در چین تحریم های تجاری: هند می تواند در خدمت آن امنیت ملی بسیار بهتر از به سرعت در حال گسترش اقتصاد خود را

پس از چند دهه از همزیستی مسالمت آمیز چین تبدیل شده به تدریج خصمانه در آن اختلافات ارضی با همسایگان خود از جمله هند است. محتمل ترین توضیح برای این تغییر اندازه اقتصاد آن است. با تولید ناخالص داخلی در $14 تریلیون دلار آن در حال حاضر احساس می کند از لحاظ اقتصادی امن و نظامی به اندازه کافی قدرتمند به دنبال آن به مدت طولانی جاه طلبی های ژئوپلتیک است که شامل کسب سرزمین با ارزش استراتژیک.

در نتیجه تهاجم در هند-چین مرزی منجر شده بسیاری در هند به فراخوان تحریم های تجاری در چین است. استدلال شده است که در $77 میلیارد و چین-صادرات به هند به مراتب بیش از واردات آن از دومی در 19 میلیارد دلار در سال 2018 است. بنابراین تحریم های تجاری با هند تحمیل می تواند به مراتب بیشتر از آسیب در چین از راه دیگری در اطراف. هند تجارت وزارت به نظر می رسد به عنوان خوانده شده وضعیت از طریق همان لنز: پست Galwan دره نزاع و جدال آن خواسته است تا انجمن های صنعت برای شناسایی غیر ضروری, واردات از چین برای اهداف تحریم های تجاری.

برای مطمئن شود, مرز خصومت به طور بالقوه به هند اتاق به استناد امنیت ملی بند در قوانین سازمان تجارت جهانی. این اجازه می دهد آن را به اعمال تعرفه بر واردات از چین در حالی که معافیت دیگر شرکای تجاری. اما آیا این تحریم ها در خدمت هند علاقه ؟

تصویر: چاد کرو

قبل از پرداختن به این سوال این است که ارزش پرسیدن کمی متفاوت یک: آیا چین را انتخاب کرده اند آن زمان مسیر خصومت بود و هند بوده است 10 تریلیون دلار اقتصاد ؟ در تمام احتمال, آن را نمی خواهد. به جای خرید دشمنی از همسایه ای که در آن نزدیکی برابر اقتصادی در اندازه به عنوان به خوبی به عنوان نظامی ممکن است آن را انجام داده اند همه چیز را به نگه داشتن هند در آن سمت خوب و متمرکز بر تحقق آن دیگر جاه طلبی های ژئوپلتیک.

اما با هند تولید ناخالص داخلی هنوز هم کمتر از 3 تریلیون چین است که بیش از چهار برابر اندازه آن است. این تفاوت همچنین بدان معنی است که هند از نظر نظامی خیلی ضعیف تر قرار دادن آن در یک نقطه ضعف در درگیری های طولانی. هر چه زودتر هند پل این شکاف بهتر است برای امنیت ملی vis-à-vis چین و دیگر خصمانه همسایگان.

در حال حاضر بازگشت به تحریم های تجاری سوال. در سال 2018 چین-صادرات به هند تنها 3.1 درصد از کل صادرات. در مقابل صادرات هند به چین بودند 5.8 درصد از کل صادرات. صادرات چین به هند ممکن است چهار برابر واردات از هند در مطلق اما هنگامی که ما را به تفاوت در اقتصادی اندازه به حساب هند توانایی تحمیل آسیب بیشتر در چین شروع به نگاه مشکوک.

استدلال در برابر تحریم ها تقویت شده است توسط این واقعیت است که آنها صدمه دیده است نه فقط در چین بلکه هند نیز هست. واردات از چین 15 درصد هند از کل واردات است. و بر خلاف معمول ادعا می کنند که صادرات چین تنها به پایان رسید کالا به هند در ازای مواد معدنی و مواد خام و صادرات آن شامل حجم قابل توجهی از قطعات و مواد اولیه برای تعداد زیادی از صنایع انتقادی. هر گونه وقفه در تامین این مواد اولیه و قطعات صدمه دیده خواهد شد و توليد و اشتغال در این صنایع.

هند در حال حاضر شرایط تضعیف کردن در مورد تحریم. برای شروع با هند وارد Covid-19 بحران با بخش مالی آن تحت استرس یک واقعیت منعکس شده در کاهش نرخ رشد تولید ناخالص داخلی فقط به 4.2 درصد در 2019-20. Covid-19 اضافه شده به این شکنندگی توسط اخلال در هر دو عرضه و تقاضا.

بنابراین هند فوری مشکل اقتصادی برای بازسازی اقتصاد و بازگشت آن به 7.5 درصد رشد در مسیر که در آن شده بود تراورس قبل از اختلال در بخش مالی از خط خارج آن. تحت چنین شرایطی ستون تا هنوز بیشتر اختلال در اقتصاد واقعی از طریق تحریم های تجاری است که به سختی گام عاقلانه.

نقطه نهایی این است که بخواهید آنچه که ما در پایان بازی این است که در اعمال تحریم های تجاری. در آن جنگ تجاری با حتی بزرگترین اقتصاد در جهان و ایالات متحده آمریکا و چین در پاسخ به زور نزنی. بنابراین از آن خواهد شد ساده لوحانه به انتظار آن به تسلیم به ما تحریم های تجاری هنگامی که ما حساب برای تنها 3.1 درصد از صادرات آن. آن را نه تنها مقابله به مثل از طریق تعرفه های صادرات ما اما همچنین ممکن است افزایش مرز خود را از تهاجم. داشتن استفاده می شود تا تجارت تحریم سلاح ما خواهد بود به دفاع از مرز نظامی و دیپلماتیک تنها.

به جای اضافه کردن تجارت جنگ با هیچ پایان روشن-نقطه هدف به جنگ با چین و هند خواهد رسیدن به آن فوری امنیتی اهداف بهتر با جعل و در عین حال روابط با ایالات متحده و ژاپن و استرالیا. برای مدت های طولانی از دفاع آن باید تمرکز توجه در ساختمان 10 تریلیون دلار اقتصاد در کوتاه ترین زمان ممکن.

برای انجام این کار در حالی که همچنین فاصله گرفتن اقتصاد از چین و هند باید به شدت دنبال موافقت نامه های تجارت آزاد (FTAs) دوستانه با کشورهای توسعه یافته مانند انگلستان و اتحادیه اروپا و کانادا و وو شرکت های چند ملیتی به سواحل آن است. این FTAs را هند مضاعف جذاب برای شرکت های چند ملیتی.

در حالت ایده آل ما نیز باید با ایجاد یک موافقتنامه با ایالات متحده است. در عین حال من مقاومت کرده اند از جمله آن را در لیست بالا. دلیل آن این است که من تردید باقی می ماند که هند موافق برای باز کردن آن در بخش کشاورزی به شدت رقابتی ما صادرات محصولات کشاورزی و یا سازمان تجارت جهانی قبول پلاس رشته ها در زمینه هایی از قبیل کار, محیط زیست و مالکیت معنوی است که جدایی ناپذیر به ما FTA قالب. اگر هند می تواند غلبه بر این شک آن خواهد بود icing در کیک است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>