نیسان موتور کارخانه در نزدیکی بارسلونا. این شرکت به احتمال زیاد به توقف تولید در کارخانه و تکیه رنو در اروپا است.

عکس: © آلبرت gea / رویترز/رادیو فردا

توکیو—سال پیش تحت Carlos Ghosn, Nissan Motor Co. شرط بندی بر روی یک آینده که در آن جهانی فروش خودرو رونق خواهد رانده شده توسط یک برآمدگی جمعیت در کشورهای در حال توسعه.

که در آینده هرگز به تصویب رسید و در حال حاضر نیسان در حال آماده سازی خود برای بازسازی طرح مقرر ممکن است که انتظار می رود شامل بسته شدن گیاهان retrenching در بازارهای عمده و همکاری بیشتر با بزرگترین سهامدار رنو SA از فرانسه است.

“ما می خواستیم به رشد بسیار سریع تر از بازار و بازار رشد نمی کند در خط با انتظارات ما گفت:” افسر ارشد عامل Ashwani گوپتا که مسئول بازسازی طرح در مصاحبه هفته گذشته است.

حتی اگر ایام عادی می توان آن را سخت به اندازه کافی برای نجات نیسان. در سه ماهه آخر سال 2019 قبل از جهان می دانستند از رمان coronavirus خودرو ساز نوشته شده در سه ماهه اول خود را از دست دادن پس از بحران مالی جهانی در سال 2009. سهام آن کاهش یافت و 27 درصد در سال 2019 با وجود جهانی روند صعودی را فرو برد با بقیه بازار در این سال است.

Coronavirus است که مصرف پایین از بازار خودرو است. نیسان فروش در چین به پایین 80% در ماه فوریه سال جاری و در آنها کاهش یافت و از 13 درصد در ایالات متحده در ماه مشابه قبل از اینکه شرکت های خودرو اعلام کرد کارخانه خاموش شدن ناگهانی. کسانی که آن دو تا از بزرگترین بازارهای نیسان امیدوار است برای پرش شروع خود را در ایالات متحده فروش جدید Rogue ورزشی-وسیله نقلیه سودمند و مرزی وانت.

COO Ashwani گوپتا, مسئول تمیز کردن نیسان می گوید: بازار رشد نمی کند در خط با این شرکت انتظارات.

عکس: kim kyung-hoon/ایسنا

“محصول جدید می رود راه طولانی است اما به دلیل این بلندی رکود شما ممکن است سرمایه گذاری این همه پول و نه یک بازگشت خوب در آن است. زمان وحشتناک است برای آنها گفت:” کریستوفر ریشتر توکیو بر اساس تحلیلگر CLSA. “این رفتن به مانند عبور tightrope با یک باتلاق پر از تمساح در زیر به شما.”

جهانی فروش خودرو به اوج خود رسید و در 95 میلیون در سال 2017, با توجه به پیش بینی شرکت LMC Automotive. در این سال این تعداد ممکن است در حدود 86 میلیون LMC می گوید که این پایین ترین رقم از سال 2013.

نیسان کارخانه فضا برای ساخت هفت میلیون خودرو سالانه—آقای Ghosn قدیمی فروش هدف—در حالی که این انتظار به فروش تنها حدود پنج میلیون نفر در سال پایان مارس 31 برآورد شده قبل از همه گیر گسترش به طور گسترده ای در ایالات متحده

آقای گوپتا COO می بیند اندونزی به عنوان یک مثال از اینکه چگونه نیسان را شرط را اشتباه رفت. یک دهه پیش نیسان فکر این کشور رو به رشد جمعیت و سیاست های اقتصادی خواهد بالابر کل حجم بازار به دو میلیون خودرو سالانه از یک میلیون نفر است.

“جایی که ما امروز ؟ یک نقطه در یک” گفت: آقای گوپتا.

کارخانه ساخته شده است که این خودرو در پوروکترا اندونزی—که نیسان حدود 300 میلیون دلار در سال 2014 به گسترش متوقف شد تولید Datsun وسایل نقلیه در اوایل سال جاری پس از زودتر تعطیل تولید Nissans. بعید است به راه اندازی مجدد با توجه به مردم در جریان این طرح تغییر ساختار اگر چه سرنوشت نهایی آن هنوز تحت مطالعه است. بسیاری از کارگران گذاشته است.

