نسخه فعلی نایک بحث Vaporfly کفش ممنوع نمی شود از رقابت های دو و میدانی جهان بدن حاکم حکومت در روز جمعه. ما در زمان نگاهی به تکنولوژی در داخل کفش برای دیدن آنچه که همه سر و صدا است در مورد. عکس/تصویری: الکساندر هتز/وال استریت ژورنال

نسخه فعلی Nike , Inc.’s بحث تکنولوژی بالا Vaporfly کفش ممنوع نمی شود در رقابت نخبگان تصمیم گیری است که سوخت بیشتر بحث در مورد کفش را درک مزیت رقابتی پیش از این تابستان توکیو بازی های المپیک است.

اما میدانی جهان حاکم بدن در روز جمعه نقل مکان کرد و برای جلوگیری از آینده تشدید در حال اجرا کفش تکنولوژی پیشگام توسط نایک Vaporflys گفت: گروه کارشناسان فن آوری ممکن است ارائه یک عملکرد استفاده و تهدید یکپارچگی ،

مقررات جدید صادر شده توسط جهانی دو و میدانی که قبلا در IAAF را محدود ضخامت یک کفش تنها, اما این گروه مجموعه ای محدود از 40 میلی متر. این است که بیشتر از زمان Vaporfly کفش که 36 میلی متر تنها. این امر همچنین محدود کردن کفش به یک سفت و سخت تعبیه شده بشقاب مانند زمان Vaporflys.

قوانین می گویند که با شروع در آوریل 30, هر کفش مورد استفاده در رقابت نخبگان باید برای خرید در دسترس در بازار خرده فروشی به مدت چهار ماه. که منع امکان استفاده از نمونه های در حال ظهور از برندهای رقیب که باید مسابقه به مسابقه نایک فن آوری است.

مقررات جدید به طور موثر به این معنی است که نایک کفش اجازه خواهد داشت در این تابستان توکیو بازی های المپیک, اما تلاش برای مطابقت با تکنولوژی توسط رقیب تولید کنندگان کفش نمی خواهد مگر اینکه آنها رسیدن به بازار خرده فروشی در اوایل ماه آوریل است.

این Vaporfly کفش فرستاده اند امواج شوک از طریق راه دور در حال اجرا تا کنون از نخبگان نایک-حمایت ورزشکاران شروع به استفاده از آنها را در سال 2016. با ضخامت میانی و یک ساخته شده است در کربن-فیبر ورق آنها طراحی شده است برای تولید اضافی بهار در هر مرحله. Vaporfly کفش در دسترس است در خرده فروشی پس از 2017.

“همانطور که ما وارد المپیک سال ما باور نمی کنیم ما می توانیم رد کفش شده اند که به طور کلی در دسترس برای مدت قابل توجهی از زمان, اما ما می توانید در قرعه کشی یک خط به منع استفاده از کفش که بیشتر از آنچه که در حال حاضر در بازار در حالی که ما بیشتر بررسی” گفت: جهان پهلوانی رئیس جمهور سباستین کو. او گفت: این گروه محفوظ مناسب برای تشدید قوانین.

سوابق مجموعه با استفاده از نایک Vaporflys و یا هر گونه دیگر کفش خواهد ایستاد چرا که آنها “زمانی تحت قوانین که در نیروی در زمان” یک جهان دو و میدانی سخنگوی گفت.

نایک ورزشکاران Eliud Kipchoge و Brigid Kosgei هر دو عینک نسخه از Vaporfly کفش به خرد مردان و زنان ماراتن رکورد جهانی توسط بیش از یک دقیقه هر کدام در دو سال گذشته—اگر جهان دو و میدانی هنوز به طور رسمی تصویب خانم Kosgei را علامت.

Brigid Kosgei کنیا شکستن رکورد جهانی با اتمام ماراتن شیکاگو در 2 ساعت, 14 دقیقه و 4 ثانیه در حالی که با پوشیدن Vaporfly کفش در Oct. 13, 2019. عکس: کوین هریس/گتی ایماژ

نایک به حال هیچ اظهار نظر فوری. در بیانیه ای که قبل از این حکم آمد نایک سخنگوی گفت: “ما احترام جهانی دو و میدانی و روح خود قوانین و ما ایجاد نمی کند و هر یک در حال اجرا کفش که بازگشت انرژی بیش از دونده صرف.”

کفش حاکم تنها به استفاده از کفش در نخبگان مسابقات مانند مسابقات المپیک و قهرمانی جهان و نخبگان رقبای عمده در ماراتن مانند کسانی که در شهر نیویورک و بوستون, در میان دیگران. بدن حاکم ندارد قدرت به منع نایک و یا هر گونه دیگر کفش ساز از فروش محصولات خود به مردم است.

این Vaporfly midsoles باید فیبر کربن ورق جاسازی شده در یک لایه ضخیم از پیچ و تابدار فوم. نایک خود مواد بازاریابی می گویند این فناوری می دهد دونده “احساس بودن رو به جلو است.” نایک-بودجه پژوهش نشان داده است که کفش را کاهش می دهد یک دونده هزینه انرژی و در نتیجه بهبود بهره وری تا 4.2 درصد.

