وب سایت جدید می درخشد نور را در چهره های پنهان در تاریخ سیاه

هانوفر N. H.

چند سال پشت, Matthew Delmont احساس تدریس خود را در مورد تاریخ بدست کرده بود کمی بیات بنابراین او شروع مصاحبه در اطراف برای یک راه تازه به آن را به زندگی است.

این استاد کالج دارتموث در ابتدا تبدیل به توییتر برای یک سال برای به اشتراک گذاشتن داستان در مورد زندگی روزمره گروهی از آمریکایی های آفریقایی تبار که او در مورد در روزنامه ها. که پروژه گسترش در ماه نوامبر برای تبدیل شدن به وب سایت سیاه روزمره که با ویژگی های پروفیل از صدها نفر از آمریکایی های آفریقایی تبار گرفته شده از روزنامه ها عمدتا بین 1900s و 1980s. آن را نیز شامل اسکن مقالات از حدود ده مقاله مانند شیکاگو مدافع و پیتسبورگ پیک همراه با ضبط صدا و عکس و فیلم.

“l احساس من دانش آموزان در آینده به دور از کلاس تنها تفکر سیاه تاریخ آمریکا بود در مورد این مدنی حق راهپیمایی و یا در مورد شهدا” گفت: آقای Delmont که شروع پروژه در سال 2016 در دانشگاه ایالتی آریزونا قبل از تکمیل آن در دارتموث.

“من احساس مانند آنها زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد مرگ سیاه که آنها از دست دادن بینایی از گسترده تر پیچیدگی واقعا جنبه های سیاه تاریخ آمریکا است.”

عمدتا سیاه و سفید و به دنبال در برخی از راه های مانند یک کپی از یک دهه قدیمی, روزنامه, وب سایت ویژگی های آفریقایی آمریکایی است که ساخته شده خود را در ورزش, سیاست و رای گیری نظامی و مناطق مختلف دیگر. و در حالی که وجود دارد اشاره از آیکون مانند دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور و حقوق مدنی پیشگام رزا پارکس آقای Delmont نگه می دارد تمرکز کمتری از چهره های شناخته شده.

در میان آنها Juanita Blocker, اولین بار, سیاه, عضو حرفه ای زنان بولینگ انجمن که نیز تا به حال بازی بولینگ ستون در لس آنجلس نگهبان برای 20 سال است. نیز وجود دارد ارسال در Welford Wilson دوم شهر نیویورک دبیرستان را قهرمان فصاحت و بلاغت در ماه مه سال 1929 و در Claudette Colvin که به عنوان یک 15 ساله حاضر به دادن صندلی خود در اتوبوس – نه ماه قبل از پارک ها ،

“این آمار و ارقام یاد مهم هستند اما ما نیاز به درک روزمره مردم انجام چیزهای مهم در جامعه خود” آقای Delmont گفت: با توجه به وجود تمایل رو به رشد به کشف نادیده گرفته شده آمریکایی های آفریقایی تبار.

آقای Delmont گفت که امیدوار است این سایت نیز جلب توجه به نقش مهمی مانند روزنامه ها بازی های برگزار شده به خصوص در جوامع آفریقایی آمریکایی است که به تازگی مهاجرت به شمال. آنها وقایع روزانه مردم زندگی می کند و اغلب انتقادی منبع خبر برای همه چیز از سیاست به ورزش به مراسم عروسی – حوادث تا حد زیادی نادیده گرفته شده توسط سفید را فشار دهید.

اتان Michaeli که مشغول به کار برای شیکاگو مدافع و نوشت: یک کتاب در این روزنامه گفت که این سایت با ارائه یک تفسیر تازه از نقش این روزنامه در جوامع سیاه با برجسته کردن افرادی که برجسته برجسته در صفحات خود. بسیاری از مقالات در سایت بسته شده اند و یا انجام دور با چاپ نسخه.

“من بسیار هیجان زده در مورد آن را به عنوان نوع خدمت به عنوان پل ارتباطی بین گذشته و حال در این راه” آقای Michaeli گفت:, و اضافه کرد که آن را به عنوان یک “بروید به جای یک محل برای کسانی که می خواهند به درک تاریخ سیاه و سفید را فشار دهید.”

گرچن موریس یک معلم بازنشسته از لس آنجلس کشف کردند این سایت در حالی که تحقیق او پدربزرگ و مادربزرگ Welford ویلسون و تام ویلسون. یک مقاله در مورد دایی Welford Wilson II, فصاحت و بلاغت, قهرمان, ارائه جزئیات بیشتر در مورد آنها از جمله تحصیل خود را.

“بسیاری از افرادی که الهام بخش می تواند الهام بخش,” خانم موریس گفت. “این کمک می کند تا برای بلند کردن و یا ارتقاء عزت نفس آفریقایی آفریقایی هنگامی که آنها پیدا کردن چیزهای مختلف است که دیگر آمریکایی های آفریقایی تبار بود.”

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im