گاز طبیعی است که از دست دادن درخشش خود را برای کشتی اپراتورهای

آسیا چشم انداز کشتی حامل LNG نشسته لنگر انداخت در Cheniere انرژی, Inc. ترمینال در این عکس هوایی گرفته شده بیش از سابین تصویب تگزاس در سال 2016. پس از سال ها از گسترش این بیماری همه گیر کوروناویروس و گرم شدن درجه حرارت منقبض شده به بازار تقاضا برای جدید تانکرهای گاز طبیعی.

عکس: لیندزی Janies/مهر نیوز

تانکرهای گاز طبیعی در سال های اخیر ارائه شده ظاهر یقین راه را برای سرمایه گذاران حمل و نقل و کشتی اپراتورها به شیر به تغییر بازارهای انرژی و قایق از ایالات متحده, صادرات, پروژه های هدف در جلسه تقاضا در آسیا است.

اما coronavirus همه گیر است که هدف قرار دادن بازار برای گاز طبیعی سخت undercutting امید برای غنی جدید ورید برای سود در آب است. آن را به ساخت کسب و کار حمل و نقل گاز طبیعی مایع نگاه کنید بیشتر شبیه به دیگر بخش های که ارسال اپراتورها از oceangoing کشتی های باری از طریق وحشی قله ها و دره ها.

برخی از پروژه های گاز در حال حاضر قرار داده و نگه دارید در برگشت از قیمت کم سابقه و پر امکانات ذخیره سازی و برخی از اپراتورها در حال هل دادن به عقب سفارشات جدید عروق آنها شده بود شمارش به عنوان بزرگ سود موتورهای.

با اقتصاد جهانی در حال حاضر پیش بینی برای کوچک کردن 3 درصد در سال جاری با توجه به صندوق بین المللی پول صاحبان کشتی با داشتن افکار دوم در مورد میلیاردها دلار هزینه در تانکر های جدید.

خاورمیانه و غول های انرژی کارخانه تولید سیمان و حمل و نقل آن بازوی Bahri قرار داده اند در برگزاری برنامه ریزی شده خود را از ورود در این سال به LNG حمل و نقل عقب هل دادن یک سفارش از یک دوجین گاز حامل به ارزش تا $2.5 میلیارد دلار است.

به تعویق افتادن آمد و پس از سان دیگو-بر اساس Sempra Energy گفت: در اوایل ممکن است این امر تاخیر یک تصمیم سرمایه گذاری بر روی آن پورت آرتور تگزاس, صادرات LNG پروژه تا 2021. این شرکت ذکر شده در شرایط نامطلوب بازار از این بیماری همه گیر مستندات.

زیر 20 سال قرارداد امضا شده در سال گذشته در چهارچوب خواهد خرید 25 درصد سهام در Sempra تسهیلات و حرکت پنج میلیون تن LNG در سال است.

در حدود 175 میلیون دلار در هر رگ های مجهز به حرکت LNG هزینه بسیار بیشتر از انواع دیگر کشتی ها به دلیل تجهیزات خاص آنها نیاز به حمل و نقل سوخت. اما بالا صاحبان کشتی باید گفت که این بازار می تواند وسیله ای برای سود آور ترین تجارت جدید در حمل و نقل پس از دهه 1960 هنگامی که نفت خام-نفت تانکر آغاز شد تأمین انرژی جهانی دریانوردی و اقبال.

LNG کسب و کار شده است یک قطعه کوچک از جهانی تانکر بازار است. اما در تجارت گاز طبیعی شده است موجی که جهان به نظر می رسد برای تمیز کننده منابع قدرت به جای نفت و زغال سنگ.

تقاضا کرده است به شدت در چین در حالی که تولید در ایالات متحده افزایش یافت و به بهبود شکستگی هیدرولیکی تکنولوژی ساخته شده است که حفاری برای نفت و گاز شیل بیشتر مقرون به صرفه است.

“تا یک سال پیش از آن نگاه مانند اگر شما در حمل و نقل شما باید کشتی های LNG” گفت: یک یونانی صاحب که عمل یک تعداد انگشت شماری از گاز حامل و صحبت خواست نامش فاش نشود. “اما محموله در حال حاضر لغو شده ذخیره سازی امکانات کامل و تقاضا بستگی دارد که آیا این ویروس از بین خواهد رفت. ما برنامه ریزی شده به سفارش دو کشتی در طول تابستان اما در حال حاضر ما صبر کنید چرا که بازار کاملا نامشخص است.”

بیشتر

  • Coronavirus را کند می کند اما نمی خواهد به توقف حمل و نقل تمرکز بر تجارت جهانی مه 1 سال 2020
  • Coronavirus هل شرکت های حمل و نقل به حالت بقا مارس 2, 2020

اداره اطلاعات انرژی گفت: در 28 مه گزارش که گاز تحویل به ایالات متحده امکانات تولید برای صادرات LNG به طور متوسط 6.7 میلیارد فوت مکعب در روز در ماه مه به پایین ترین سطح از اکتبر سال گذشته است.

“کاهش صادرات LNG ادامه انتظار می رود از طریق تابستان” EIA گفت: با استناد به گزارش های که خریداران باید لغو شود تا 20 محموله در ماه ژوئن تحویل و 45 برای ماه جولای.

بسیاری از محموله لغو آمد از Cheniere انرژی Inc.’s کورپس کریستی, تگزاس و سابین تصویب La., صادرات و امکانات با توجه به دو نفر درگیر در این موضوع است.

ابرها بیش از بازار فراتر از تاثیر این بیماری همه گیر. گرم زمستان بیش از دو سال گذشته و تجدید تنش ها بین آمریکا و چین مطرح کرده اند سوال جدید در مورد جهت جریان تجارت.

چین تبدیل خواهد شد بزرگترین LNG وارد کننده بیش از چهار سال آینده با توجه به EIA و ایالات متحده خواهد بود که بزرگترین صادر کننده است. اما هر دو اقتصاد در حال انتظار برای قرارداد به شدت در این سال چین اشتها برای آمریکایی گاز ممکن است افول است.

Jason Feer سر از هوش کسب و کار در انرژی کارگزار Poten & Partners, Inc., گفت: انرژی وبینار این هفته که عمده تولید کنندگان مانند قطر و نیجریه و مالزی دیده می شود هیچ تقاضا برای محموله های ارائه شده در بازار.

قطر در حال حاضر بزرگترین صادر کننده LNG, لگد کردن برای مسابقه بزرگ LNG کشتی ناوگان. به دنبال آن است به منظور 40 حامل اما آن طرح نشده است به پایان رسید و این سفارش ممکن است با تاخیر و یا کاهش می یابد.

آقای Feer گفت: آمریکا محموله ممکن است لغو شود تا اکتبر.

برای صاحبان کشتی که به معنی بازار گاز طبیعی ممکن است شروع به دنبال بیشتر شبیه به یک تفریحگاه و فقط به عنوان به عنوان نامشخص دیگر بخش حمل و نقل.

“LNG کشتی نگاه مانند یک شرط خوب از آنجا که هزینه های تولید در آمریکا نیمی از اروپا و یک سوم کمتر از در خاورمیانه” یونانی مالک گفت. “من یک ماه ژوئن حمل و نقل لغو از تگزاس و بازار بسیار آرام است. همه چیز را در نهایت بهتر است اما انتظارات که از LNG در حمل و نقل خواهد بود که بعد از معدن طلا باید رفت.”

نوشتن به کوستاس در پاریس [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>