ملت باید متحد: بوتان-چین مرز موضوع و شمار دیگری معمای هند

در نه بیش از حد تعجب آور حرکت چین پیشنهاد کرده است یک بسته راه حل برای حل و فصل آن مرز اختلاف با بوتان. این می آید پس از پکن ساخته شده جدید ادعا می کند بیش از بوتان را Sakteng پناهگاه حیات وحش در این کشور شرقی بخش. که ادعا مضحک است چرا که Sakteng نیست حتی به هم پیوسته با خاک چینی. در واقع Sakteng مرزهای هند آروناچال پرادش. بنابراین برای چین به دسترسی Sakteng آن را در واقع باید از طریق هند است.

آن را کاملا ممکن است که چین با استفاده از Sakteng به چماق و بوتان به انجام یک مرز معامله است که ممکن است به پایین به خوبی با هند است. پس از همه, هند و بوتان به اشتراک گذاری یک رابطه خاص است. هر مرز و برخورد با بوتان با چین به هند را تصویب. البته این را رسما مورد به عنوان re-مذاکره هند-بوتان معاهده دوستی از سال 2007 دیگر نیاز به تهیمفو به دهلی نو را راهنمایی در سیاست خارجی است. با این وجود این دو کشور هنوز هم قرار است به حساس نسبت به هر یک از دیگر منافع است. علاوه بر هند و بوتان دارای روابط نظامی. این بود نمونه در طول سال 2017 Doklam بن بست زمانی که هند مداخله در بوتان طرف را به توقف ساخت و ساز چینی در بوتانی خاک. اما چین امروز گرفته تقریبا همه Doklam دیگر از 2017 بن بست سایت. این به این معنی است که بوتان امروز کمی امید از دوره نقاهت Doklam.

و همانطور که در دور قبلی از مرز مذاکرات بین بوتان و چین دومی قبلا ارائه شده مبادله که شامل بوتان دادن Doklam در ارز برای چین دادن در دیگر سرزمین مورد مناقشه در بخش مرکزی از بوتان-چین مرز. اما به نظر می رسد که Doklam است و دیگر بر سر میز مذاکره امروز. این امکان وجود دارد که چینی ها پیشنهاد یک معامله بسته است که اساسا با هدف گرفتن بوتان به صرفنظر کردن از خاک در بخش مرکزی از مرز در ازای چین توبه پذیر در Sakteng.

البته بوتان خواهد بود میلی به چنین معامله و تهیمفو در حال حاضر اعتراض چینی ادعا می کند در Sakteng. اما این قرارداد به خودی خود می تواند شروع یک بحث در بوتان است که ممکن است ناراحت کننده برای هند است. برای برخی از حوزه در بوتان می تواند به استناد Doklam می گویند که هند دیگر نمی تواند اطمینان بوتانی منافع در مرز موضوع است. و این دقیقا چیزی است که چین می خواهد – به بوتان در خارج از هند را در حوزه نفوذ. به همین دلیل است که هند پریدن به Doklam بن بست در سال 2017 ممکن است یک خطای تاکتیکی. شاید ما باید مجاز بوتان و چین به حل و فصل Doklam خود و سپس پشتیبانی بوتان اگر آن مقدار اولیه گرفتن.

اما چین را هدف روشن است در اینجا. می خواهد آن را به آرامی تاخت و تاز به هند حیاط خلوت و نشان می دهد استراتژیک ارضی سود برای مصرف داخلی. که من استدلال کرده اند قبل از این زمان رهبری چین است که تحت فشار داخلی به ویژه پس از وقوع Covid-19. برای منحرف کردن برخی از این فشار آن است که استقرار تهاجمی سیاست خارجی مانور برای نشان دادن دستاوردهای استراتژیک. و بوتان با موضوع حاشیه پایین آویزان میوه آن نیز به شمار استراتژیک معمای برای هند است. بنابراین دهلی نو باید بسیار مراقب باشید و زیرک در اینجا. ما در حال کشیده شده به یک بسیار پیچیده بازی استراتژیک با چین که در آن ما ممکن است مجبور به صرف انرژی ما در چند جبهه است که بیش از حد در وسط یک بیماری همه گیر و با اقتصاد در افسردگی.

این است که هیچ زمان برای سیاست های پوپولیستی. کل طیف سیاسی باید متحد برای تدوین و فرموله کردن استراتژی مناسب برای این بار روی حیله و تزویر. برای شروع دولت باید شفاف و رسیدن و به اشتراک گذاری تمام اطلاعات در مورد در حال تحول وضعیت با احزاب مخالف. ما باید بپذیریم که ما رو قابل توجهی استراتژیک headwinds. وقت آن است که برای ملت متحد برای مدیریت این وضعیت دشوار است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de