بدون نیاز به دقیق و آهسته، ‘تقریبا’ حق و سریع

اکثر سالکان شغلی مرحله اول تمایل دارند که مسیر سالمندان خود را دنبال کنند از آنجا که این چیزی است که همسالان و خانواده خود انتظار دارند که آنها انجام دهد. پس، اونا جمعيت رو دنبال مي کنن. تسلیم فشار اجتماعی برای انجام آنچه از آنها انتظار می رود، آنها یک استراتژی شغلی موفق در همه.

در واقع، در واقع، استراتژی این است که یک یک ارزش یال متفاوت داشته باشد و حتی در یک عصر مزیت گذرا، این تفرق کلید موفقیت است. جهان مختل کننده امروز دو فرض اصلی استراتژی است که صنعت همه چیز باطل شده است، و مزیت رقابتی یک بار شناسایی پایدار است. هنگامی که مزیت ها گذرا هستند، استراتژی نیاز به یک کتاب بازی جدید، به گفته محقق مدیریت آمریکا ریتا مک گرا.

ساختارهای مدیریتی که منابع و استعداد را به واحدهای کسب و کار استراتژیک هدایت می کرد، با عملکرد بالا همراه بودند. استعداد فردا به توانایی برای به سرعت از کار دررفتگی و درگیر شدن با چیزهای جدید نیاز دارد، قادر به تغییر مداوم، سریع و تقریبا ً درست به جای دقیق و آهسته و رد شدن طلب، در میان چیزهای دیگر است.

در اینجا برخی از استراتژی های برای تبدیل شدن به ستاره های حرفه ای:

به جایی که رقابت کمتر وجود دارد: من می دانم که چند هندی که ژاپنی یاد گرفته و به ژاپن مهاجرت کرده و یک حرفه موفق در آن جا ساخته شده است. تعداد بسیار کمی از خارجی ها به زبان های بومی به زبان های روان صحبت می کنند و بنگاه ها در حال استقبال از تنوع در یک راه بزرگ برای رانندگی نوآوری در عصر مزیت گذرا. در واقع، استراتژی موفق، بازترسیم رقابت است و این یکی از راه های موفقیت در حرفه شماست. همچنین می توان به ورود به صنعتی مانند داروسازی فکر کرد که به دلیل کم بودن حقوق شروع، توسط اکثر MBAها ترجیح داده نمی شود. یافتن این که در آن رقابت کمتر است و نقشه مهارت ها و منافع با آن صنایع و یا کشورها. سفید فضا نقشه برداری و حتی آبی اقیانوس استراتژی می تواند به ارزیابی های شغلی شخصی اعمال می شود.

شغل پیدا کردن جایی که شما می توانید ارزش منحصر به فرد اضافه کنید: به عنوان مثال، اگر شما یک دکتر و سپس انجام MBA، شما ارزش فوق العاده ای به صنعت بهداشت و درمان اضافه کنید. یا اگر شما تحلیلگر داده هایی با تخصص منابع انسانی هستید، می توانید سازمان ها را در مدیریت نیروی کار خود در عصر هوش مصنوعی راهنمایی کنید. اگر شما تجربه در یک صنعت خاص، مانند حمل و نقل با ابزار مدیریت عملیات، شما ارزش منحصر به فرد برای ارائه به انواع کسب و کار که در آن کارایی فرایند کلیدی است.

راه خود را پیدا کنید: ریختن ذهنیات هردو. فقط به خاطر اینکه همسالان و دوستان شما در حال کار کردن یک کار 9 به 5 هستند به این معنا نیست که شما باید کت و شلوار را دنبال کنید. اگر می خواهید کسب و کار خود را شروع کنید، پس به جای انجام یک کار به آنچه که شما نیاز دارید به عنوان یک کارآفرین برتر فکر کنید. شما احتمالا می توانید یک مدل مختل کننده ایجاد و unseat بسیاری از مدل های کسب و کار موجود است. برای آن حتی زمانی که شما در یک محل به کار می شود تا شما می توانید مسیر خود را پیدا کنید یک راه یا راه دیگر برنامه ریزی. همکارمن در سن 55 سالگی شروع به راه اندازی تکنولوژی عمیق کرد.

انجام یک تحلیل بازگشت ریسک: شما می توانید یک استراتژی خطرسازتر مانند پیوستن به یک راه اندازی را در نظر بگیر. اگر شما در روزهای اولیه خود به فلیکارت پریده بودید، خطرات شما بسیار بزرگ بود و البته بازگشت ها هم وقتی که توسط والمارت به دست می آورد. به عنوان تجارت کردن بین ریسک و بازگشت در بازارهای مالی وجود دارد, یکی برای مشاغل نیز وجود دارد. بازی آن امن ممکن است — و قطعا احساس — راحت است. اما اگر واقعا می خواهید به سرعت بخشیدن به حرفه خود را، پیاده سازی واریانس بالاتر، استراتژی مخاطره آور ممکن است راه را برای رفتن.

در طول دوره شغلی خود، شما ممکن است بخواهید یکی از این چهار گزینه استراتژیک و در مقطع شغلی مناسب را انتخاب کنید، بسته به فرصت ها و موقعیت های رقابتی. خطری که شما می کنید آنطور که تصور می کنید ریسک یکه ت نیست. اگر همه چیز به کار نمی انجامد، شما همیشه می توانید آنچه شما می خواهید انجام در ابتدا انجام.

در طول دوره 30-40 ساله حرفه ای، گرفتن خطرات محتاطانه در مراحل اولیه بسیار معقول به نظر می رسد. و چه کسی می داند، شما ممکن است یک عملکرد مهم در یک شرکت بزرگ، به سرعت در حال رشد رانندگی — خیلی زودتر از حتی شما انتظار می رود. موفقیت شغلی توسط جایی که شما در نیمه اول کار خود را در پایان اندازه گیری نمی شود. مهم اينه که تو نيمه دوم کجايي سرمایه گذاری شما در نیمه اول مهم ترین برای آن. درست مثل فیلم، نیمه دوم تصمیم می گیرد که آیا این یک موفقیت یا شکست است.

(نویسنده از بنیانگذاران بنیاد موسسه مدیچی برای تنوع و نوآوری است)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de