بیشتر کافکا: بوروکرات روسیه در حال حاضر ارائه خدمات با لبخند

اگر یک چیز وجود دارد روس ها می دانستند که آنها رفت و به یک اداره دولتی در آن بود که این امر می تواند یک مصیبت مربوط به انتظار خشونت و احتمالا حتی رشوه خواری. پس از آن تکان دهنده است برای روس ها امروز که یک بار Kafkaesque بوروکراسی است در حال حاضر سریع و آسان است.

شاید مهم ترین تغییر شده است استقرار متمرکز گره های که در آن بسیاری از خدمات دولت متمرکز هستند زیر یک سقف. یک شهروند که مایل به دریافت پاسپورت ثبت املاک و یا به دست آوردن بسیاری از خدمات دیگر ممکن است فقط در یکی از این مراکز است. شما را به یک شماره و بازدید از یک پنجره که در آن یک لبخند کارمند چک مقالات خود را عبور می کند و آنها را برای پردازش. انتظار بار متفاوت است, اما اگر آن را طول می کشد بیش از 15 دقیقه شما می توانید یک فنجان قهوه است.

کارشناسان می گویند که حرکت به سمت بهره وری ممکن است چرا که روسیه فاقد هر گونه ایدئولوژیک حس از هدف بالاتر. پس چرا لنگر دولت ادعای مشروعیت با اجرای عمومی کار می کند ؟

“این دولت است که به رسمیت نمی شناسد “ما مردم” به عنوان یک نیروی سیاسی برای مقابله با, می گوید:” ماشا Lipman, سردبیر یک مجله روسی در امور “اما از آن است که عمیقا با مردم به عنوان یک عامل به روی چیزی حساب کردن با و به دنبال راضی نگه داشتن آنها در اجتماعی و اقتصادی شرایط است.”

مسکو

پرتره از روسیه به طور متوسط با یک بوروکراتیک بوت در گلو او را به یک موضوع به عنوان قدیمی به عنوان ادبیات روسیه.

از جوانان روس ها یاد بگیرند به اذیت کردن, اسپرم قبل و اغلب رشوه – خرده کارمندان که لذت بردن از قدرت به اعطای یا خودداری حیاتی اسناد و مدارک. آنها تحمل بی پایان ترکیب اولیه بی ادب و درمان و همه بیش از حد اغلب به دلیل رد مقالات خود را کامل نیست یا نبوده است ارسال شده در جهت مناسب. بسیاری از روسیه بزرگترین نویسندگان از گوگول به چخوف به بولگاکف تبدیل شده اند استعدادهای خود را به skewering این Kafkaesque بوروکراسی.

این بوده است که قابل اثبات روزمره حقیقت است. حداقل تا همین اواخر. و در حال حاضر روسها در حال مالش چشم خود را در شگفتی در یک موج از تحولات است که به نظر می رسد که تقریبا یک شبه اتفاق افتاده.

با توجه به افزایش دولت اصلاحات در دهه گذشته سابق عمومی کابوس مغازه ها مانند ادارات مالیات حقوق بازنشستگی و گذرنامه شده اند نیاز به رقمی کردن پایگاه داده های خود را آنلاین و برقراری ارتباط مستقیم با هر یک از دیگر. که منجر به یک مقدار گسترده ای از ساده سازی و ساده – به نقطه که در آن گرفتن مدارک رسمی در حال حاضر سریع و آسان و خدمت با یک لبخند. در حالی که آن را هنوز هم چهره استبدادی دولت جدید بوروکراسی دارای یک رویکرد کاملا متفاوت نسبت به خدمات آن – با nary رشوه مورد نیاز است.

