تکثیر سلاح های هسته ای: چگونه coronavirus بحران فرصت

هر پنج سال عضو جمع آوری به بررسی نیم قرن معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای یا ان پی تی. این کنفرانس برگزار شده است در سازمان ملل متحد در نیویورک به مدت یک ماه آغاز هفته آینده و پیش بینی از یک معاند و تفرقه نقد و بررسی شد پرواز بالا.

وارد coronavirus همه گیر وادار U. N. مقامات به تاخیر در جمع صدها نفر از دیپلمات ها و مقامات تا 2021. به تعویق افتادن است به طور فزاینده به عنوان یک فرصت است.

در میان دلایل دور پیش بینی: جهان از سلاح های هسته ای کشورهای از جمله آمریکا و روسیه و چین بودند در یک دقیقه از nonnuclear متحده برای لغو پیمان خلع سلاح و نوسازی و گسترش زرادخانه هسته ای ،

“من همچنان به این باور است که این بیماری همه گیر کوروناویروس ارائه یک فرصت برای رهبران به گرد هم می آیند در سراسر نهادهای بین المللی و موافقت نامه ها و به بار تعهدات به همکاری های بین المللی می گوید:” رز گات مولر سابق معاون امور خارجه در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین المللی. “رژیم NPT متفاوت است,” او می افزاید: “بنابراین من معتقدم که ما را ببینید [پیمان امضا کنندگان] … با هم آمدن در اطراف موقعیت که” این خوب پیمان بیایید پیمان به آن و تقویت آن جلو می رویم.'”

با جهان در تلاطم coronavirus همه گیر جهانی تهدید است که خیلی از جامعه بین المللی پس از نگران ترین – سلاح هسته ای و خطر زمین شناسی زمستان هسته ای – تا حد زیادی از بین رفته از فکر عمومی.

این موضوع کاملا به معنای واقعی کلمه به عقب نشینی از صحنه بین المللی – همه گیر داشتن مجبور به تعویق افتادن هر پنج سال بررسی همایش نیم قرن معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای یا ان پی تی.

جمع صدها نفر از دیپلمات های هسته ای-مسائل مقامات از NPT را 191 عضو بود که برگزار شده است در سازمان ملل متحد در نیویورک به مدت یک ماه آغاز هفته آینده. U. N. مقامات تاخیر در این کنفرانس تا 2021.

این در حالی است که پیش بینی ها از یک معاند و تفرقه کنفرانس بازنگری NPT شد پرواز بالا در اوایل سال جاری به تعویق افتادن است به طور فزاینده به عنوان یک فرصت است.

در میان دلایل دیگر برای دور پیش بینی: جهان از سلاح های هسته ای کشورهای از جمله آمریکا و روسیه و چین بودند در یک دقیقه از عدم کشورهای هسته ای برای لغو پیمان خلع سلاح و نوسازی و گسترش زرادخانه هسته ای ،

برای برخی از کارشناسان مسائل هسته ای در سال پیش رو در حال حاضر باز می شود درب جدی به بحث در مورد راه های تقویت ان پی تی به خصوص با سخت شدن عواقب عضو خروج از این پیمان به عنوان کره شمالی در سال 2003.

با رهبران ایران و ترکیه و عربستان سعودی و دیگر کشورهای غرق در افکار در زمان مورد پیمان را غیر قابل قبول محدودیت و یا حتی خروج از NPT برخی می گویند از آن زمان به تمرکز بر محرومیت درب به آینده موج هسته ای-سلاح تکثير.

فرصت را برای رهبری

“اگر شما یک سال اضافی آن باید استفاده شود به نظر دیگر ایده ها و اولویت ها از آنچه که به طور معمول مصرف این گفتگو و راه های جدید از تفسیر این پیمان برای حفظ یکپارچگی آن می گوید:” Henry Sokolski مدیر اجرایی منع گسترش سیاست های آموزش و پرورش مرکز در واشنگتن است.

این امر می تواند هوشمند برای تمرکز کمی بیشتر در مورد منع گسترش و شاید کمی کمتر در خلع سلاح “که تمایل به مصرف هر کس اما نمی توانید کشش مردم به دنبال” او می گوید.

برخی از دیدن یک “پوشش نقره ای” در به تعویق افتادن در آن ارائه می دهد یک فرصت برای رهبری جهانی.

“همه گیر انداخته است همه چیز در هوا [اما] رهبران خواهد بود به دنبال راه هایی برای نشان دادن رهبری خود را و قرار دادن آن در نور خوب می گوید:” رز گات مولر سابق معاون امور خارجه در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین المللی است و تا زمانی که به تازگی معاون دبیر کل در ناتو است.

برای مثال او می گوید: رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است به احتمال زیاد به می خواهید یک سیاست خارجی برنده به tout در انتخاب مجدد مبارزات انتخاباتی است که می تواند بی درنگ ایالات متحده به برخی از خلع سلاح عمل مانند گسترش شروع جدید کاهش سلاح پیمان با روسیه – قبل از انتخابات ماه نوامبر.

به طور گسترده تر خانم گات مولر می گوید زمینه جهانی همه گیر در واقع می تواند یک مزیت به جستجو برای همکاری بیشتر در مسائل دیگر.

“من همچنان به این باور است که این بیماری همه گیر کوروناویروس ارائه یک فرصت برای رهبران به گرد هم می آیند در سراسر نهادهای بین المللی و موافقت نامه ها و به بار تعهدات به همکاری های بین المللی می گوید:” خانم گات مولر در حال حاضر یک مدرس برجسته در دانشگاه استنفورد, دانشگاه مرکز بین المللی امنیت و همکاری در پالو آلتو کالیفرنیا.