نایک Vaporfly در حال اجرا کفش عکس: تصویر ورزش/زوما پرس

کسانی که تبلیغ مزایای همراه با مشخصات بالا موفقیت دوندگان نخبه رانده اند محبوبیت این کفش حتی در میان تفریحی دونده به دنبال مجموعه ای از بهترینها شخصی در محلی مسابقات جاده و ماراتن. کفش های خرده فروشی به طور کلی برای $250.

آقای Kipchoge عینک کفش در ماه اکتبر برای تبدیل شدن به شخص اول برای اجرای یک ماراتن فاصله در کمتر از دو ساعت در خصوص متناسب با رویداد. اکتبر رویداد به حساب نمی به عنوان یک رکورد جهانی به دلیل آن را نمی آمد در یک مسابقه تنظیم و با اتکا بر چرخش pacesetters.

که همان اکتبر آخر هفته خانم Kosgei زد ماراتن شیکاگو در 2:14:04 surpassing پائولا رادکلیف جهان-ثبت زمان 2:15:25 مجموعه در سال 2003.

کنیا Eliud Kipchoge پس از تلاش موفق به اجرای یک مسابقه دو ماراتون در کمتر از دو ساعت در وین در اکتبر. 12, 2019. عکس: لئونارد foeger/ایسنا

زمان تصمیم گیری حیاتی است برای دونده آماده شدن برای Feb. 29 ایالات متحده محاکمه برای ماراتن در تابستان آینده به توکیو بازی های المپیک است. ایالات متحده یکی از معدود کشورهای است که دارای محاکمه برای ماراتن به جای دست-انتخاب ورزشکاران است. این سوال را از چه کسی است و پوشیده نیست Vaporflys در حال حاضر آویزان بیش از این مسابقه است.

موفقیت Vaporfly کفش دارای کاشته سرخوردگی در رقابت های ورزشی علامت های تجاری. در Adidas AG, شماره 2 جهانی, کفش ورزشی ساز با درآمد مدیران تا به حال می خواستم جهانی دو و میدانی به طور فعال مورد بررسی اینکه آیا کفش های مورد استفاده در رقابت هستند ارائه مزایای رقابتی با توجه به یک فرد آشنا با این موضوع. تعداد آدیداس-حمایت دونده برنده اصلی ماراتن نصف شده است و از آنجا که Vaporflys معرفی شدند, با توجه به وال استریت ژورنال تحلیل نتایج پس از سال 2016.

“ما بسیار نگران این واقعیت است که این قوانین به تصویب رسید و بدون معنی دار مشاوره مربوط به کالاهای ورزشی صنعت نمایندگان و شرکت ها” گفت: تام Carleo, معاون رئیس جمهور از جهانی در حال اجرا برای تعادل جدید ورزشی, Inc.

آقای Carleo گفت: تعادل جدید دارای یک خط از کفش های بسیار با ویژگی های فوم و فیبر کربن صفحات آن حمایت دونده می پوشند در توکیو و اعتماد به نفس بود که محصولات اجازه می دهد تا ورزشکاران خود را برای رقابت در بالاترین سطح است.

سخنگوی آدیداس کاهش یافته است به نظر. Saucony, یک شرکت تابعه از انواع پستانداران گوشتخوار دله جهان , Inc., نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

آیا مارک های دیگر می تواند تکرار Vaporfly نتایج یک ماده متفاوت است.

رایان سالن یک مربی و بازنشسته و نخبگان دونده از راه دور بود که اسپانسر شده از طرف Asics Corp. در طول زندگی حرفه ای خود گفت: قبل از جهان دو و میدانی حاکم است که Vaporfly استفاده از فناوری در رقابت باید به حالت تعلیق تا زمانی که آزمایشگاه های مستقل اثبات آنها دیگر مشورت یک مزیت قابل توجهی بیش از مارک های دیگر است.

او مربیگری همسرش, نخبگان ماراتون و Asics ورزشکار سارا هال اما نمی دانم که چه نوع از کفش او را به اجرا در مسابقات المپیک.

“هنگامی که صحبت من به ورزشکاران است که با نایک که در حال تست کردن کفش خود شرکت کربن-فیبر کفش, آنها, مانند, Eh” آقای هال گفت. “است که مخالف کامل اثر آنچه که مردم می گویند در مورد Vaporflys است که: این یک بازی در حال تغییر ، به نظر می رسد وجود دارد یک بازی در حال تغییر اختلاف بین دیگر کفش و Vaporfly.”

این Vaporfly تصمیم در یک زمان می آید که نایک در حال آماده سازی خود برای بازی های المپیک با مدیر عامل جدید و بدون آن بالا مربی در حال اجرا آلبرتو Salazar. در پاییز گذشته آقای سالازار دریافت چهار سال ممنوعیت از ایالات متحده antidoping مقامات باعث این شرکت به انحلال آن نایک, اورگان, پروژه نخبگان گروه های آموزشی مستقر در دفتر مرکزی. آقای سالازار اعتراض کرده است بان کی مون.

نوشتن به راشل Bachman در rachel.bachman@wsj.com و Khadeeja صفدر در khadeeja.safdar@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im