منبع جدید آب و هوا فشار برای شرکت: کارگران

آمازون کارکنان شرکت آب و هوای اعتصاب. بسیاری از شرکت ها در حال حاضر انتظار می رود کارکنان افزایش فعالیت.

عکس: ایلین تامپسون/آسوشیتد پرس

سرمایه گذاران و مشتریان تنها کسانی نیستند که تحت فشار شرکت های بزرگ برای پرداختن به تغییرات آب و هوایی—کارکنان در حال پیوستن به بیش از حد.

از Walmart , Inc. به Microsoft Corp. بسیاری از شرکت های بزرگ می گویند که تعهدات بتن برای جلوگیری از گاز گلخانه ای, گازهای گلخانه ای و خرید برق سبز در حال تبدیل شدن مهم برای جذب و حفظ کارگران به خصوص آنهایی که جوان است.

مسئله این است که تلفظ به ویژه در صنعت فن آوری که در آن رقابت برای کارگران ماهر شدید است و برخی از کارکنان را تبدیل به فعالیت به prod کارفرمایان خود را به عمل است.

در آمازون.com , Inc., یک گروه به نام آمازون کارکنان برای آب و هوا عدالت نوشت سال گذشته اصرار این شرکت به ارتکاب به یک مهلت برای تضمین 100% از برق خود را از منابع تجدید پذیر. امضا شده توسط چندین هزار نفر از کارگران در این نامه همچنین به نام e-commerce غول پیکر برای سفارش 20,000 دیزل-موتور وانت.

چند ماه بعد آمازون متعهد به 100 درصد منابع تجدیدپذیر تا سال 2030 ساخته شده و بزرگترین سفارش برای تحویل وسایل نقلیه. آمازون گفت: طرح “بوده است در این نسخهها کار برای سال های بسیاری بود و نه یک نتیجه از انتقاد.”

مایکروسافت و الفبای Inc.’s گوگل باید هر دو وعده آب و هوا در ماه های اخیر و پس از کارکنان سازمان یافته و شروع به درخواست برای اقدام بیشتر.

“کارکنان خم عضلات خود و شرکت ها به اندازه کافی هوشمند به درک که به عنوان جامعه تغییرات نسبت به مبارزه با تغییر آب و هوا به در سمت راست از این چالش خوب است برای کسب و کار گفت:” مت راجرز از بنیانگذاران لانه ساز هوشمند-صفحه اصلی دستگاه که در حال حاضر بخشی از گوگل. او پس از ترک این شرکت است.

آب و هوا مطالبات بخشی از یک تغییر هدف قرار دادن شرکت های بزرگ جهان به طور فزاینده ای آوازی کارگران خواهان آن است که شرکت ها و مدیران ارشد را در موقعیت مهم اجتماعی و سیاسی.

“رفته اند روز که در آن شما فقط می توانید در محل کار به جایی و پول خوب است و همه شما در مورد مراقبت” گفت: Jason Wingard رئیس مدرسه مطالعات حرفه ای در دانشگاه کلمبیا. “هنگامی که ما حرفه ای هفته و ما تعامل با کارفرمایان در محیط دانشگاه یکی از اولین سوالات دانش آموزان بپرسید:” چه شما ایستاده؟”

چهار پنج شرکت انتظار افزایش کارکنان فعالیت با نگرانی آب و هوا به عنوان یک ماشه بالا با توجه به بررسی های اخیر از 375 جهانی توسط مدیران شرکت حقوقی هربرت اسمیت Freehills LLP.

“ما خیلی بیشتر کارکنان با استفاده از محل کار به عنوان یک انجمن برای بالا بردن مسائل اجتماعی گفت:” مستقر در لندن شریک Silke گلدبرگ. “آنها در حال تلاش برای تماس از کارفرمایان خود را و نگه داشتن آنها را به حساب برای ارزش خود را.”

