NEP 2020 – یک نگاه سریع در تغییرات کلیدی در مدرسه و در سطح کالج

بزرگترین شکایت از امروز در سیستم آموزش و پرورش هند است که آن را به شما یک کار مربوطه. حتی دلربا 90 درصد علائم ممکن است تضمین یک شغل مناسب و معقول در آینده نزدیک. جالب اینجاست که سیستم آموزش و پرورش ما برای 34 سال گذشته بوده و کاملا بر اساس علائم با تمرکز بیش از حد بر روی انواع مختلف سنتی ارزیابی و امتحانات.

جدید آموزش و پرورش ملی و سیاست (NEP) 2020 است به جای موجود ملی و سیاست در آموزش و پرورش بود که برای اولین بار فرموله شده در سال 1986 و آخرین بار در سال 1992. وزارت توسعه منابع انسانی (MHRD) دوباره خواهد شد شناخته شده به عنوان وزارت آموزش و پرورش بود که آخرین بار تغییر نام داد و به عنوان HRD وزارت در سال 1985 در طول تصدی نخست وزیر سابق راجیو گاندی است.

سیاست جدید ترکیبی از UGC, AICTE & NCTE به یکی نظارتی با هدف به وحدت در سیستم. تنها تنظیم کننده برای تمام موسسات آموزش عالی به جز حقوقی و دانشکده های پزشکی.

اجازه دهید ما یک نگاه سریع بر روی تمام کلید تغییرات قابل مشاهده هستند در مدرسه و در سطح کالج:

در سطح مدرسه

 • جدید آموزش و پرورش سیاست شامل فرمت راست به قانون آموزش و پرورش سال 2009 برای پوشش کودکان در سنین 3 تا 18. پیش از آن از 5 سال به بعد تنها. آموزش از سنین پایین با کاهش محتوای بار در مدرسه آموزش و پرورش برنامه درسی یکی از نخست هدف از این سیاست است.
 • تعویض 10+2 ساختار برنامههای درسی با 5+3+3+4 ساختار را به هندوستان, در تاریخ همتراز با برخی از کشورهای پیشرو در جهان اگر اجرا با آن دید درست داشته باشید.
 • امتحانات هیئت مدیره خواهد بود نگهداری کم ریسک و دوباره طراحی شده است نگه داشتن در ذهن به آزمون دانش واقعی و صلاحیتهای اصلی به دست آورد. رفتن به جلو امتحانات هیئت مدیره گرفته می شود تا دو بار در طول هر سال تحصیلی یکی از اصلی بررسی و یکی را برای بهبود.
 • زبان مادری زبان محلی یا زبان های منطقه ای خواهد بود که متوسط آموزش تا 5 طبقه. هر چند از آن است که یک حد انتظار حرکت است که اجازه می دهد یک فرصت برای کودکان به خوبی در گویش محلی خود را و متناوبا افزایش خواهد یافت ثبت نام رای در آموزش ابتدایی. اما در هند موج تغییر که در صومعه و انگلیسی متوسط مدارس به ارمغان آورده است در اوایل ساخت زبان انگلیسی آموزش و پرورش اجباری برای ساختن جهانی اتصال ممکن است کشف به برخی از درجه است. طبق تغییرات جدید; مدرسه باید این حق را انتخاب کنید که زبان آنها می خواهم تا کلاس 5.
 • آزادی انتخاب عنصر دیگری دیده می شود در آموزش و پرورش جدید در سیاست. ترکیب و مطابقت موضوع مانند شیمی می تواند در ترکیب با سابقه در ارشد مدارس و کالج در حال حاضر ممکن است. همه جداسازی بین فنی و حرفه ای, علمی و فوق برنامه تنظیم شده است برداشته شود.
 •  فنی و حرفه ای آموزش و پرورش خواهد بود یکپارچه به تمام مدارس و موسسات آموزش عالی (HEI) در یک روش مرحله به مرحله در طول دهه آینده. تا سال 2025 حداقل 50% از زبان آموزان از طریق مدرسه و نظام آموزش عالی باید در معرض آموزش حرفه ای که برای آن یک برنامه عمل روشن با اهداف و جدول زمانی توسعه یافته خواهد بود.
 • گزارش کارت را شامل خود ارزیابی توسط دانش آموزان علاوه بر موجود ارزشيابی اساتيد ورق. PARAKH (ارزیابی عملکرد بررسی و تجزیه و تحلیل دانش برای توسعه جامع) – ملی جدید مرکز ارزیابی خواهد شد تا به عنوان یک استاندارد تنظیم بدن است.

در سطح کالج

 •  به مدرک کارشناسی خواهد بود یا 3 یا 4 سال مدت با چند گزینه خروج. یک دانش آموز می تواند خروج با مدرک پس از اتمام یک سال و یا پیشرفته دیپلم برای تکمیل 2 سال از آموزش و پرورش است. مدرک لیسانس خود را ادامه خواهد داد برای اهدا به دانش آموزان تکمیل تجویز تصدی (3 سال/4 سال) ،
 •  مؤسسات آموزش عالي و تعریف دانشگاه در حال حاضر طیف وسیعی از تحقیقات فشرده در دانشگاه به تدریس فشرده دانشگاهها و مستقل درجه-اعطای کالج ها.
 • جدید دانشگاه آزمون ورودی اجرا خواهد شد برای پذیرش کالج در سال 2022 جلسه علمی.
 • ملی ماموریت برای مربی گری خواهد شد با یک استخر ارشد و بازنشسته دانشکده. با توانایی فوق العاده برای آموزش زبان هندی; آنها ارائه خواهد شد در دراز مدت مشاوره و پشتیبانی حرفه ای به دانشگاه ها و کالج های دانشکده.
 • NEP 2020 با هدف افزایش ناخالص ثبت نام نسبت (GER) در آموزش عالی از 26.3% (2018) به 50 درصد تا سال 2035. حدود 3.5 کرور صندلی های جدید اضافه خواهد شد به HEIs و مرکز همراه با دولت همکاری خواهد کرد به افزایش سرمایه گذاری عمومی در بخش آموزش و پرورش برای رسیدن به 6 ٪ از تولید ناخالص داخلی.
 • فنی و حرفه ای دانش توسعه یافته در هند – ‘Lok Vidya’ خواهد بود ساخته شده در دسترس به دانش آموزان از طریق ادغام حرفه ای دوره های آموزش. ملی تکنولوژی آموزشی فروم (NETF) ایجاد خواهد شد به ارائه یک پلت فرم برای تبادل ایده ها در استفاده از تکنولوژی به منظور افزایش یادگیری, ارزیابی, برنامه ریزی و مدیریت.

دانشگاهی, بانک اعتباری (ABC) باید تاسیس شود که به صورت دیجیتالی ذخیره دانشگاهی اعتبارات به دست آمده از های مختلف به رسمیت شناخته شده HEIs که همچنین می تواند منتقل شود و شمارش به عنوان بخشی از نهایی رشته. این درسی برای همه HEIs شامل ارزش مبتنی بر آموزش محیط زیست آموزش و پرورش اعتبار-بر اساس دوره های آموزشی و پروژه های در زمینه تعامل جامعه و خدمات.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de