در یک خوش آمدید, توسعه یک قرارداد سه جانبه امضا شده است بین مرکز آسام دولت و بدو نمایندگان از جمله تمام جناح های ملی دموکراتیک مقابل Bodoland (NDFB) و همه بدو اتحادیه دانشجویان است. این پیمان با هدف پایان دادن به 34 سال های طولانی بدو جنبش در آسام که به کشته شدن 4000 نفر و دیدم چند دور از تنش های قومی. از همه مهمتر, آخرین توافق – آن است که در واقع سومین توافقنامه امضا شده با Bodos تا تاریخ می بیند بدو لباس انداختن تقاضای خود را برای یک دولت جداگانه در حمایت از استقلال بیشتر و کمک به توسعه.

در این رابطه Bodoland ارضی مناطق District (BTAD) خواهد بود بازسازی از جمله جدید بدو تحت سلطه روستاها و به استثنای کسانی که عمدتا غیر قبیله ای جمعیت. بدو زبان اطلاع داده خواهد شد به عنوان یک دانشیار زبان رسمی و بیش از 1500 NDFB مردان را تسلیم اسلحه در ژانویه 30 و منحل کردن لباس های خود را. به علاوه 1,500 تومان کرور روپیه باید منتشر شود بیش از سه سال آینده برای بدو مناطق. در حالی که همه از این است که مثبت توافق نیست عامل در یک انتقادی واقعیت – که اکثریت تعیین شده بودو مناطق غیر Bodos. حتی اگر BTAD است پیکربندی مجدد این واقعیت است که بعید است به تغییر. و با زمین در هسته از بدو حرکت نمی آوردن در هیئت مدیره غیر بدو جمعیت می تواند از تکرار تنش های قومی و پایین خط.

که گفت: اگر توافق ارائه آنچه در آن وعده داده و این امر منجر به پایان یکی از شرق طولانی در حال اجرا شورش. اما برای غرب به واقعا لذت بردن از میوه از صلح و توسعه و تبدیل شدن به یک پل بین هند و آسیای جنوب شرقی تحت دهلی نو را در عمل سیاست های خاور دیگر شورش حرکات بیش از حد نیاز به یک مذاکره حل و فصل است. یکی از بزرگ البته نگا مذاکرات صلح که به نظر می رسد که پس از متوقف دهلی نو امضا توافق نگا گروه NSCN (I-M) در ماه اوت 2015. ادغام همه نگا سرزمین و استفاده از نگا پرچم و قانون اساسی – به نام Yezhabo – در حال چسباندن نقطه در اینجا.

اما چه می آید به عنوان یک مانع اضافی به شمال صلح در ماه های اخیر است BJP شهروندی (متمم) قانون و یا (CAA) فشار که در برابر آسام اعتراض و که دارای پتانسیل برای احیای مرگ جنبش های جدایی طلب. برای مثال آن می تواند به غیر از مذاکرات جناح Ulfa یک دسته. بنابراین بی جی پی را به خوبی انجام دهید برای جلوگیری از حرکت مانند کا است که می تواند نور جدید آتش سوزی در شرق.

این قطعه به نظر می رسد به عنوان یک سرمقاله نظر در چاپ نسخه ای از این بار از هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

آموزش سئو