فقط چند همسایه است. برخی از اعضای خانواده. شاید ده در عدد است. و یا حتی کمتر. آنها تنها کسانی هستند که نمی رها خانم Shefali – کاباره ملکه کلکته – در آخرین سفر. اما بقیه ؟ آنهایی که ریخت و قلب خود را بر شنیدن خبر مرگ? به عنوان جدول زمانی رو آب گرفتگی توسط سیاه و سفید عکس و ادای احترامات انسانی باقی مانده است از دست Shefali decked در تیره رژ لب و یک bindi دراز خلوت شده توسط طرفداران در Panihati کوره های جسد سوزی.

چه اتفاقی افتاد به معاصران او که ادعا می کرد که از دست Shefali سزاوار احترام زیادی? یک کوره جسدسوزی بازدید در Panihati بیش از حد مرضی? بیشتر از آن زمانی که سن و سال است در سمت خود را. این می تواند باشد اما قطعا نه تمام حقیقت برای دست Shefali برش چنین تنها رقم در پایان.

این درست است که grand ارسال آف رفتن نیست و با روایات از هنرمندان که بلند پژمرده از حافظه و یا اصلا دریافت امتیاز از یک تفنگ درود می فرستم. چند, نه بیش از حد چند در واقع مشکل مناقصه آنها adieu. تشییع بازیگر Sumita Sanyal و بازیگر-خواننده Basabi Nandy در حال حاضر اثبات شده است بنگال را به بی تفاوتی. اما عذاب آور نبود در دست Shefali آخرین مناسک است که بیشتر لایه لایه از آنچه با چشم. آن را در حاشیه نشان می دهد جامعه را عدم توانایی در تصمیم گیری در مورد احترام به یک کاباره artiste. اجباری یاد توییت ها و پست ها به منظور هستند اما چیزی فراتر از مخاطره آمیز است مگر اجتماعی تحریم.

این معضل اخلاقی گرفتار است کلکته طبقه متوسط و حتی روشنفکران همیشه از Arati دس از تبدیل یک پناهنده تسلیم در تیره رنگ godown در Ahiritolla به یک داخلی کمک انگلیس و هند خانوار در Chadni Chowk در 60s کلکته. آن را بیشتر افزایش می یابد داخلی کمک دگرگون به مبهم دست Shefali که حسود منحنی دور کمر باریک و کون روس لزبین مجموعه سالن از لیدو اتاق Firpo و شاهزاده را از Oberoi بزرگ در حال سوختن. بنگال اولین رقاص کاباره رنگ شد نشان می دهد-stealer. او جذابیت مغناطیسی بود به طوری که یک نسل کامل از کلوپ شبانه-قیف جهان وطنی کلکته تسلیم به او دلربایی او به عنوان gyrated به حرکت Cha Cha Cha, سامبا, چارلستون می توانید عربستان حلقه شرقی Rumba و هاوایی. اگر دست Shefali نمی نوبه خود در زمان مخاطبان خواهد رفتن از جا در رفته. در یک موقعیت نادر هنگامی که او وارد دیر کسانی که انتظار در Oberoi Grand شکست لوستر در بی حوصلگی.

به عنوان او شوق افزایش یافته به طوری که او حقوق و دستمزد. از یک حقوق و دستمزد ماهانه 700 تومان در Firpo زمانی که او فقط یک دختر 13 ساله تازه وارد در 60s از دست Shefali فرمان یک ترکیب درآمد ماهانه به ارزش 35,000 تومان در Biswarupa تئاتر و Oberoi گراند با امضای اقتدار در تمام رستوران ها و یک اتاق در هتل خود را در 70s به.

او مایل بود همه فرمان. هیچ پاک کننده لوسیون اما یک تکه از کره از شربت خانه بود و نیاز به پاک کردن آرایش او را. Tipsy او را به دیدار با معشوق سابق در مرده شب نشسته پا روی پا انداخته در یک ریکشا سیگار کشیدن دور به شکوه در حالی که یک ون پلیس به دنبال او از راه دور است.

دست Shefali در 70s کلکته بود چه رویاهای ساخته شده بودند. برای بسیاری از او استعاره از میل.

