نتانیاهو الحاق معضل: تاریخ ساخت اما در چه هزینه ؟

بنیامین نتانیاهو دولت می گوید آن متعهد است در تاریخ 1 ژوئیه شروع به حرکت به طور رسمی نسبت به یک جانبه الحاق بخش هایی از کرانه. اما آنچه می تواند یک گام تحریک آمیز همچنان در پردهی ابهام حتی به عنوان تکرار اظهارات قصد در حال حاضر سخت هزینه برای اسرائیل و چند شرکای خود در منطقه است.

درب به الحاق افتتاح شد توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن طرح صلح که پیش بینی اسرائیل از ترکیب صدها نفر از شهرک های یهودی نشین در کنار و در درون یک دولت فلسطینی. اما یک طرفه الحاق خطرات از بین بردن چشم انداز برای ایجاد چنین دولتی تبدیل اسرائیل دموکراسی به یک آپارتاید نهاد مسئول برای 2.7 میلیون غیر شهروندان. آن می تواند پارگی اسرائیل صلح با اردن و رایت روابط با رهبران عرب خلیج فارس که به تایید گام به سوی عادی.

با پتانسیل بسیار نزولی و با نظر سنجی نشان می دهد که کمتر از 5 درصد از اسرائیلی ها در نظر الحاق یک اولویت است که در ایجاد انگیزه نخست وزیر ؟

“نتانیاهو فکر می کند که تاریخ خواهد بود مهربان به او می گوید:” یوسی کلاین Halevi یک نویسنده اسرائیلی درگیر در خاورمیانه و تلاش های آشتی “اگر او نخست وزیر است که موفق به قرار دادن خود مجوز و پروانه در خطوط فیزیکی از دولت است.”

تل آویو, اسرائیل; و عمان, اردن

این بیلبورد در کنار تل آویو اصلی بزرگراه تصاویر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در کنار این کشور یاد موسس نخست وزیر دیوید بن گوریون.

اسپانسر شده از طرف اسرائیل مهاجر تندرو که مخالف یک دولت فلسطینی در این بیلبورد ایران بانک الحاق و شامل اندرز: “تاریخ قضاوت خواهد کرد.”

در واقع این منطقه به نظر می رسد که وارد در یک مقطع سرنوشت ساز. آقای نتانیاهو دولت می گوید آن متعهد است در تاریخ 1 ژوئیه شروع به حرکت به طور رسمی نسبت به یک جانبه الحاق بخش هایی از کرانه باختری که اسرائیل اسیر از اردن در سال 1967 اعراب و اسرائیل جنگ.

در حال حاضر آنچه می تواند یک گام تحریک آمیز همچنان در پردهی ابهام حتی به عنوان آقای نتانیاهو را تکرار اظهارات قصد در حال حاضر سخت هزینه برای اسرائیل و چند شرکای خود در منطقه است.

پنجره فرصت در الحاق افتتاح شد توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اسرائیل و فلسطین با طرح صلح که پیش بینی اسرائیل از ترکیب صدها نفر از شهرک های یهودی نشین در کنار و در درون یک دولت فلسطینی.

اما یک طرفه الحاق با وجود زمان هماهنگی با ایالات متحده خطرات از بین بردن چشم انداز برای ایجاد چنین دولتی تبدیل اسرائیل دموکراسی به یک آپارتاید نهاد مسئول برای 2.7 میلیون غیر شهروندان است. آن می تواند enflame اشغال سرزمین های پارگی اسرائیل صلح با اردن و رایت روابط با رهبران عرب خلیج فارس که به تایید مراحل کوچک از عادی.

صحبت از الحاق در حال حاضر باعث فرسایش همکاری با رئیس جمهور فلسطین محمود عباس و استارک هشدار از اردن و امارات متحده عربی در مورد واژگونی در روابط.

“نتانیاهو با عجله فشار برای الحاق تاکنون تعمیق شکاف در درون جامعه اسرائیل در مورد نزاع اسرائیلی-فلسطینی [و] باعث تنزیل رتبه قابل توجهی از اسرائیل و فلسطین مدنی و هماهنگی امنیتی می گوید:” Ofer Zalzberg یک تحلیلگر در گروه بین المللی بحران. “آن را تغذیه و حس رهبری در امان رام الله و خلیج فارس است که برای مقابله با الحاق خرید اینترنتی و اطمینان از بقا” آنها را مجبور به جمع و جور روابط.

دبی هیل/AP

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بازديد از منطقه که در آن یک بخش جدید است که در شرق اورشلیم محله هار هما در فوریه. 20, 2020. فلسطینی ها با توجه به محله به عنوان یک راه حل است.

با پتانسیل بسیار حرکت نزولی برای اسرائیل و با دو نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که کمتر از 5 درصد از اسرائیلی ها در نظر الحاق یک اولویت است که در ایجاد انگیزه آقای نتانیاهو?