Nate هرست, HP Inc.’s رئیس پایداری افسر گفت: مسائل مربوط به آب و هوا مرکزی برای ساخت 50,000 کارگران در چاپگر و کامپیوتر شرکت احساس می کنند بخشی از چیزی بزرگتر و مثبت است.

“یکی از بهترین راه برای زمین بالا استخدام و حفظ کارکنان موجود با انگیزه و درگیر است برای کمک به آنها درک کنند که چگونه حرفه خود و کمک های حیاتی به HP را تلاش های پایداری” آقای هرست گفت.

قبل از جهانی-آب و هوا اعتصاب در سپتامبر گذشته HP با ارسال یادداشتی به کارگران اجازه دادن به آنها را می دانیم که این امر می تواند خوب برای حضور در. “شما حمایت از ما و تیم رهبری اگر شما انتخاب می کنید به قرض دادن زمان خود را و صدای خود را به این علت مهم” این یادداشت گفت.

HP متعهد به کاهش انتشار مستقیم 25 درصد تا سال 2025 و استفاده از 40 درصد برق تجدید پذیر توسط این سال است.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه تغییراتی در صورت وجود اتحاد خود را در محل کار ساخته شده به منظور کاهش اثرات زیست محیطی? این است که برای شما مهم است ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

خارج شده و به تازگی شکست زمین در یک مقر جدید پیچیده با بیش از 20 ساختمان در بنتون ویل, ارک., که آن را به امید تجدید نظر به آب و هوا-آگاهانه کارگران است. از آن خواهد شد از ویژگی های پانل های خورشیدی در پارکینگ عرشه نور طبیعی از طریق پنجره های بزرگ و چوب-قاب ساختمان, روش ساخت و ساز است که با استفاده کمتر از سوخت های فسیلی است.

“ما می رویم به ایجاد یک دانشگاه که در آن همکاران می خواهید و که در آن ما می تواند به جذب نسل بعدی از استعدادهای برتر” گفت: سخنگوی آن هتفیلد. بالا در نظر او گفته بود آب و هوا-دوستانه ساختمان.

شرکت ها نیست همیشه قادر به دلجویی از محیط زیست فکر کارگران است. آمازون برای کارکنان آب و هوا و عدالت گفت: به تازگی آن را ادامه فشار به شرکت را به عمل بیشتر.

“به عنوان آمازون کارگران ما مسئول نه تنها موفقیت این شرکت اما تاثیر آن را به عنوان به خوبی. ما مسئولیت اخلاقی برای صحبت کردن گفت:” سارا تریسی آمازون نرم افزار-توسعه مهندس.

آمازون سخنگوی Jaci اندرسون گفت: این یک تخلف از سیاست برای کارکنان به صحبت کردن در برابر این شرکت است. آمازون “را نمی خواهد اجازه می دهد تا کارکنان به عموم بی اعتبار کردن یا غلط این شرکت و یا کار سخت از همکاران خود که در حال توسعه راه حل برای این مشکلات سخت,” او گفت:.

ایالات متحده کسب و کار, رهبری تکنولوژی صنعت شده اند تهاجمی در سال های اخیر در خرید برق از باد و انرژی خورشیدی مزارع. در سال گذشته شرکت های امضا معاملات برای ثبت 9.3 گیگاوات انرژی های تجدید پذیر با توجه به انرژی های تجدید پذیر خریداران داد تقریبا نیمی از میانگین تقاضا در ایالت نیویورک شبکه برق.

بزرگترین خریدار برای دومین سال متوالی شد Facebook , Inc. آمازون و مایکروسافت و گوگل همه در بالا هفت.

این نوع از تعهدات موضوع را به ورودی استخدام مانند آماندا ویلیس 29 ساله کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشجو در دانشگاه میشیگان راس دانشکده کسب و کار. برای پایداری اقدام تاپ های حقوق و دستمزد و محل به عنوان معیار برای انتخاب یک کارفرما در این بهار.

“هدف من این است که به کار در جایی که من موافقت با ارزش خود را,” او گفت:.

نوشتن به راسل طلا در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im