قدردانی برای رقص آمد از محله های مختلف. اگر Uttam کومار خطاب به او به عنوان “عزیز Shafu’ مشترک نوشیدنی با او توصیه می شود او را برای نقش عمل و کاهش سرزده در 20 سیرک خیابان تخت در تمام ساعات Suchitra Sen او آموخت که چگونه برای خشک کردن صورت خود را با یک حوله سرد پست داغ بخار در آفتابگردان سالن. حتی بالیوود ستاره مانند آمیتا باچان و Rekha آمد به تماشای او را نشان می دهد زمانی که آنها قرار داده تا در Oberoi بزرگ در حالی که تیراندازی برای انجام Anjaane در کلکته.

اما احترام ؟

که یک روی حیله و تزویر فضا. او به استقبال موفقیت, پول, زرق و برق و رسوایی. اما احترام را هرگز آسان است. حسادت co-بازیگران بر روی صحنه و حتی به اصطلاح روشنفکران آن زمان اجتناب شود ، آن چیز دیگری است که یک قهرمان – که تا به حال یک بار تمسخر او آشکارا در photokonnexion – پرداخت درخشان ادای احترام پست او بودند. رابطه پیچیده ای داشت. چند که مراقبت به گسترش کمک می کند در طول اداب پایان زندگی او اغلب گاهی برای کافی مثبت پوشش خود را “شریف” حرکت به طوری که هیچ کس نمی تواند با اطمینان بگوید اگر کمک به از دست Shefali طراحی شده بود به عنوان تیتر یک کاتالیزور یا واقعی عمل خیرخواهی!

در روز هنگامی که او انجام artiste حتی ریخته گری او در Satyajit Ray را Pratidwandi (1970) در یک بیت نقش یک پرستار به استقبال چالش ها است. پس به جای پررنگ صحنه 70s استاندارد که در آن دست Shefali به نظر می رسد در یک سینه بند, اعضای, از پرستاران اتحادیه بیان قوی خود را رزرو. در کتاب خود با عنوان Manik و من: زندگی من با Satyajit Ray, Bijoya ری ذکر شد که در تاریخ 20 دسامبر سال 1970 عضو از پرستاران اتحادیه گفته بود که مگر اینکه مدیر توافق به دنبال دستورالعمل خود و نوشتن نامه ای به فشار خود ادامه خواهند داد اعتراض به فیلم غربالگری. اعتراض آنان این بود که یک پرستار بود به تصویر کشیده شده در یک شیوه ای است که “تمسخر” حرفه ای. ری تا به حال تا به حال یک بحث طولانی با اعضای اتحادیه پرستاران که در آن او توضیح داده که “یکی ناخوشایند پرستار را ندارد هر پرستار یک شخصیت منفی”. او نیز موافقت کرد به نوشتن نامه ای که در رسانه ها منتشر شد. که “مماشات” پرستاران که توافق به غرفه طرح های خود را به سازماندهی یک راهپیمایی به لغو نمایش فیلم. این واقعیت است که حتی ری که شکست بسیاری از تابو به بازیگران خانم Shefali بود برای نوشتن نامه ای به “دلجویی” صحبت کرد حجم مورد بنگال پذيرش مسائل.

هر چند Ray شخصا به او احترام زیادی (چیزی که او همیشه اذعان کرد) برخی از نام های بزرگ در دنیای سرگرمی cringed برای به اشتراک گذاشتن نام و عکس خود را با تصویر خود را بر روی پوستر. در زندگینامه خودنوشت او با عنوان Sandhya Raater Shefali, Shefali تا به حال ادعایی که حتی امثال بازیگر Tarun Kumar که در واقع او را به عمل در نقش شکایت کرده بود به یک تئاتر مالک در این مورد! که اگر این نبود مضر به اندازه کافی مشهور قهرمان از آن روز تا به حال تمسخر او گفت: “یک تئاتر را نمی توان انجام داد فقط با مصاحبه هر کسی”. آکواریوم به عنوان یک نتیجه از حسادت به عنوان فوتی و فوری نیاز به حفظ یک فاصله امن از یک رقاص کاباره.