“اسرائیل آخرین مرز برجسته باقی مانده به تعریف آن است پیچیده ترین مرز به شرق می گوید:” یوسی کلاین Halevi یک متولد آمریکا و اسرائیل نویسنده درگیر در خاورمیانه و تلاش های آشتی. “نتانیاهو فکر می کند که تاریخ خواهد بود به نوعی به او اگر او نخست وزیر است که موفق به قرار دادن خود مجوز و پروانه در خطوط فیزیکی از دولت است.”

در عین حال پیشنهاد خود را برای تاریخچه حمل هزینه برای دیگران نیز هست. یک طرفه الحاق کدها رئیس جمهور عباس اولویت برای مذاکرات صلح با اسرائیل خنده دار و افزایش فشار بر دولت او برای پاسخ عضلانی; 71 درصد از فلسطینی ها در حمایت از قطع روابط با اسرائیل و رها کردن 26 ساله اسلو صلح موافقت نامه با توجه به ماه ژوئن نظرسنجی. رهبر فلسطینی است نورد همکاری با اسرائیل – یک حرکت جالب اینجاست که لطمه می زند و خود و تهدید به باز کردن حکومت خود را.

نگرانی اردن

و از آنجا که الحاق بخش هایی از کرانه غربی را یک دولت فلسطینی وجود دارد کمتر دوام آن استوکس پادشاه اردن عبدالله عبدالله به نگرانی که کشور خود را اکثریت فلسطینی جمعیت اردن ادعا می کنند خود را به عنوان دولت-ملت. به همین دلیل پادشاه و مقامات اردن هشدار داده اند آمریکا و اسرائیل چندین بار در شش ماه گذشته است که الحاق یک “خط قرمز” خواهد بود که نقض دو کشور پیمان صلح.

“اردن متعهد به معاهده صلح و آن را در نظر پیمان ملی خود را منافع استراتژیک می گوید:” محمد Momani یک وزیر سابق امور رسانه ای. “اما اگر طرف دیگر است نه مطیع این پیمان آن است که تنها منطقی برای اردن به تجدید مقالات در این پیمان است.”

در حالی که اردن حفظ هماهنگی با اسرائیل بر مسلمان و مسیحی مقدس در قم, مقامات نزدیک به دولت در امان می گویند آن را کاهش داد و همکاری در خدمات اجتماعی.

آریل Schalit/AP

یک نمایش هوایی نشان می دهد شمال غرب بانک حل و فصل معاليه Efraim در تپه بالای بقاع Feb. از 18 سال 2020 است. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با وزن که آیا به ضمیمه دره و تمام اسرائیل را پرت و دور افتاده شهرک غرب بانک.

خلیج عرب مقامات و ناظران متهم آقای نتانیاهو از به خطر انداختن دقیق و بی سابقه ذوب از روابط است که رهبران خلیج فارس به دنبال با اسرائیل در هزینه های خود را در سیاست داخلی. آقای نتانیاهو تحت فشار قرار دادند به صورت عادی و بدون یک فلسطینی توافقنامه صلح با ساخت مشترک باعث علیه ایران در هماهنگی با واشنگتن است.

خلیج فارس حتی لنت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را “معامله قرن” یک روکش از مشروعیت به امید آن می تواند منجر به یک توافق در یک دولت فلسطینی. اما یک طرفه الحاق قرار می دهد کسانی که در دولت های در معرض خطر به دلیل آن را تهدید می کند به تحریک ناآرامی های مردمی در سراسر منطقه در حال حاضر رنج می برند از لحاظ اقتصادی.

مصرف غیر معمول مرحله از سرودن یک op-ed در یک روزنامه اسراییلی يوسف Al Otaiba, امارات متحده عربی سفیر آمریکا نوشت که الحاق ارائه بهبود همکاری های امنیتی و عادی غیر ممکن است.

“پیام از امارات متحده عربی بسیار روشن است: آن یا الحاق یا عادی می گوید:” Abdulkhaleq Abdulla, یک اماراتی تحلیلگر سیاسی. “اگر دولت نتانیاهو واقعا می رود از طریق الحاق آنها باید انتظار یک شکست بزرگ.”

پوش بک از اروپا و آمریکا

آقای نتانیاهو نشده گذاشته محدوده الحاق چرا که او مرور مخالفت از جهات مختلف در داخل کشور – اعم از خواسته های حداکثری از مهاجران یهودی که مخالف مغلوب ساختن پیشی جستن برنامه تماس ها برای یک دولت فلسطینی به انتقاد از الحاق از سوی کارشناسان امنیتی. او همچنین چهره های پوش بک از کشورهای اروپایی و در ایالات متحده از طرفدار اسرائیل از اعضای حزب دموکرات که هشدار می دهند که ارزش های دموکراتیک در معرض خطر هستند.

