در یک مهاجر کارگر

رم Parsad بازگشت به روستای خود در Parsendi جلوگیری از سیتپور منطقه حدود دو هفته پیش. او همسر و دو بچه زندگی می کردند در Gurugram برای 5 سال گذشته. او مشغول به کار بود به عنوان یک گارد امنیتی و او یک داخلی کارگر. پس از کاشت زمین تکمیل شده است در مزرعه خانواده بعد از 2-3 هفته او در فکر بازگشت به عنوان وجود دارد بسیار است دامنه را برای کسب درآمد به اندازه کافی برای تغذیه خانواده اش در طول سال. اما او خوشحال است با فکر بازگشت به کارفرمای سابق خود و ترتیب زندگی می کنند.

پس از 3 ماه از پریشانی و تعداد زیادی از کارگران مهاجر مانند Ram Parsad رسیدهاند خانه های خود. به عنوان مستند است که به تدریج باز شده و فعالیت های اقتصادی است که دوباره آغاز شده چند متحده (پنجاب کارناتاکا Tamilnadu, Gujarat, in particular) آغاز شده جذاب برای بازگشت آنها را با وعده دستمزد بالاتر و بهتر از امکانات است.

مختلف محلی نظرسنجی ها نشان می دهد که نزدیک به نیمی از مهاجرین بازگشته کارگران مهاجر هستند به احتمال زیاد به بازگشت به مناطق شهری و معیشت. اما بسیاری از آنها مطمئن نیستید در مورد شرایط کار و زندگی پس از تجربیات خود در طول مستند. در طول این مستند را تجربه اشکال مختلف محرومیت از دسترسی به حقوق اساسی و حمایت اجتماعی. آنها نمی تواند به ویژه یارانه جیره چرا که آنها نمی تواند ایجاد هویت خود به عنوان کارگران مهاجر. خود Jan Dhan حساب بانکی نیست دریافت نقدی یارانه ارائه شده توسط دولت پس از آن بود که مربوط به Aadhar کارت و بیومتریک تایید نمی تواند تضمین. بسیاری از آنها حتی ثبت شده در هر یک از مفاد چندین مصوبات به معنای برای رفاه خود را.

پس چه می تواند انجام شود برای رم Parsad و خانواده خود را به احساس اطمینان از دسترسی به امنیت اجتماعی و رفاه اقدامات خود را از کارفرمایان و دولت ؟

آنها می توانند نوعی تضمین از دولت? چگونه می تواند دولت را دولت از کجا این کارگران مهاجر منابع هستند و کسانی که در آن مقصد خود را در حال ارائه چنین تضمین?

یک توافق متقابل بین دولت های منبع و مقصد متحده می تواند مشروع طراحی شده در مفاد موجود بین دولت مهاجر کارگر عمل 1979. دولت مرکزی می تواند حمایت و تسهیل این فرایند بین دولت MOUs برای بهبود شرایط کار و زندگی برای همه کارگران مهاجر به ویژه زنان کارگر است. دولت اوریسا و آندرا پرادش را امضا کرده بود چنین تفاهم نامه در سال 2012.
منبع متحده نیاز به ایجاد سیستم عامل های دیجیتال ثبت نام از کارگران مهاجر و خانواده های آنها در ایجاد سطح خود را. گرم Panchayats به آسانی می توانید انجام چنین توابع. پس از ثبت نام هویت کارگران مهاجر را می توان یکپارچه در تمام سیستم عامل های دیگر است که به ارائه امنیت اجتماعی و مزایای رفاهی. همه رفاه اجتماعی و امنیت طرح از دولت مرکزی و دولت می تواند ساخته شده و قابل حمل (به عنوان در حال انجام است برای کارت های جیره بندی).

اما بسیار بیشتر مسئولیت مبتنی بر مقصد متحده است. با توجه به جمعیتی و اقتصادی تفاوت سراسر متحده در هند امروز مهمترین منبع متحده در شرق و مناطق شمال کشور….بیهار Odisha, Chhattisgarh, Jharkhand, MP, و, West Bengal منبع اصلی متحده است.

ترین مقصد برای کارگران مهاجر در غرب و مناطق جنوبی کشور…..Maharashtra, Gujarat, Karnataka, آندرا پرادش, کرالا, Tamilnadu Telengana.

میلیون ها نفر از کارگران مهاجر در حال کمک به توسعه اقتصادی این مقصد متحده است. دولت های این کشورها نیاز به اطمینان حاصل شود که کارفرمایان مسئول پرداخت حقوق و مزایای طبق قرارداد; شهر دولت باید در برنامه ریزی مسکن و دیگر زیرساخت های مورد نیاز توسط کارگران مهاجر’ خانواده; خدمات اساسی از آب فاضلاب و balwadis باید تضمین برای آنها مربوط به سازمان های دولتی کشور; آنها باید قادر به دسترسی به مراقبت های بهداشتی اولیه امکانات و طرح های بیمه (مانند RSBY); مدارس ابتدایی برای کودکان اجرا می شود خود را در زبان مادری نیز هست.

چه بیشتر می تواند ارائه تضمین های موثر و منظم اجرای مفاد تفاهم نامه بین منبع و مقصد متحده است که برخی از فرم مستقل تلفنی و اطلاعات مرکز. چند خلبان آزمایش در قالب مهاجر پشتیبانی مراکز نشان داده اند که ارزش علاوه بر کارگران مهاجر و خانواده های آنان است. تمام مقصد متحده باید قادر به استقرار و عملکرد چنین مهاجر پشتیبانی مراکز در مراکز شهری مانند Gurugram.

شاید رم Parsad و خانواده اش ممکن است برنامه ریزی برای بازگشت پس از چند هفته اگر چنین سیاست ها و تعهدات مطمئن باشید به او و میلیون ها نفر از دیگر کارگران مهاجر.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de