق NRC. واضح است که اگر آن را به حال به جای تمرکز بر درک چرا سرخپوستان در اطراف نقل مکان کرد و در چه شرایطی آن می شده اند قادر به ایجاد یک ساختار پشتیبانی برای کارگران مهاجر و امان lakhs از آنها درد و هتک ابرو از آنها رنج می برد در طول مستند.

از نظر اقتصاد بزرگتر اگر دولت مایل بود به صورت حقایق آن را دیده اند مدارک و شواهد از یک رکود تقاضا حتی قبل از Covid-19 قفل هند. سرمایه گذاری برق مصرف مواد غیر غذایی اعتباری رشد تولید ناخالص داخلی تمام شد و رها کردن به طور پیوسته. متاسفانه, آن را هنوز هم حاضر به درک که بدون پرش شروع تقاضا از طریق قابل توجهی اقدامات مالی تمام اعتبار اقدامات را اعلام کرد که در “جهان-ضرب و شتم” تومان 20 lakh کرور بسته محرک خواهد شد که اثر کمی دارد.

هند در جنگ جهانی همه گیر همراه با یک بحران اقتصادی است که ریشه های آن در مودی 1.0 دولت روشن است که در چند ماه آینده شکل خواهد داد که آینده کشور است. در این زمان بحرانی همه سرخپوستان نیاز به بخشی از یک تلاش دسته جمعی به سمت بهبود است. انحراف حتی یک فرد انرژی نسبت به دستور کار ایدئولوژیک به کمک dooming کشور به ملال انگیز سرنوشت.

هند در یک چهارراه. مودی می تواند تغییر البته برای بازگرداندن هند به آن مناسب و فراگیر مسیر رشد را با تمرکز بر ترمیم اقتصاد درمان درد فقرا و رها اشتراکی متهم در دستور کار است. و یا او می تواند اشتباه تفسیر این حکم به عنوان یکی برای تفرقه رهبری (جمعی تنش حتی ثابت خود را در طول Covid-19 بحران).

تاریخچه ارائه می دهد مدل های مختلف. کسی که می خواهد به ترک علامت خود را در تاریخ می توانید خود را انتخاب کند. برای هند خاطر من امیدوارم که او انتخاب عاقلانه.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>