نیسان رنو آماده شدن میلیاردها دلار کاهش

خط مونتاژ در فرانسه برای خودرو الکتریکی رنو Zoe و خودرو هیبریدی نیسان Micra.

عکس: مارتین اداره/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

اتحاد رنو SA و نیسان Motor Co. تنظیم شده است به فاش کردن میلیاردها دلار در هزینه کاهش در این هفته و نیسان است که به دنبال به بریده بریده ظرفیت اضافی میلیون وسایل نقلیه به گفته افراد آشنا با برنامه.

این حرکت را کامل سقوط رشد استراتژی تحت فشار قرار دادند توسط Carlos Ghosn سابق رهبر هر دو شرکت.

این شرکت در حال برنامه ریزی برای فروش حدود 14 میلیون خودرو تا سال 2022 یک هدف تعیین شده توسط آقای Ghosn که پیش بینی یک جهان پیشرو کرگدن با حضور عمده در هر بازار است.

در حال حاضر هدف این است که نزدیک به 10 میلیون با توجه به افراد آشنا با برنامه. حتی قبل از coronavirus همه گیر رونق در تقاضا این شرکت پیش بینی نبود التزام ترک گیاهان کم استفاده.

“وضعیت غیرقابل دفاع تبدیل شده است,” گفت: یک فرد نزدیک به رنو.

آقای Ghosn است اعتراض به تلاش های رنو و نیسان به سرزنش او را برای وضع فعلی. یک سخنگوی آقای Ghosn گفت: مدیران در رنو و نیسان به حال حمایت خود را از برنامه های رشد. “او نمی تواند مسئول برگزار می شود, دولت از شرکت هایی که از او شده است در حال اجرا برای 18 ماه,” او گفت:.

کل صنعت خودرو شده است به چالش کشیده coronavirus اما برخی از آنها بهتر-مجهز به سوار کردن رکود در تقاضا. نقدی غنی Toyota Motor Corp که بر خلاف نیسان اجتناب کارگر furloughs گفت: در این ماه انتظار می رود بازگشت به حالت عادی در پایان سال است.

در یک سری از اطلاعیه ها در پنج شنبه ها و جمعه رنو و نیسان را در مجموعه ای به غیر از برنامه ریزی شده خود را کاهش و توصیف برنامه ای برای همکاری های نزدیک تر. رنو صاحب 43.4 درصد از نیسان.

نیسان در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن حدود 3 میلیارد دلار صرفه جویی در هزینه به 3 میلیارد دلار کاهش در ماه ژوئیه اعلام کرد 2019 که تا حد زیادی انجام شده گفت: افراد آشنا با برنامه. پس از ژوئیه سال 2019 اعلام نیسان را حذف کرده است نزدیک به 15,000 شغل و بیشتر کار کاهش برنامه ریزی شده همراه با کاهش بودجه در هر بخش از مهندسی به برنامه ریزی رویداد گفتند.

این طرح جدید نیز برای برش ظرفیت اضافی میلیون واحد فراتر از کاهش اعلام کرد در سال گذشته در آوردن نیسان سالانه ظرفیت تولید به حدود 5.5 میلیون وسایل نقلیه آنها گفت. که هنوز هم به خوبی بالا زمان تقاضا در یک بیماری همه گیر-ضربه بازار جهانی است.

“تحت Carlos Ghosn شرکت صحبت شد در مورد فروش هفت هشت نه میلیون خودرو. بنابراین تمام بودجه در این شرکت به اندازه تعداد کسانی که در اطراف ضربه” گفت: یک فرد نزدیک به نیسان.

در ایالات متحده, که در آن 10 ، 000 کارگران شده اند furloughed در طول coronavirus خاموش شدن ناگهانی بدون در مقیاس بزرگ دائمی کاهش تولید تنظیم شده به افشا می شود اما نیسان قصد دارد بسته یک خط تولید در کارخانه خود در Canton, Miss., گفت: یک فرد نزدیک به این شرکت است.

به نوبه خود رنو گفته است که با هدف کاهش هزینه های ساختاری حداقل €2 میلیارد دلار ($2.2 میلیارد دلار) و یا 20 درصد در طول سه سال آینده.

