شمال شرقی هند unheralded عملکرد کلی شاخص سلامت

نرخ مرگ و میر نوزادان (ماه) است که به طور گسترده ای پذیرفته شده به عنوان یک اندازه گیری خام از سلامت کلی یک منطقه است. اندازه گیری به عنوان مرگ و میر نوزادان (کمتر از یک سال) به ازای هر 1000 تولد زنده در یک دوره زمانی داده شده و به صورت یک منطقه با توجه به آن استفاده شده است به عنوان یک اندازه گیری برای ارزیابی بین دولت توسعه اختلاف.

یکی اخير استفاده از ماه برای اندازه گیری توسعه در سراسر متحده در یک گزارش تهیه شده توسط وزارت مالیه در سال 2013 تحت هدایت و سپس مشاور ارشد رییس Raghuram راجان.

هند سرشماری دفتر به تازگی منتشر شده آن ممکن است سال 2020 بولتن نمونه سیستم ثبت نام. یک بخش از بولتن برخورد با پیشرفت هند ساخته شده است که در کاهش ماه طول زمان است. میانگین ملی (برای 2018) 32.

عملکرد متحده نشان می دهد یک روند جالب است. در میان کشورهای بزرگ به عنوان طبقه بندی شده توسط بولتن کرالا با یک ماه 7, NCT دهلی نو با 13 و تامیل نادو در 15 بهترین نوازندگان.

در میان کشورهای کوچکتر گوا یک ماه از 7. گوا در هند در زمینه یکی از توسعه یافته ترین و ثروتمندترین متحده از نظر سرانه درآمد.

مسلما بیشترین عملکرد چشمگیر است که توسط برخی از ایالت در شمال شرقی. هند به شدت توسعه یافته و ثروتمند ایالت ترین اقدامات یک ماه از 7. بهترین نوازندگان در حال Mizoram با یک ماه 5 و Nagaland که با تاپ یک ماه از 4.

کشور دیگری در منطقه مانیپور است همچنین هند یکی از بهترین نوازندگان این اندازه گیری.

پس از ماه است یک شاخص کلی سلامت بسیاری از هند را بزرگتر و ثروتمندتر متحده باید چیزی برای یادگیری از ایالت های شمال شرقی ،

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im