ناظران شده اند از چپ به حدس می زنم که آیا او را ترسیم مرزهای اسرائیل به ترکیب برخی از 30 درصد از کرانه که در آن صدها هزار نفر از مهاجران یهودی ساکن یا بیشتر نمادین گسترش قانون اسرائیل به خوشه های بزرگ یهودی حل و فصل حومه اورشلیم.

آقای نتانیاهو از یک استاد تاریخ در دانشگاه می بیند باز به امکان استفاده از اکثر نرم افزار-دیپلماتیک اسرائیل ابتکار تا کنون توسط دولت ایالات متحده و معتقد است که هشدارهای محلی و منطقه ای تحول و پارگی با جهان عرب هستند و پر از شکوفه می گوید: Tal Shalev یک مقاله نویس سیاسی در والا! اخبار.

“او ندارد دیپلماتیک برای دستیابی به کتاب های تاریخ. او می خواهد به مسئول این حرکت,” او می گوید. “او مطمئن است که رئیس جمهور تهمت خواهد بود رای خود را به اجرا در نرم افزار-اسرائیل views. او فکر می کند او یک محدود پنجره فرصت برای تغییر راه همه چیز به درک در مورد نزاع اسرائیلی-فلسطینی.”

امیر کوهن/ایسنا

اسرائیلی ها در اعتراض به تحت coronavirus محدودیت ها علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر برنامه ریزی به ضمیمه بخش هایی از کرانه در تل آویو 6 ژوئن 2020.

آقای عباس در برابر یک معضل است که الحاق خود را تقویت شبه نظامی اسلامگرای رقیب حماس که کنترل غزه. اما حمایت مسلح مقاومت به اسرائیل و قطع رحم به طور کامل از خطرات انفجار از استقلال دولت و قدرت سیاسی خود را پایه.

تا کنون او را کاهش داد همکاری های امنیتی و حاضر به قبول انتقال درآمدهای مالیاتی فلسطینی جمع آوری شده توسط اسرائیل سیگنالینگ به اسرائیل در مورد هزینه های shouldering مسئولیت برای رفاه 2.7 میلیون کرانه فلسطینی ها باید خودگردان فلسطین سقوط.

الحاق “است ضربه نهایی به تحقق راه حل دو کشور و روند صلح است. این اولین بار است که [رهبری فلسطین] است متوجه است که آن را پایان رسمی” و آن را که مورد حمایت آمریکا می گوید دیانا Buttu یک عضو سابق فلسطینی مذاکرات تیم.

“اسلو قرار بود پنج سال. … با الحاق این تفکر است که ما باید برای پایان دادن به اسلو – که به معنی پایان دادن به اصول آن طول می کشد به دور از مسئولیت اسرائیل قدرت و تغییرات آن را به تشکیلات خودگردان فلسطین.”

به تعویق افتاد حرکت می کند ؟

اما درد از تغییر بار به اسرائیل است که شانه با میانگین فلسطینی در میان همه گیر ناشی از مبارزات. بیکاری در حال افزایش است به عنوان روز کارگران از بانک غرب نمی تواند رسیدن به شغل در اسرائیل و صدها نفر از فلسطینی های پزشکی بیماران در حال گرفتن مجوز برای سفر, برای درمان در بیمارستان های اسرائیل.

آقای عباس در نظر گرفتن راه میانه “بین انجام هیچ چیز و ادامه هماهنگی و رفتن تمام راه را در اپوزیسیون می گوید:” آقای Zalzberg. “او در تلاش برای سیگنال عدم قبولی در حالی که نگه داشتن PA دست نخورده و بسیار اساسی اسلو توافق دست نخورده است.”

در پایان ناظران در داخل و خارج اسرائیل بر این باورند آقای نتانیاهو سعی خواهد کرد برای برآوردن هر کس به تعویق انداختن حرکت و یا شاید با ساخت با انجام نمادین اعلام حاکمیت بیش از شهرک های اطراف بیت المقدس. که کمی تغییر بر روی زمین و هنوز هم می تواند قابل هضم او ممکن است احساس توسط اسرائیل همسایگان عربی و جامعه بین المللی در حالی که اجازه می دهد او را به یک مکان در تاریخ اسرائیل.

در عین حال هشدار مقامات فلسطینی حتی جزئی اندازه گیری را توجیه قطع همکاری. آن دشوار خواهد بود برای کشورهای عربی هم به قبول تلاش در متنوع الحاق.

“شما می توانید شرط می بندم که دولتهای عربی خواهد بود صد بار بیشتر تمایلی به بحث در مورد همکاری و یا صلح با اسرائیل می گوید:” آقای Momani سابق اردن رسمی. “این حرکت در حال حاضر مسمومیت با هم خوب خواهد شد; اگر الحاق می رود از طریق کل محیط زیست خواهد بود مسموم شدند.”

ترجمه مقاله