“رژیم NPT متفاوت است,” او می افزاید: “بنابراین من معتقدم که ما را ببینید [پیمان امضا کنندگان] … با هم آمدن در اطراف موقعیت که” این خوب پیمان بیایید پیمان به آن و تقویت آن جلو می رویم.'”

یک دیدگاه بدبینانه

در عین حال با وجود امید خود را برای تفکر جدید در مسائل هسته ای در ماه های آینده آقای Sokolski می گوید او نگران است که قابل ملاحظه ای موفق 50 ساله پیمان ممکن است یک دهه دیگر.

این معاهده در زمان اثر در سال 1970 بر پایه چانه زنی که پنج هسته ای مسلح متحده از شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا و روسیه و چین, فرانسه و انگلستان) خواهد حرکت به سوی از بین بردن همه سلاح های هسته ای در حالی که غیر هسته ای, متحده متعهد به دنبال و یا در حال توسعه چنین سلاح هایی که دسترسی به صلح آمیز انرژی هسته ای استفاده می کند. این معاهده در زمان اثر در یک جهان که در آن بسیاری از کشورها سلاح های هسته ای, برنامه, اما امروز تنها هند و پاکستان و اسرائیل و کره شمالی ایستاده در خارج از این پیمان است.

در آخرین نیم قرن دو تا از بزرگترین هسته ای-سلاح های قدرت ایالات متحده و روسیه باید در واقع به شدت کاهش می یابد خود را ذخیره. اما اخیرا این دو قدرت باید معطوف به نوسازی زرادخانه خود را به چین منتقل شده است به گسترش زرادخانه خود را. علاوه بر این ایالات متحده و روسیه نقل مکان کرد و دور از معاهدات خلع سلاح با گذشته عمده معاهده بین آنها شروع جدید مجموعه به پایان می رسد در ماه فوریه 2021.

به طور فزاینده ای غیر سلاح متحده دیدن قدرت هسته ای به عدم به نگه دارید تا پایان خود را از NPT معامله احساسات است که باعث شده است تا برخی از اعضای NPT به دنبال طرح های جدید و بدون قدرت های بزرگ. در سال 2017, 81 کشور در پیمان منع سلاح های هسته ای از یک سند را رد کرد و توسط سلاح های اتمی متحده است.

با توجه به percolating خشم غیر هسته ای ایالات برخی از کارشناسان می گویند که آنها در حال مشخص نیست که به تعویق افتادن کنفرانس بازنگری NPT منجر به بیشتر های جهانی وحدت در خلع سلاح و منع گسترش پایین جاده.

“برای اطمینان بررسی کنفرانس” مجموعه ای برای هفته آینده “بود خراب قطار در حال انتظار برای رخ می دهد اما هیچ چیز تضمین می کند که ما خودمان را پیدا کنید در نه ماه یا یک سال در یک موقعیت بهتر” می گوید Waheguru رفیق Sidhu یک کارشناس چند جانبه و U. N. مسائل در دانشگاه نیویورک و مرکز امور جهانی. “این فرصت وجود دارد اما نیز وجود دارد یک خطر حتی بیشتر بشناسد.”

بسیار بستگی دارد که چگونه کشورها و به خصوص قدرت های بزرگ را انتخاب کنید به آدرس بیماری همه گیر کوروناویروس آقای Sidhu می گوید. اقدام با روح “ما یک جهان در این با هم” می تواند در نوبه خود پرورش بیشتر حس همکاری در مسائل دیگر از جمله سلاح های هسته ای و گسترش. اما یک “تو خود را در” رویکرد ترش می تواند فضای عمده تلاش های بین المللی مانند معاهده نقد و بررسی.

“مردم در حال صحبت کردن در مورد همبستگی بین المللی برای پرداختن به COVID-19 اما از سوی دیگر ما باید گسترش واقعا از این ملت-اولین روش – امریکا اولین برزیل, اولین, هند اول – که مجموعه ای از یک تن می کند که تشویق به همکاری بیشتر,” او می گوید.

زمان کمتر برای فساد ؟

برخی از کارشناسان نگران هستند که چه خانم گات مولر خواستار “مفسدان” در عرصه هسته ای – قبل از هر چیز در میان آنها کره شمالی و ایران می تواند با استفاده از ماه قبل از همایش پلیس برای پیشبرد برنامه های هسته ای خود را و بیشتر تضعیف جهانی منع گسترش هسته ای رژیم است.

اما حتی در آنجا خانم گات مولر می گوید همه گیر اتحادش را تغییر تفکر خود را در مورد چگونه برخی از ایالت ها به احتمال زیاد برای ادامه بر روی مسائل هسته ای در ماه های آینده.

“به نظر من منتقل شده در این, من فکر می کنم این بیماری همه گیر به این معنی که آنها باید زمان کمتر و کمتر انگیزه ای برای ایجاد فساد از آنجا که آنها نیاز به کمک از جامعه بین المللی” او می گوید.

او اشاره می کند به عنوان مثال عربستان سعودی که نگران منع گسترش جامعه با بحث خرید تاسیسات هسته ای است که می تواند آن را ترک در اختیار داشتن سوخت و دیگر بلوک های ساختمان برای نهایی برنامه سلاح های هسته.

اما چالش های دیگر به احتمال زیاد برای قرار دادن تحریک آمیز حرکت می کند مانند یک برنامه هسته ای در پشت رایتر خانم گات مولر می گوید. “من فکر نمی کنم آنها خواهید بود متمرکز در این لحظه در خرید راکتورهای هسته ای است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>