“من به یاد داشته باشید بسیار طولانی پیش هنگامی که شما تا به حال برای رفتن به مکان های مختلف برای جمع آوری مقالات برای هر چیز ساده ای مانند گواهینامه رانندگی, صبر در ترکیب اولیه و صبر کنید یک ماه یا بیشتر برای سند صادر می شود” می گوید: ناتالیا Beloborodova یک مسکو حسابدار. “در گذشته شما اغلب در حال به روز کردن کار برای انجام این کارها. در حال حاضر آن است که یک توقف در داخل و خارج به سرعت بسیار کارآمد تر و قابل اعتماد. اگر شما از دست رفته یک مقاله کارمند ممکن است قادر به دانلود آن را برای شما و شما می توانید آن را پر کنید در سمت راست وجود دارد. آن را مانند یک جهان متفاوت است.”

“دولت وجود دارد برای مردم”

آن را تقریبا غیر ممکن است برای پیدا کردن هر کسی با یک کلمه بد می گویند در مورد سیستم جدید و بسیاری از تعجب که چگونه به سرعت آن اتفاق افتاده است و اساسا چگونه آن را تبدیل به سنتی خرحمالی و تحقیر را تجربه روس ها در هر زمان که مورد نیاز برای آمدن چهره به چهره با خود دولت است. اگر آن را هنوز هم هیچ لذت و حداقل آن را تبدیل به یک نسبتا بدون درد کارهای عادی و روزمره.

شاید مهم ترین تغییر شده است استقرار متمرکز گره های که در آن بسیاری از کلید دولت خدمات متمرکز هستند زیر یک سقف. یک شهروند که مایل به دریافت گذرنامه یا گواهینامه رانندگی ثبت یک ملک یا یک کسب و کار کوچک برای به دست آوردن یک گواهی فوت برای پرداخت یک فضای پارکینگ و یا بسیاری از خدمات دیگر بیش از حد زیادی به لیست, ممکن است فقط در یکی از این مراکز سند.

شما را به یک شماره و کارگردانی به یک پنجره که در آن یک لبخند کارمند را بررسی خواهد کرد مقالات خود را, مطمئن شوید که همه چیز در نظم و تصویب آنها را برای پردازش. اگر کسی نیاز به چیزی اضافی مانند یک عکس یا فتوکپی آن را همه در دسترس است در سایت. زمان انتظار ممکن است متفاوت باشد اما یک قانون جدید می گوید که اگر آن را طول می کشد بیش از 15 دقیقه به شما خواهد شد در خدمت رایگان یک فنجان قهوه است.

مسکو به تنهایی 133 چنین مراکز در حال حاضر در خدمت 70,000 نفر روزانه و دولت روسیه می گوید وجود دارد تقریبا 10 ، 000 از آنها در سراسر کشور.

اولگا Fefelova مدیر خدمات عمومی برای دولت شهر مسکو می گوید: زمینه سازی برای این تغییرات گذاشته شد و حدود یک دهه پیش و قبل از او در زمان بیش از مدیریت شهر من سند شبکه. به همین دلیل همه این تغییرات اتفاق می افتد در حال حاضر پس از گذشت قرن ها از یخبندان متکبر و از راه دور روسیه اداری تمرین – او می گوید: آن را فقط به نظر می رسد راه آشکار برای دولت عمل می کنند.

“این است که در قرن 21 و این قابل درک است که ما نمی توانیم در عمل مانند مردم بندگان و کارمندان هستند, رئیس, نمی,” او می گوید. “من می دانم چگونه آن استفاده می شود. شما را به یک پنجره تعظیم خود را سر صبر کنید برای برخی از رسمی برای تصمیم گیری سرنوشت خود را. اما در دولت وجود دارد برای مردم و نه راه دیگری در اطراف نیست که؟”

چرا در حال حاضر ؟

در حالی که خانم Fefelova ديدگاه خوش آمدید, به نظر نمی رسد یک توضیح رضایت بخش برای زمان به خصوص پس از روسیه باقی مانده است یک دولت استبدادی مانند پیشینیان خود است. درست است که روس ها بیشتر لذت ببرید آزادیهای فردی از همیشه قبل از و غیرسیاسی جامعه مدنی تکان دهنده اما شده اند وجود دارد چند پیشرفت های قابل توجه در ساختمان مشغول به کار در یک دموکراسی است.

