هریسبورگ، بابا.

مدارس در سراسر کشور گیج کننده بیش از چگونه به آموزش با خیال راحت کودکان در طول یک همه گیر چالش فوری تر – گرفتن 26 میلیون دانش آموز اتوبوس سواری وجود دارد در اولین مکان.

چالش های کمی هستند اثبات می شود دلهره دار تر از فهم کردن چگونه به حفظ فاصله اجتماعی در اتوبوس مدرسه. آرایه وسیعی از استراتژی ها برای کاهش خطرات بهداشتی ظهور کرده اند اما هیچ گلوله نقره ای پیدا کرده است.

دانش آموزان با علائم COVID-19 باید در جلوی اتوبوس مدرسه جدا? صندلی اتوبوس باید اختصاص داده شود؟ اتوبوس ها باید از پشت پر شود؟ اتوبوس ها فقط باید چند دانش آموز را در یک زمان حمل کند؟

“حرفه ای حمل و نقل با این موضوع باقی مانده است، خوب، شما بیلی کمی در ایستگاه اتوبوس. مامان اونجا نيست و دما داره استیو سیمونز، کارشناس ایمنی اتوبوس که قبلاً برای انتقال دانش آموزان به کلمب، اوهایو، مدارس دولتی، رئیس می شد، گفت: «این یک معضل است. ما نمی توانیم به این نوع سوالات پاسخ بگیم. فکر نکنم کسی بتونه.”

آقای سیمونز، رئیس انجمن ملی حمل و نقل مردمک، بخشی از تیم از مقامات صنعت و مدرسه بود که یک گزارش 70 صفحه ای در مورد راه های کاهش خطر انتقال COVID-19 تولید کرد.

بسیاری از مدارس شده اند بررسی پدر و مادر برای تعیین اینکه چگونه بسیاری از دانش آموزان اتوبوس و چگونه بسیاری از خواهد شد به طور خصوصی به مدرسه رانده می شود. دیگران در حال تصمیم گیری در مورد ظرفیت اتوبوس است که شامل تجارت کردن بین ایمنی و استطاعت.

گزارش نیروی وظیفه هشدار داد که یک آیین نامه ۶ فوتی دور شدن اجتماعی “از نظر مالی و نه عملیاتی شدنی نیست” و “تفکر فعلی” این است که یک اتوبوس ظرفیت ۷۲ دانشجویی می تواند ۲۴ دانش آموز را در خود جای دهد، یا بیشتر اگر اعضای خانواده با هم بمانند.

برخی از مناطق بزرگ با این حال “جم آنها را در” اتوبوس مدرسه ، آقای سیمونز گفت ، در حالی که دیگر مناطق برنامه ریزی برای زمان شروع مدرسه سرسخت و یا آموزش نیمی از دانش آموزان در صبح و بقیه در بعد از ظهر ، با دو مجموعه ای از اتوبوس اجرا می شود.

دبورا گوردون کلهر، مدیر اجرایی مرکز حقوق آموزش و پرورش در فیلادلفیا گفت: «طرح های حمل و نقل مدارس تنها یکی از راه های بسیاری است که ما می بینیم که در این همه گیر شدن، بی حقوقی ها را می بینیم.

برخی از ولسوالی ها می گویند که تعداد دانش آموزانی که به آنها پیشنهاد حمل و نقل داده شده را قطع خواهند کرد، یا انتظار دارند که والدین بیشتری دانش آموزان خود را به مدرسه برانند.” “دانش آموزان و خانواده هایی که منابع کمتری دارند، به آنهایی که از این آسیب می بینن.”

کیم بلودگت امسال به منظور رانندگی پسر ۵ ساله اش به مدرسه ناشنوای اوکلاهما، نگران دو بار در روز، ۴۵ دقیقه سوار اتوبوس از خانه شان در نورمن، از کار خود استعفا داد.

خانم بلودگيت گفت: “خيلي از والدين احساس مي کنند که هيچ کنترلي بر هيچ يک از اين اتفاقات ندارن” آنها باید کار کنند، آنها باید بچه های خود را به مدرسه بفرستند. اونا بايد بچه هاشون رو توي اتوبوس بذارن این وضعیت وحشتناک در تمام راه است.”

آقای سیمونز گفت اکثر رانندگان اتوبوس به اندازه کافی پیر هستند تا آنها را در معرض خطر شدید برای بیماری شدید قرار داده اگر آنها ویروس را گرفتن. آنها باید تصمیم بگیرند که آیا به ادامه رانندگی — شغلی که به طور معمول پرداخت نمی کند — و یا به ماندن در خانه و اولویت بندی ایمنی خود را ، که می تواند سال گذشته ملی کمبود راننده اتوبوس مدرسه بدتر است.

مدارس باید تصمیم بگیرند که چه استانداردهای تمیز کاری را می خواهند تنظیم کنند و آیا می خواهند نگهبانان عطسه یا موانع مشابه ی را در میان دانش آموزان و بین دانش آموزان و رانندگان اتوبوس اضافه کنند.

در پنسیلوانیا، اداره حمل و نقل به ضرب گلوله یک پیشنهاد برای نصب موانع پلاستیکی در اطراف رانندگان اتوبوس، گفتن یک پیمانکار اتوبوس مدرسه شواهدی وجود دارد که آن را دانش آموزان و یا رانندگان امن تر وجود دارد. در نیویورک، بهداشتی کننده دست حتی در اتوبوس ها مجاز نیست “به دلیل ترکیب قابل احتراق و مسئولیت بالقوه به حامل یا منطقه،” با توجه به راهنمایی از مدرسه بازگشایی نیروی وظیفه ایالت.

گزارش نیروی وظیفه می گوید که بررسی پیمانکاران اتوبوس نشان داد که آنها به اتفاق آرا مخالف گرفتن درجه حرارت دانش آموزان هستند، به عنوان برخی از مناطق در نظر گرفته شده است. پیمانکاران گفتند رانندگان و مانیتورهای اتوبوس نمی خواهند که مجبور به تفسیر داده های بهداشتی، در میان دیگر اعتراض ها باشند.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ثبت نام هات بیت

آموزش سئو