برای جنوب شرقی آسیا و نیسان را تبدیل به شریک اتحاد Mitsubishi Motors Corp که در آن صاحب یک سوم سهام, و آن را ممکن است استفاده از میتسوبیشی کارخانه در اندونزی.

خیلی بستگی نیسان در رابطه با رنو است که در آشفتگی گذشته بیش از 16 ماه پس از آقای Ghosn که رهبری هر دو شرکت دستگیر شد در توکیو. او زندگی در تبعید در لبنان پس از فرار, ژاپن, که در آن او مواجه محاکمه به اتهام که او را تکذیب کرد.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چگونه نیسان در مسیر رو به جلو نگاه به شما ؟ خواهد شد و دیگر شرکت های خودرو با چالش های مشابهی روبرو از coronavirus? پیوستن به مکالمه زیر.

نیسان اجرایی ماکوتو اوچیدا و آقای گوپتا هر دو آنها در زمان بیش از در ماه دسامبر احتمال توقف تولید نیسان در کارخانه در بارسلونا و تکیه رنو در اروپا به گفته افراد آشنا با این بحث.

یک نقطه ضعف از اتحاد است, کندتر, سرعت, دلیل نکات کلیدی از آقای Gupta بازسازی آورده شود باید به یک اتحاد عامل و هیئت مدیره به ریاست رنو رئیس ژان-دومینیک Senard به اطمینان حاصل شود آنها در همسویی با برنامه های مشابه در راه در رنو و میتسوبیشی

در یک ویژه نیسان سهامدار نشست ماه گذشته سرمایه گذاران متهم آقای اوچیدا از مصرف بیش از حد طولانی و گفت نیسان نمی تواند صبر کنید تا زمانی که ممکن است برای یک برنامه است. او عذرخواهی کرد و خواست صبر و شکیبایی خود را.

آقای گوپتا 49 ساله بومی هند است که مسلط به ژاپنی مشغول به کار در رنو و میتسوبیشی قبل از آمدن به نیسان. او گفت: خود را درمان ساده بود: درآمد بیشتر از طریق مدل های جدید و هزینه های پایین تر. “وجود دارد هیچ علم موشک” او گفت:.

او متحرک توصیف چگونه نیسان رفت و نزدیک به سه سال بدون معرفی یک خودرو جدید در ژاپن است. “در آمد. ما راه اندازی یک مدل در بسیاری از سال در چنین بازار بزرگ?” او گفت:. “کاهش هزینه و این و آن یک روز است. اگر ما واقعا می خواهید برای حفظ و رشد وجود دارد تنها فروشنده تعهد و انگیزه سوخت محصولات جدید است.”

بزرگترین اولویت این است که در ایالات متحده استفاده می شود که به کمک سهم شیر از نیسان سود. قبلی این شرکت اجرایی Hiroto Saikawa شد سرنگون در بخشی به دلیل مبارزات وجود دارد.

آقای Saikawa استدلال کرد که نیسان متورم فروش آن با سود بردن از تخفیف و وقتی که کار نمی کند, توسط تخلیه ماشین در آژانس های کرایه در نازک حاشیه سود. او کاهش اجاره ناوگان فروش و reined در انگیزه. فروش کاهش یافت اما سود نمی یابند.

آقای گوپتا نیست مخالفت با آقای Saikawa تشخیص, اما او افزایش سرعت درمان. هزینه های تخفیف و بازاریابی است خزنده به بالا. ارائه می دهد که شامل 0% بهره به مدت سه سال در وام خودرو در ایالات متحده با توجه به ایالات متحده نیسان فروشنده وب سایت. آقای گوپتا گفت: این شرکت به گرفتن دقیق در مورد تخفیف و اجتناب از تولید بیش از حد از مدل های قدیمی است که نیاز به کاهش قیمت برای تخلیه شود.

ایالات متحده نیسان فروشنده حاشیه سود برداشت در ماه فوریه با وجود کندتر فروش با توجه به نیسان.

“اگر آمریکا بزرگ است دوباره نیسان بزرگ است دوباره” آقای گوپتا گفت.

نوشتن برای شان در McLain sean.mclain@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de