NTSB تماس برای کابین خلبان ضبط ویدئویی در هلیکوپتر

ملی ایمنی حمل و نقل توصیه به مقدار غیر معمول ملامت به اداره هوانوردی فدرال. در اینجا مسافران ترک یک هلیکوپتر خصوصی در داووس سوئیس Jan. 21.

عکس: arnd wiegmann/ایسنا

فدرال هوایی-حادثه محققان برای اولین بار به طور مستقیم به نام آمریکایی و اروپایی هلیکوپتر سازندگان برای حرکت به سوی کابین خلبان قرار دادن ویدیو بر روی اکثر مدل های دور زدن ایالات متحده حمل و نقل هوایی تنظیم کننده و افزایش بحث در مورد حفظ حریم خصوصی در هوا.

این nonbinding توصیه شنبه منتشر شد ملی ایمنی حمل و نقل به میزان غیر معمول ملامت به اداره هوانوردی فدرال که هیئت مدیره گسله برای عدم قیمومیت یک سری از شبیه توصیه های ایمنی به کشش بیش از یک دهه. توصیه های پوشش بسیاری موجود و تازه تولید هلیکوپتر مدل.

عدم وجود چنین دستگاه هایی است مانع NTSB کارشناسان از تعیین علت احتمالی متعدد سقوط یک هلیکوپتر در طول سال از جمله تصادف منجر به مرگ که به کشته شدن انجمن ملی بسکتبال ستاره کوبه برایانت خود نوجوان دختر و هفت نفر دیگر در ماه ژانویه در نزدیکی لس آنجلس.

این NTSB حرکت بود که در آثار قبل از آقای برایانت درگذشت, همچنین تق تق کردن گسترده تر طولانی مدت در صنعت بحث بیش از مزایای این تجهیزات در تعیین خلبان اقدامات در حوادث است. بسیاری از تجاری هلیکوپتر و خلبانان شرکت هواپیمایی را مطرح حریم خصوصی و نگرانی های قانونی علیه تاسیسات همراه با دیگر منتقدان از دستگاه های ضبط ویدئویی.

این NTSB به مدت طولانی ترویج استفاده گسترده از دستگاه های ضبط ویدئویی—از جمله در بزرگ مسافری jetliners—اما قبلا متوقف کوتاه از فراخوانی برای تولید کنندگان به نصب آنها در کارخانه یا اپراتورهای فعال برای مقاوم سازی آنها در زمان ناوگان. خلبان خطوط هوایی اتحادیه های کارگری به شدت اعتراض به چنین دستگاه هایی در زمینه حفظ حریم خصوصی و مخالفت خود را انجام داده وزن قابل توجهی در FAA. هر دو خلبان رهبران و تنظیم شده است نگران زودرس انتشار تصاویر به رسانه ها است که می تواند نادرست تاثیر سقوط پروب.

این NTSB توصیه به شش کنندگان عمده نیز شامل ابداع راه های مقاوم سازی سنتی کابین خلبان-صدا و پرواز ضبط داده ها معمولا به نام جعبه سیاه در کلی ترین هدف و مسافر حمل و نقل هلیکوپتر که در حال حاضر موظف به چنین ایمنی ایدز است.

“بیشتر اطلاعات ما بهتر میتوانیم درک نه تنها در شرایطی که از یک سقوط, اما آنچه می تواند انجام شود برای جلوگیری از حوادث آینده” گفت: Dana Schulze, مدیر NTSB دفتر ایمنی حمل و نقل هوایی.

این NTSB است یک سازمان مستقل اجرا شده توسط presidentially منصوب, اعضای است که سازمان تنظیم مقررات.

در بیانیه ای FAA گفت: آن نیاز به پرواز ضبط داده ها سیستم های تهویه-آمبولانس هلیکوپتر و تشویق اپراتورهای دیگر نیز به جمع آوری این داده ها و تجزیه و تحلیل آن برای بهبود ایمنی. این آژانس همچنین گفت: “برخی از بزرگ هلیکوپتر از تولید کنندگان نصب شده اند قابلیت ضبط به عنوان تجهیزات استاندارد برای در مورد دهه گذشته است.”

با توجه به NTSB گزارش منتشر شده در پنج شنبه, FAA را رد کرده است مشابه توصیه هایی در گذشته است. FAA “بارها و بارها پاسخ داد که آن را به قصد گرفتن توصیه می شود اقدامات” تا حدودی به دلیل آن بود قادر به پیدا کردن داده های قابل اعتماد نشان دادن احتمال مزایای ایمنی را بیش از پیش بینی هزینه های. به جای FAA ترویج داوطلبانه نصب و راه اندازی از تصادف-مقاوم در برابر جعبه سیاه و تاکید کرد که این صنعت در حال حاضر استقبال برخی از تجهیزات.

اما به عنوان بخشی از آخرین توصیه های NTSB گفت: آن به این نتیجه رسیدند FAA تلاش برای تشویق داوطلبانه صنعت تاسیسات “شده اند موثر” و بیشتر عمل مورد نیاز است به “کاهش خطرات برای امنیت عمومی.”

در روز سه شنبه FAA گفت: هلیکوپتر صنعت متنوع با اپراتورهای پرواز در هر نقطه از یک هواپیما به ناوگان بزرگ با بسیاری از خلبانان. این سازمان افزود که بیش از دو دهه گذشته نرخ کشنده آمریکا هلی کوپتر حوادث قطع شده است در نیمه پایین به کمی بیش از یک رویداد در 200,000 پرواز.

به گزارش NTSB گفت: 86 درصد از 185 توربین طراحی هلیکوپتر حوادث آن بررسی شده بین سال های 2005 و سال 2017 به حال هیچ تجهیزات ضبط از هر نوع در هیئت مدیره.

نوشتن به اندی Pasztor در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>