NEP 2020 سیستم بهداشت و درمان- فقط توصیه های

NEP 2020 بر این عقیده است که نیاز به بازنگری در کل آموزش حرفه ای مانند کشاورزی، قانون، بهداشت و درمان و آموزش فنی وجود دارد. کمیته ای جداگانه برای هر دوره حرفه ای برای کار کردن طرح تحول مفصل راه اندازی خواهد شد

هندی ها همیشه انتخاب های کثرت گرا را در مراقبت های بهداشتی اعمال می کنند، و از سیستم های مختلف پزشکی برای نیازهای مختلف کمک می طلبید. این موضوع باعث می شود که آموزش پزشکی را در چارچوب علوم سلامت یکپارچه جا به جا کنیم و سیلوهای فعلی را که در هند در آن جا داده شده است جایگزین کنیم.» ایالت های NEP 2020.

ما آیورودا، یوگا و ناتوروپاتی، اونانی، سيدها و هوميوپاتی (به کوتاه يوش) را دنبال می کنيم. این فرهنگ در هندی ها از اجداد به ارث برده شده است. باستان پزشکی در هند به قدمت …… نميدونم چند قرن

من به یاد داشته باشید مادر بزرگ من به من گفت که کسانی که “rishis” استفاده از باز کردن برگ “Talapatra” برای دیدن دارو مناسب برای یک بیماری خاص. این “پاتراس” را می توان در برخی از موزه ها دیده می شود. حتی اکنون این در مناطق روستایی و قبیله ای در حال تمرین است. در هند شهری نیز این شیوع دارد.

تعداد داروهای آیورودا و هومیوپاتی که برای COVID 19 در گردش هستند آگاه !!! راست از برگ tulsi, زنجبیل, زردچوبه, سیر و غیره برای انواع بیماری استفاده می شود. حقيقت ي اون وجود داره …وگرنه چرا غربی ها باید ثبت اختراع در زردچوبه را ثبت نام!! ما در مورد آن می دانیم اما ما نادیده گرفته. -تخيلاينطورنيست. بنابراین اخلاقی است پیشنهاد NEP برای ادغام AYUSH با پزشکی مدرن برخی از معنی است. NEP، در حالی که اظهار نظر در مورد مدرک MBBS، (آن را می گوید “کیفیت پزشکان MBBS در حال تولید شده است رو به زوال”) می خواهد پزشکان با کیفیت بالا باید تولید شده و فارغ التحصیلان باید دارای مهارت های پزشکی، مهارت های تشخیصی، مهارت های جراحی و مهارت های اورژانس. در سمت سبک تر…….”s” در اختیار خود را برای بسیاری از گم شده است!!!! NEP توصیه می کند که AYUSH داده می شود و به همان اندازه اهمیت در سیستم بهداشت و درمان هند داده خواهد شد. نظام آموزش و پرورش پلوراللیستی چیزی است که NEP در اصلاحات مد نظر قرار داده و توصیه می کند که در سراسر سیستم ها به صورت رشوه گیری در این سیستم ها قرار داده شود. به این معنی است که دانشجویان پرستاری، رشته های دندانپزشکی اجازه ورود جانبی به دوره MBBS را خواهند داشت.

در این آزمون ورودی مشترک برای MBBS و مدرک تحصیلات تکمیلی با یک بند خروج در نظر گرفته می شود. این بند خروج به فارغ التحصیلان کمک خواهد کرد تا زمان بیشتری را در اقامت خود صرف یک دوره دوباره- پیوستن به دوره تحصیلات تکمیلی. با عقل جور در مياد

آموزش بهداشت و درمان متفقین برای ارائه بهداشت و درمان مقرون به صرفه در صورت معرفی خواهد شد مفید برای چند نفر از مردم روستایی: چه معنی است؟: گواهی مهارت مبتنی بر برنامه آموزشی (حداقل 1 تا 2 سال با قابل توجه در آموزش در کار) برای دستیاران وظیفه عمومی (GDA) ، فوریت های پزشکی تکنسین پایه (EMT – B) و تکنسین های آزمایشگاهی به نفع اشتغال در مراکز بهداشت اولیه روستایی (PHC) معرفی خواهد شد. یک پیشنهاد خوب این است که سردرس این دوره ها پان هند استاندارد شود. …….مثل سرنام مدرسه ها. آموزش این دارندگان گواهی خواهد شد دولت از آموزش هنر در بیمارستان های بالا خواهد بود. این دوره ها در دسترس و مقرون به صرفه برای دانش آموزان از زمینه های روستایی ساخته شده است.

تمرکز نیز به مناطق اولویت مانند فیزیوتراپی، مدیریت بیمارستان، مهندسی پزشکی و تکنولوژی و غیره داده خواهد شد. همه بیمارستان های منطقه با تقویت امکانات زیربنایی به بیمارستان های آموزشی ارتقا داده می شود. برای آن دسته از نامزدهای MBBS که به دنبال پذیرش PG هستند، خبر خوبی است.

صندلی PG در اولین زمان افزایش خواهد یافت، هنگامی که بیمارستان های منطقه با زیرساخت های کافی ارتقا داده می شود. دانشکده های پزشکی جدید و بیمارستان ها که تعداد کافی از بیماران و به خوبی آموزش دیده دانشکده تدریس اجازه خواهد داشت برای شروع دوره های تحصیلات تکمیلی و بیمارستان های منطقه ای خواهد شد به سمت داشتن یک کالج پزشکی متصل به آنها حرکت می کند. دوره های دیپلم مانند که توسط کالج پزشکان و جراحان، بمبئی ارائه می شود، در سراسر کشور ترویج خواهد شد، برای کمک به تولید تعداد کافی از متخصصان متوسط.

خوب همه چیز در بهداشت و درمان خوب به نظر می رسد و یک رویکرد مثبت است. امیدوارم این ابتکارات در اولین زمان توسط هیئت مدیره جدید که تشکیل خواهد شد به سیستم بهداشت و درمان در هند نگاه اجرا شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im