بدون رای؟ چرا برخی از پورتوریکوها نمی توانند رأی اولیه را بدهند.

سان خوان، پورتوریکو

پورتوریکو روز یکشنبه مجبور شد رای گیری برای رای دادن به رأی های اصلی را که به علت عدم رأی گیری به شهادت می رسه به طور جزئی به حالت تعلیق درآورده و مقامات از رئیس کمیسیون انتخابات قلمرو ایالات متحده آمریکا برای استعفا ی خود می خواهند.

کمیسیون می گوید که قرار است رأی گیری در مراکز رأی گیری که تا صبح زود رأی دریافت نکرده بودند، دوباره برنامه ریزی شود، در حالی که رأی گیری در جای دیگر ادامه خواهد داشت.

من تا حالا چیزی مثل کاری که اینجا در پورتوریکو انجام شده رو ندیدم پدرو پیرلویسی که علیه دولت ودا وازکز می دواند، برای تبدیل شدن به نامزد حزب ترقی نو طرفدار دولت، اظهار داشت: «این خجالت برای دولت و مردم ماست.

در همین حال خانم وازکز وضعیت را «فاجعه» نامیده و خواستار استعفای رئیس کمیسیون انتخابات شده است.

او گفت: «مردم پورتوریکو را ساخته اند، نه نامزدها، باور دارند که آماده شده اند» امروز عکس آن مشهود بود. دروغ گفتن

یک هیئت کنترل فدرال که بر امور مالی پورتوریکو نظارت دارد، بیانیه ای صادر کرد که گفته بود روند رای گیری “ناکارآمد” غیرقابل قبول است و آن را در آنچه گفته می شود ناکارآمدی توسط کمیسیون انتخابات است، سرزنش کرد.

وضعیت بی سابقه ای در شرایطی رخ می دهد که رای دهندگان در میان یک خوشه در پرونده های COVID-19 در سراسر پورتوریکو، جزیره ای از 3.2 میلیون نفر که بیش از 12800 مورد احتمال، بیش از 8500 مورد تایید شده، و حداقل 274 مرگ و میر گزارش کرده است، سرمایه گذاری کردند.

Gireliz Zambrana، کارمند فدرال، نگران تعداد مردم در یک مرکز رای گیری در ریو گرانده در حالی که آنها با هم در حالی که منتظر آن را باز کردن.

او گفت: «آنها سعی می کردند از خورشید دور بمانند» و اضافه کرد که او هرگز به رای خود دست نداده است.

توماس ریورا شاتز رئیس حزب فرماندار به همراه رئیس حزب اصلی مخالف حزب دموکرات مردمی، کنفرانس مطبوعاتی مشترک غیرمعمول برگزار کردند و گفتند که توافق کردند که باقی مانده اصلی ها باید در ۱۶ اوت برگزار شوند، این حرکت که خانم وازکز گفت که از آن حمایت می کند. دو حزب هر دو در انتخابات عمومی نوامبر با نامزدهای برنده در میان شش نامزد در انتخابات عمومی در مجمع عمومی، انتخابات اولیه خود را برگزار می کنند.

سیاست مداران دیگر استدلال می کرد که کل اولیه را خراش داده و در تاریخ دیگری برگزار می شود.

یک آقای شاتز که به طور پراکنی رخ داده است، به این که هنوز کامیون های با رای داخل ساختمان کمیسیون وجود دارد که در حال صحبت کردن در آن روز یکشنبه بعد از ظهر بودند.

او گفت: “سوال این است که چرا آنها نرفته اند؟”

بلافاصله مشخص نشد که چگونه بسیاری از رای دهندگان را یکجا دور می کردند یا چند مرکز رأی تاخیری دریافت می کردند. یک کمیسیون، یک زن و یک زن می گوید که رئیس جمهور مصاحبه نمی کند.

برای پیچیده تر شدن مسائل، ادگاردو رومن، رئیس انجمن وکلا پورتوریکو به اسوشیتدپرس گفت که معلوم نیست چه جایگزین های قانونی قابل دوام هستند زیرا قانون انتخاباتی جزیره مشخص نیست.

او گفت: «این سناریو را تاًم نمی کند.

حداقل یک رای دهنده علیه کمیسیون و مقامات انتخاباتی دو حزب اصلی در اواخر یکشنبه از طریق اتحادیه آزادگان مدنی آمریکا طرح دعوی در دادگاه.

وضعیت رای دهندگان و سیاستمداران همه راه ها را به عنوان آنها را مقصر کمیسیون انتخابات پورتوریکو و خواستار توضیح برای رای دادن که تنها تعداد انگشت شماری از مراکز رای گیری تا بعد از ظهر.

مارکوس کروز، شهردار شهر شمالی وگا باجا که هنوز در انتظار رای گیری بود، گفت: «این کار بی ارزش، بدرفتار و تلاش علیه دموکراسی کشورمان است.

در همین حال، مقامات دو حزب اصلی جزیره برای یافتن راه حل به تقلا می کردند چرا که آنها از رای دهندگان می خواست که هنوز در مراکزی که تا اواخر شب باز مانده بودند، نشان داده شوند.

Yadira Pizarro، معلم، از صبر در یک مرکز رای گیری کرکره در کارولینا که در آن او بیش از چهار ساعت زیر آفتاب تاولر صبر کرده بود.

“من نمی توانم این را باور کنم. این یک کم کاری جدی است، “او گفت.

یکی از رقابت های نزدیک ترین تماشا شده در روز یکشنبه است که طرفدار دولت پیشرو حزب جدید، که در آن دو نامزد که به عنوان فرماندار جایگزین به دنبال آشفتگی سیاسی سال گذشته خدمت کرده است. خانم وازکز با آقای پیرلوئیسی که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ نماینده پورتوریکو در کنگره بود روبرو می شود.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im