اگر پذیرش یک مشکل در 70s به تنهایی در جان کندن پایان زندگی او نشان داد که این موضوع در حال حل و فصل شده است. هنگامی که پدر او یک خانه ساخته شده با پول او به خانه فرستاده او را انتخاب طرح کمی دور از چشم های عمومی. هنگامی که او تا به حال برای انتخاب یک نام بشقاب تخت او را, او ترجیح داده با Arati دس اول – یک نام است که نمی حمل “ننگ” از کاباره روز.

اما این ننگ فقط به این دلیل نام او را مترادف با دلربایی? و یا آن را بیشتر به کار با این فرض که یک رقاص کاباره قرار است که به راحتی در دسترس ؟ دست Shefali تا به حال بارها و بارها اصرار داشت که او چیزی جز آن. “در آن وجود دارد بسیاری از طرفداران که می خواستم به ملاقات و یا ارتباط برقرار کردن با ما. اما قوانین ما سخت شد و هیچ کس تا به حال این اجازه را به طور منظم تعاملات شخصی” او تا به حال یک بار گفت: در مصاحبه ای به TOI.

در طول اقامت خود را در پارک سیرک برخی از طرفداران او خواهد افت. اما نه تنها یک حریم خصوصی برای ارتباط برقرار کردن با او در یک سطح شخصی که در آن آنها می خواهم که جرات به تصویب جنسیتی اظهارات. “ما تا به حال هرگز Facebook حساب و یا گوشی های تلفن همراه. ما تا به حال افراد خاص که حضور در تماس آمد که ما خطوط ثابت. سپس آنها را به پاسخ به این دلیل برای فراخوانی. بله وجود دارد مردانی که ادعا می کنند به طور وحشتناکی در عشق با من و من با ستود. برخی حتی پیشنهاد ازدواج. اما همه آنها می دانستند که من هرگز گرم و تخت خود را به خاطر من رقاص کاباره,” او گفت:.

هر چند او گاهی اوقات به شوخی به عنوان یک “یخچال و فریزر” برای کشت سیاست بدن پس از او در زمان ارتکاب جرمی به غیر منتظره لمس آن نیست که Shefali شد محافظه کار در مورد مفهوم صمیمیت فیزیکی با شرکای متعدد. بدون هیچ مهار او تا به حال صحبت در مورد سفرهای متعدد به کاتماندو برای دیدار با عشق از زندگی خود را و چگونه آنها صمیمی بدون اینکه ازدواج کرده است. “بله من تا به حال در زندگی من است. من دیوانه وار در عشق با رابین Rootland اما هیچوقت قبول پیشنهاد خود را به ازدواج و حل و فصل در آمریکا با او. من می دانستم که اگر من حل و فصل در ازدواج, من نمی قادر خواهد بود به مراقبت از خانواده من است. من می ترسید که ازدواج به معنی از دست دادن تمام است که من تا به حال به دست با زور از کار سخت و استعداد. که من یک نام به حساب با نبود چون من تا به حال هیچ بازدارندگی در مورد بدن من اما چون من روت و رقصید از آن است. مردم می تواند lust برای من اما من هرگز در خدمت بدن من در یک صفحه گرامافون برای هر کسی که به استفاده و سوء استفاده از آن. در اوایل زندگی من آموزش دیده بود که یک بار نشان می دهد من بود من نباید حتی یک ثانیه صبر کنید در کف رقص. من آموخته بود اهمیت بالا بردن نوار,” او گفت:.

اما آیا جامعه واقعا خرید او کلمات ؟ اگر آن را انجام داد چرا که او دریافت لقب یک “vishkanya’ که تزریق سم در ذهن مردم و تخریب استانداردهای تئاتر است ؟ بر خلاف بسیاری دیگر از جانبازان او هرگز مجذوب megaserials. اما آنچه در مورد بنگالی سینما ؟ چرا معاصر فارسی فیلم مدیران هرگز بازیگران او در هر نقش خوب? فقط به خاطر بنگالی سینما واقعا باید فضا برای شخصیت نقش به تواند توسط veteran قهرمانان? و یا اینکه آنها هرگز بر این باور بودند که دست Shefali — پست نخست او هم یک بازیگر خوب و می تواند در قرعه کشی چشم به راه او در حرفه تئاتر با فضای یک بازی مانند Samrat O Sundari? در حالی که بازیگران نصف سن او را تبدیل به یک مورد علاقه به رقص نشان دادن واقعیت قضات در تلویزیون هلن بنگال بود و به سختی به یک مورد علاقه. بودند تصمیم گیرندگان می ترسم که نشان می دهد که برای خانواده-مشاهده با کودکان و نوجوانان ممکن است واقعا گرم کردن به قضاوت یک has-been کاباره artiste?

