یک دستگاه خانوار

“من نمی تواند مطالعه به ما ندارد یک تلفن هوشمند در صفحه اصلی; من پاپا تلفن تنها برای صحبت کردن” Neera Kumari از Deoghar منطقه Jharkhand توضیح وضعیت خود را. Namisha از پنیپت هاریانا گفت: او انجام شده است کلاس ها از طریق ‘whatsapp’ در تلفن, اما آن را بسیار دشوار است به درک. او نمی توانید گوشی برای چت با دوستان خود ، “یکی از ما از گوشی های هوشمند در حال حاضر زوم بنابراین من می توانید مطالعه از آن را برخی از زمان من چت با دوستان بر روی آن بیش از حد” می گوید: Soni Pradhan از بوبانسور.

همه این دختران نوجوان آمده از طبقه متوسط رو به پایین خانواده ها اما از یک بسیار متنوع زمینه. نه همه خانواده ها گوشی های هوشمند; بسیاری از آنها تنها یک دستگاه به اشتراک گذاشته شود و همه در خانواده اما ‘متعلق به & کنترل’ توسط پدر; دسترسی از چنین دستگاه هایی برای فعالیت های دیگر از ‘تحصیل’ محدود شده است به عنوان به خوبی. برای بسیاری از ما ‘metrozens’ هر خانواده بیشتر از دستگاه های اعضا; چند تن از ما بیش از یک دستگاه به دستگاه با استفاده از…گوشی های هوشمند, لپ تاپ, تبلت, دسکتاپ و غیره.

بسیاری از ما تصمیم گیری در سیاست مشاوره و “کار از خانه” و ” مطالعه از صفحه اصلی انتظارات مبتنی بر این فرض است که همه خانواده های دسترسی به دستگاه ها لازم است به طوری که هر یک از اعضای خانواده می تواند کار خود را انجام و پرورش, آموزش و بازی در حداقل یکی از این دستگاه به طور همزمان باشد.

داده های اخیر (از اینترنت و موبایل, انجمن هند) در مورد نفوذ اینترنت توضیح در مورد 435 میلیون کاربر در هند; برای اولین بار گزارش شده است که روستایی کاربران (225 میلیون) جلوتر رفته اند شهری (210 میلیون). این تعداد در حال رشد بوده است در سال های اخیر است و به احتمال زیاد رفته اند تا بیشتر در این همه گیر و همراه مستند.

این اعداد قابل توجه به عنوان آنها مربوط به کاربران است. کاربران در حال تعمیم شامل میانگین تعداد اعضای خانواده. بنابراین کمتر از 100 میلیون خانوار در حال کاربران اینترنت حدود 50 میلیون در هر یک از مناطق شهری و روستایی کشور است. بنابراین از مجموع 250 میلیون خانوار در هند 40 ٪ از تمام خانواده ها در حال کاربران اینترنت (همانطور که در بالا) بنحوی که 60 درصد از خانواده ها هنوز هم کاربران اینترنت! اما وجود دارد یک تیز شهری-روستایی تقسیم بیش از حد…… حدود 70 درصد از خانوارهای شهری (از مجموع 70 میلیون نفر) در حال کاربران اینترنت در حالی که کمتر از 30 درصد خانوارهای روستايی (از 180 میلیون نفر) در حال کاربران اینترنت است.

در میان تمام این خانواده ها که با استفاده از اینترنت واقعیت Neera, Namisha و Soni (به شرح فوق) بسیار متفاوت هستند. Neera خانواده است که یک کاربر اینترنت هر چند در ارتباط با تلفن همراه. هر دو Namisha & Soni متعلق به کاربر اینترنت خانواده سابق روستایی دومی شهری است. اما Namisha می آید از یک خانواده دستگاه و Soni می آید از چند دستگاه ،

داده های اخیر در مورد فروش سالانه تلفن همراه و رایانه های شخصی (رایانه های شخصی) نشان می دهد که نزدیک به 150 میلیون گوشی هوشمند و 11 میلیون عدد خریداری شد و در سال گذشته است. اما این به آن معنا نیست که آنها به 150 میلیون به علاوه خانواده.

نفوذ اینترنت و گوشی های هوشمند/رایانه های شخصی فروش اطلاعات نشان می دهد گسترده جغرافیایی و تغییرات بیش از حد. بالاترین نفوذ است که در کرالا با 65 درصد از خانواده ها به دنبال گجرات, Punjab, Delhi. جای تعجب نیست که نفوذ اینترنت و تلفن های هوشمند توسعه پایین است در آسام Bihar, Jharkhand و چتیسگر (کمتر از 30%).

بنابراین اگر شما یک دختر نوجوان در خانوار روستايی از آسام, Bihar, Jharkhand یا Chhattisgarh, آن است که به احتمال بسیار زیاد است که خانواده خود را یک تلفن همراه است ، در مقایسه یک دختر نوجوان در کوچی (یا Jalandhar) ممکن است زندگی در یک خانواده است که بیش از یکی از تلفن های هوشمند (و عدد). بنابراین مانند Neera در روستایی Jharkhand, میلیون ها نفر از دختران نوجوان (و پسران بیش از حد) باقی مانده اند قابل ملاحظه ای ‘قطع’ خود را از دوستان و همسالان و همکاران و معلمان و مربیان زیرا آنها در زندگی خانواده ها که در بهترین حالت تنها یک دستگاه دیجیتال است که می تواند نوعی از اتصال به اینترنت. به عنوان Namisha آموخته در طول این چهار ماه, دستگاه متعلق به پدرش است و می تواند با اکراه در دسترس برای برخی از تحصیلات رسمی فعالیت, اما هیچ چیز دیگری.

میلیون ها نفر از دختران نوجوان (و پسران) را تجربه کرده اند این واقعیت ‘دستگاه محرومیت’ بیش از چهار ماه گذشته. حتی در جایی که دسترسی به اینترنت و اتصال به پهنای باند بوده است به آسانی در دسترس, دسترسی و کنترل بر دستگاه تعیین می کند که با استفاده از منافع چه کسانی را, برای چه و چگونه است ؟

با توجه گسترده مردسالاری در بسیاری از خانواده ها در این کشور دختران نوجوان به خصوص تبعیض به عنوان تعدادی از دستگاه های است که محدود به یک یا دو یک مطالعه اخیر توسط مارتا فارل بنیاد را تایید کرد. آنها را وادار به استفاده از دستگاه برای تحصیل اما باید به دنبال مجوز خاص از پدران و برادران به استفاده از آن برای چت کردن با دوستان است. دسترسی به اینترنت بدون کنترل یک دستگاه از خود است به احتمال زیاد به طور قابل توجهی تحت تاثیر یادگیری در شبکه های اجتماعی و سلامت روانی دختران نوجوان در این مناطق و ایالات متحده.

سرمایه گذاری در ساخت دستگاه های شخصی در دسترس به تمام دختران (و پسران) در تمام خانواده ها به خوبی ممکن است یک سرمایه گذاری مهم در پست-همه گیر عصر. این اطمینان خواهد داد که همه 250 میلیون خانوار و یک میلیارد سرخپوستان (حداقل بالاتر از سن پنج سالگی) تبدیل به کاربران اینترنت است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im