کره شمالی کمک های جنوبی را رد کرد چرا که آنها شهر مرزی را بازمی کنند

سئول، کره جنوبی

رسانه های دولتی روز جمعه گفتند کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در شهری بزرگ در نزدیکی مرز با کره جنوبی که هزاران نفر هفته ها در آن بر سر نگرانی های کوروناویروس قرنطینه شده بودند، قفل را بلند کرد.

اما آقای کیم، در جریان یک نشست کلیدی حزب حاکم در روز پنجشنبه، همچنین اصرار داشت که شمال مرزهای خود را بسته نگه دارد و هرگونه کمک خارج را رد کرد چرا که این کشور یک مبارزه ضد ویروس تهاجمی را انجام می دهد و هزاران خانه، جاده و پل های آسیب دیده در اثر باران و سیل های شدید را در هفته های اخیر بازسازی می کند.

آژانس خبری مرکزی کره جنوبی همچنین گفت آقای کیم به دنبال ارزیابی عملکرد اقتصادی کابینه، کیم جایا ریونگ را به عنوان اولین مقام خود جایگزین کرد و کیم توک هون را به عنوان جانشین خود منصوب کرد.

ورود به آخرین سال از برنامه بلند پروازانه پنج ساله توسعه ملی، آقای کیم در ماه دسامبر اعلام کرد “پیشرفت جبهه ای” در برابر تحریم های بین المللی در حالی که از ملت خود را به ماندن انعطاف پذیر در مبارزه برای اعتماد به نفس اقتصادی.

اما کارشناسان می گویند بحران COVID-19 احتمالا برخی از اهداف اقتصادی عمده آقای کیم را با مجبور کردن کشور به یک قفل که بسته مرز با چین – متحد عمده و زندگی اقتصادی شمال – و به طور بالقوه از توانایی خود را برای بسیج مردم برای کار را متوقف کرد.

KCNA گزارش داد که در طول جلسه پنجشنبه، آقای کیم گفت که پس از سه هفته اقدامات انزوا و “تأیید علمی” روشن است که وضعیت ویروس در Kaesong پایدار است، و او از ساکنان برای همکاری با قفل ابراز قدردانی.

آقای کیم گفت کشورش اکنون با چالش دوگانه ای از مبارزه با COVID-19 مواجه است در میان بدتر شدن همه گیر جهانی و ترمیم آسیب ناشی از باران های سیل زده که در هفته های گذشته کشور را به شلاق می زد.

KCNA گفت 97,100 هکتار از محصولات کشاورزی در سراسر کشور خراب شد و 16,680 خانه و 630 ساختمان های عمومی تخریب و یا سیل. گفته می شود بسیاری از جاده ها، پل ها و بخش های راه آهن آسیب دیده و سدی از یک ایستگاه برق نامشخص راه را در بر می گرفت. در مورد هیچ گونه اطلاعاتی که مربوط به جراحات یا مرگ باشد، اشاره ای نشده است.

آقای کیم با افرادی که پس از از دست دادن خانه های خود در اثر سیل در تاسیسات موقت بودند ابراز همدردی کرد و تلاش های سریع بهبودی را به طوری که هیچ بی خانمان نیست تا زمانی که این کشور هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس حزب کارگر حاکم را در ۱۰ اکتبر جشن نگیرد، درخواست کرد.

KCNA با پاراعبارت آقای کیم گفت: “وضعیت، که در آن گسترش ویروس بدخیم در سراسر جهان بدتر شده است، از ما می خواهد که اجازه نمی دهد هیچ کمک های خارج برای آسیب سیل اما بسته تر مرز و انجام کار سخت ضد اپیدمی،” KCNA پاراعبارت آقای کیم می گوید.

آقای کیم رد عمومی کمک های بین المللی برای بازیابی سیل و تصمیم او برای آزاد کردن Kaesong از قرنطینه شاخص های منفی برای همکاری بین کره ای به عنوان کره جنوبی امیدوار بود برای شروع مجدد تعامل دیپلماتیک با ارائه حمایت در این مناطق ، گفت : Leif-Eric Easley ، استاد در دانشگاه Ewha در سئول.

چو هی سیل، سخنگوی وزارت یکه تکه شدن سئول که امور بین کره ای را اداره می کند، گفت جنوب همچنان مایل به ارائه کمک های بشردوستانه به شمال است.

کره شمالی در ماه های گذشته عملا ً تمام همکاری های خود را با جنوب در میان یک بن آمیختگی در مذاکرات هسته ای بزرگتر بین واشنگتن و پيونگ يانگ قطع کرده است که بر سر اختلاف نظرها در تبادل گام های امدادی و خلع سلاح تحریم ها، تزلزل ایجاد کرد.

شمال در ماه ژوئن یک دفتر ارتباط بین کره ای در Kaesong منفجر کرد، پس از ماه ها سرخوردگی از عدم تمایل سئول به سرپیچی از تحریم های به رهبری ایالات متحده بر سر برنامه سلاح های هسته ای خود و شروع مجدد پروژه های مشترک اقتصادی است که به اقتصاد شکسته شمال کمک کند.

“اقتصاد کره شمالی، در حالی که touting اعتماد به نفس، به طور فزاینده ای وابسته به چین و مبارزه برای ایجاد توازن در تلاش های تحریم- متلاشی و COVID-19 پیشگیری، گفت: “آقای Easley. “کار از کره شمالی برتر خواهد شد نشان می دهد که این کشور از سیل اخیر بهبود یافته است و ارتقاء امکانات بهداشت عمومی” توسط سالگرد حزب اکتبر، او گفت.

در اواخر ماه ژوئیه، آقای کیم دستور قفل شدن کامل Kaesong و به حال ملت را به یک “سیستم اضطراری حداکثر” پس از شمال گزارش آن را پیدا کرد یک فرد مبتلا به COVID-19 علائم.

رسانه های دولتی شمال می گفتند که این پرونده مظنون یک کره شمالی است که پیش از لغزش به کاسونگ به جنوب فرار کرده بود. اما مقامات بهداشتی کره جنوبی می گویند که فرد در کره جنوبی آزمایش مثبت نکرده بود و هرگز با هیچ حامل ویروس شناخته شده ای تماس نداشت.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im