نه تنها حرفه او را همچنین نگرش او نسبت به زندگی و زندگی که متوقف کرد بسیاری از. “از بسیاری جهات او یک بسته نرم افزاری از تناقضات که epitomised جنسی آسیب پذیری و مقاومت در برابر اندازه گیری. بی خانمان پناهندگان که گل رز برای تبدیل شدن به شماره سریال اونو از کلکته کاباره ها دیده می شود هرگز خودش را به عنوان یک قربانی شرایط است اما نه همیشه می خواست می شود در کنترل موقعیت در سالن گفت:” Aishika چاکرابورتی, استاد Jadavpur دانشگاه دانشکده مطالعات زنان و نویسنده Kolkatar کاباره: Bangali, Jounata ebang دست Shefali.

به عنوان انجام یک هنرمند او خواستار او قیمت می باشد. بعد از نشان دادن چهره او در مرحله بیش از حد بود و قیمت…. بیشترین درخواست مصاحبه شد و تنها در ازای یک حق یا مزد اموزگار – چیزی تقریبا بی سابقه در میان زنان هنرمندان در بنگال. هر کسی که مایل به استفاده از نام تجاری مجبور به پرداخت برای آن است. کسانی که توافق به نظر او حاضر به آن را به عنوان یک مزدور عمل می کنند. بلکه برای آن بود که راه خود را از درخواست از مردم برای حرفه ای ارزش وقت خود را.

برای یک قدرت آن بسیار عادلانه به ورزش این انتخاب. اما این معنی نیست که او خیرخواه. قلب او خواهد خونریزی برای نیازمندان است. وجود او هرگز به شمارش خود را صرف. این فقط اعمال محبت و شفقت و یا تلاش برای انجام خوب برای پاک کردن خودش از جامعه بود که همیشه تحمیل نامرئی نفرت بمب در او ؟ او گفت که جمع آوری کودکان و نوجوانان نیازمند در Sodepur خانه و منتظر او را به می آیند و آنها را به همراه او سیرک خیابان تخت و سپس بعد از آنها نگاه کنید. او با خوشحالی لغزش به نقش یک ارائه دهنده فراموش کردن که عظیم هزینه نگهداری آنها خواهد تبدیل به یک بار در آینده است. او موفق به پیش بینی زمانی که این مبارزه به تحمل هزینه های پزشکی او را موافق به ساقه یک ویدیو به درخواست مردم به لحاظ مالی به او کمک کند.

اما کسانی که غرق در مردسالار ارزش پیدا کردن آن را آسان تر به چشم پوشی از این لایه ها در زندگی او است. آنها راحت تر با قرار دادن برچسب در حال مغرور و زیاده. می شود آن را آسان تر به بپرسید که چرا او هنوز هم به پایان رسید تا در penury در حالی که فراموش کردن که او تا به حال یک بار با حمایت از ازدواج حداقل 200 دختران ارائه سرپناه برای بی شماری كافی در محل خیابان, تخت, آموزش دختران به عنوان نوار رقصنده در بمبئی و سپس تلاش برای حتی بازسازی آنها را هنگامی که میله های سیم خود پرده.

اگر تعداد کسانی که واقعا مراقبت برای او احترام خود را انتخاب و به یاد او سهم بود چاپلوس با هر استاندارد اند وجود دارد بسیاری از مردم در آخرین سفر. چند که ایستاده بود پشت نعش کش می تواند او را خسته انگشتان پا. در قلب خود آنها می دانستند که فوت کرده بود که پس از یک نسل برو ضعیف در زانو مطمئنا سزاوار احترام بیشتری نسبت به آنچه که آنها در تنهایی خود را ارسال کردن.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im