تحلیلگران نشان می دهد پاسخ به “چرا حالا؟”

یکی ممکن است که در حال حاضر دولت روسیه بر خلاف همه پیشینیان خود فاقد هر گونه ایدئولوژیک حس از هدف بالاتر. ولادیمیر پوتین ممکن است فردی خودکامه و عملی ملی اما او هیچ grand مهندسی اجتماعی طرح به دنبال. پس چرا لنگر دولت ادعای مشروعیت با انجام کارهای عمومی مانند گسترده زیرساخت ها-پروژه های ساختمانی در حال انجام?

“این دولت است که به رسمیت نمی شناسد “ما مردم” به عنوان یک نیروی سیاسی برای مقابله با, اما از آن است که عمیقا با مردم به عنوان یک عامل به روی چیزی حساب کردن با و به دنبال راضی نگه داشتن آنها در اجتماعی و اقتصادی لحاظ می گوید:” ماشا Lipman, ویرایشگر, از مقابل, مجله امور روسیه منتشر شده توسط دانشگاه جورج واشنگتن.

میخائیل Chernysh یک کارشناس با رسمی موسسه جامعه شناسی در مسکو می گوید: اصلاحات در حال رانده شدن توسط فن آوری های جدید و دیجیتالی شدن همه چیز است و چیزی برای نگرانی در مورد.

“این همه تکنولوژی بالا با ادغام قرار دادن دوربین در همه جا امکان می دهد که دولت به دنبال هر فرد با سابقه بهره وری,” او می گوید. “کنترل بیشتر برای بوروکراسی است که نیروی محرکه در اینجا حتی اگر نتایج آن را در کاهش سطح پایین فساد و کارآمد تر خدمات است.”

هیچ رشوه بیشتر مورد نیاز

هر کس موافق است که اصلاحات باید به حال این اثر به طور چشمگیری کاهش سنتی در مقیاس کوچک رشوه خواری. خانم Fefelova می گوید که دو ساده و نوآوری – با الهام از نزدیک خود را با مطالعه این خدمات در کشورهای دیگر – عملا حذف این معضل از خرده فساد بود که چندی پیش یک از ویژگی های اجتناب ناپذیر از هر گونه ساده اداری عملیات.

اولین سیستم از گرفتن یک شماره و در انتظار نوبت خود را – آشنا به هر کسی که زندگی در غرب – را حذف کرده است چندپاره و فاقد تأثیرگذاری ترکیب اولیه از گذشته همراه با بد خو مناقشات سیاسی آنها تولید می شود و وسوسه به پرداخت کسی که چند روبل برای پرش به جلو. دوم خندان کارمندان که در دیدار با شهروندان و جمع آوری اسناد و مدارک خود را نه همان مقامات که روند آنها.

“ما جدا از این توابع می گوید:” خانم Fefelova. “فرد در مقابل دفتر که دریافت اسناد خود را و شما کمک می کند تا آنها را به منظور کسی است که باعث می شود تصمیم گیری. شما هرگز ملاقات آن شخص چهره به چهره به طوری که شما خود را مستقیم رشوه؟”

همه این بهبود رادیکال در حال حاضر یک سردرگمی برای برخی از لحاظ سیاسی آگاه روس ها که به نظر می رسد تمایلی به اعطای هر گونه وام و اعتبار به دولت آنها تا به حال هیچ دموکراتیک فرصت برای انتخاب, و است که به طور منظم با استفاده از آن قدرت پلیس برای سرکوب هر گونه تلاش برای اعتراض ،

“شده است وجود دارد غیر قابل انکار دریا, تغییر در دولت, خدمات و من شخصا تجربه و درک آنها می گوید:” خانم Lipman. “اما آن را نمی کند من هر شادتر با ماهیت نظام سیاسی.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im