این خودرو ساز فرانسوی است که به دنبال تعطیلی کارخانه است که در خصوص حساس در حال حاضر به دلیل شرکت در حال تکمیل €5 میلیارد خارجه-حمایت وام برای سوار کردن بیماری همه گیر. فرانسه از وزارت اقتصاد درخواست رنو به نگه داشتن فن آوری های پیشرفته فعالیت در فرانسه و توسعه باتری های الکتریکی در اروپا است.

سایت های کوچک در بریتنی و Choisy-le-Roi در نزدیکی پاریس به احتمال زیاد بسته در حالی که یک کارخانه در شمال فرانسه در شهر دیپپ که تولید رنو لوکس با نام تجاری آلپ نیز می تواند بسته با توجه به افراد آشنا با رنو برنامه های. نسل بعدی آلپ, به احتمال زیاد خواهد برقی و ساخته شده است در جایی دیگر یکی از مردم گفت.

در ضمن رنو گل سرسبد کارخانه Flins در نزدیکی پاریس می تواند به توقف تولید خودروهای ظرف چند سال آینده مردم گفت. سایت تولید الکتریکی Zoe اما تولید خواهد شد به احتمال زیاد دیگر منتقل کارخانه رنو زمانی که نسل بعدی این خودرو می رسد. برنامه ریزی توسعه در مراکش است که به احتمال زیاد به معکوس شود.

“رنو است که در جدی مشکل مالی” گفت: فرانسه وزیر اقتصاد, Bruno Le Maire در روز جمعه. “وجود دارد یک نیاز فوری برای اقدام در رنو.”

به اشتراک گذاری افکار خود را

که شرکت های خودرو آیا شما فکر می کنم ظهور خواهد کرد سالمترین پس از همه گیر? پیوستن به مکالمه زیر.

رنو در حال حاضر اعلام کرد قصد دارد برای بستن اصلی آن چین کسب و کار. این کشور همچنان یکی از نیسان هسته بازارهای در کنار ایالات متحده و ژاپن و پتانسیل نقطه روشن به عنوان coronavirus بهبودی حاصل. نیسان در چین فروش در آوریل همسان خود در سال زودتر سطح.

برخی از مراحل این شرکت توزین نخواهد بود آماده برای اطلاعیه های این هفته است. نیسان هنوز بررسی یک گیاه در جنوب هند است که کاهش یافته است به مراتب کمتر از انتظارات است.

به طور جداگانه به دنبال آن است برای اصلاح هزینه در آن تلاش بلاگ با نام تجاری لوکس با داشتن بلاگ و نیسان استفاده بیشتر از نقاط مشترک و سیستم عامل شبیه به راه تویوتا در عمل آن لکسوس با نام تجاری گفت: افراد آشنا با برنامه.

حتی در بازار که در آن کوچک سازی برنامه ریزی شده است, رنو, نیسان, و میتسوبیشی امیدوارم که آنها می توانید نگه داشتن یک جای پا با ساخت و استفاده بیشتر از هر یک از دیگر کارخانه های پژوهش لباس و عقب-پرسنل دفتر.

نیسان است که بسته شدن آن کارخانه در اندونزی خواهد شد اما هنوز تولید خودروهای میتسوبیشی در گیاهان در منطقه یک بازار که در آن کوچکتر شرکت ژاپنی حضور قوی تر. رنو تولید خواهد شد وسایل نقلیه نیسان در اروپا و آمریکای جنوبی است.

هنوز, های, کارخانه ها و تحقیقات متکی بر اتحاد کار هموار چیزی رنو و نیسان تلاش کرده اند به انجام این کار در پی آقای Ghosn ناگهانی خروج او پس از دستگیری در توکیو در ماه نوامبر سال 2018 است. اجرایی فرار به لبنان در ماه دسامبر به فرار مالی-سوء اتهامات در ژاپن است که او را انکار می کند.

مردم در هر دو طرف گفت که اگر چه رنو و نیسان اعلام خواهد کرد برنامه ای برای همکاری های نزدیک تر در این هفته مذاکرات در جزئیات ادامه خواهد داد و پس از آن است.

نوشتن برای شان در McLain [email protected] و نیک Kostov در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>