برای اولین بار در تاریخ به طور کامل زن تیم از فضانوردان بود در مورد به کشتی سوار در یک راهپیمایی فضایی در بهار گذشته. اما تنها چند روز قبل از فضانوردان Anne McClain و کریستینا کخ شد تا برای سرمایه گذاری در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی ناسا جابجا یک مرد برای خانم McClain گفت: آنها ندارد spacesuits که کار را برای هر دو زنان آماده برای رفتن.

موانع برابری را می توان پخته به صنایع از طریق زیرساخت مانند spacesuits. اما این تلاش ناموفق همچنین ممکن است نشان دهنده دراز مدت پیشرفت است که ساخته شده است از جمله نسبت به زنان در ناسا بیشتر به آسانی و در محل های کار به طور کلی.

اولین زن راهپیمایی فضایی تلاش کمک “پرتاب به تیز امداد دیرینه شرایطی که در مورد تغییر تدریجی می گوید:” مارگارت Weitekamp صندلی از فضای گروه تاریخ در موزه ملی هوا و فضای موزه است. اما آن را نیز “نشان می دهد در برخی از راه, بلوغ برنامه و مداوم حضور زنان در آن است.”

با وجود اولیه تلو تلو خوردن دو زن آمدند تا برای spacewalking بار. در اکتبر 2019, فضانوردان خانم کخ و جسیکا Meir در نهایت در زمان است که تاریخ ساخت مرحله خارج ISS.

آن رفتن به یک لحظه تاریخی: در بهار گذشته برای اولین بار به طور کامل زن تیم از فضانوردان بود به کشتی سوار در یک راهپیمایی فضایی.

اما تنها چند روز قبل از Anne McClain و کریستینا کخ بودند به سرمایه گذاری در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی ناسا جابجا خانم McClain برای یک مرد است. آنها می خواهم متوجه وجود ندارد دو spacesuits آماده است که کار را برای هر دو زنان.

که برگشت درو تمسخر. به جای اینکه یک لحظه به جشن آژانس پیشرفت به سوی برابری جنسیتی به نظر می رسید به افشای چقدر کار باقی مانده در حمایت از زن فضانوردان.

موانع برابری را می توان پخته به زیرساخت ها مانند spacesuits برای سال. اما آنچه اتفاق افتاد با اولین تلاش در تمام ماده راهپیمایی فضایی نیز ممکن است نشان دهنده دراز مدت به سمت پیشرفت از جمله زنان در ناسا و در محل های کار به طور کلی.

“تاریخ زنان تمایل به ادامه این متناسب و شروع می شود می گوید:” مارگارت Weitekamp صندلی از فضای گروه تاریخ در موزه ملی هوا و فضای موزه و نویسنده “حق چیزهای اشتباه جنسیت: آمریکا برای اولین بار زنان در برنامه های فضایی.”

اولین زن راهپیمایی فضایی تلاش کمک “پرتاب به تیز امداد دیرینه شرایطی که در مورد تغییر تدریجی” دکتر Weitekamp می گوید. آن نیز “نشان می دهد در برخی از راه, بلوغ برنامه و مداوم حضور زنان در آن است.”

یک تغییر جزئی

در دهه 1960 ناسا spacesuits بودند سفارشی ساخته شده برای فرد فضانوردان که در آن زمان بودند ، در سال 1970 به آژانس اولویت های منتقل شده و بیشتر فضانوردان پرواز کرد بنابراین ناسا تصمیم گرفتند برای spacewalking مناسب – رسما به نام extravehicular تحرک واحد یا EMUs – که می توان با استفاده از چند فضانوردان به صرفه جویی در پول و زمان. این لباس مدولار با قطعه جداگانه برای بازوها و پاها و torsos. زنان فکر رفت می تواند به همان اندازه ساخته شده کوچکتر از مردان است.

این طرح ممکن است کار کرده اند قابل قبول اما بعد از آن کاهش بودجه منجر به ناسا کاهش برخی از اندازه های ترک تنها رسانه و larges. در طول عصر شاتل فضایی, فضانوردان که نمی متناسب با اندازه های موجود هنوز هم می تواند شرکت در ماموریت های, اما آنها نمی تواند انجام یک راهپیمایی فضایی می گوید: سابق فضانورد بانی دانبار. اما این تغییر با ایستگاه فضایی بین المللی به عنوان تمام فضانوردان در حال انتظار برای انجام spacewalks.

قبل از راه اندازی خانم McClain آموزش داده بود برای spacewalks زیر آب مانند هر دیگر فضانورد تست کردن در اندازه های مختلف مناسب. اما یک بار روی ایستگاه فضایی, او تا به حال این فرصت را به انجام یک راهپیمایی فضایی (با یک مرد فضانورد) و پس از تجربه واقعی ایستگاه فضایی او متوجه او نیاز به یک متفاوت تنه اندازه.

ناسا/رویترز/فایل

ناسا Anne McClain کمک می کند تا همکار فضانوردان کریستینا کخ (سمت چپ) و نیک لاهه آماده شدن برای spacewalks در 18 مارس 2019.

اندازه بسیار مهم است, می گوید دکتر دانبار که پرواز شاتل فضایی پنج بار و در حال حاضر مدیر هوافضا انسانی سیستم های آزمایشگاهی در Texas A&M University. “اگر [مفاصل لباس فضایی] در جای مناسب شما باید واقعا در آن کار به آن خم” گاهی اوقات آن را غیر ممکن به تابع در کت و شلوار در همه.

یک درخواست به نیشگون گرفتن و کشیدن یک لباس فضایی یک بار روی ایستگاه فضایی “غیر معمول نیست می گوید:” لیندسی Aitchison, یک لباس فضایی ناسا مهندس. اما اولین زن راهپیمایی فضایی تلاش برنامه ریزی شده بود برای چند روز بعد و در اینصورت زندگی-پشتیبانی از سیستم های مختلف تنه قطعه را بیش از حد طولانی است. خدمه با هم تصمیم به تغییر که راهپیمایی فضایی خانم Aitchison می گوید.

“این در واقع نشانه ای از زنان امن و برابر ایستاده در فضانورد سپاه که Anne McClain قادر به ایجاد تماس تلفنی که او حتی پس از فشار افکار عمومی از تبلیغات” دکتر Weitekamp می گوید. “برای او قادر به گفتن” تجهیزات مناسب نیست و من نمی قادر خواهد بود به خوبی انجام’ بدان معنی است که او می دانست که آنها نمی خواهد فقط تکان شدید و سخت او را از چرخش.”

جهانی کت و شلوار

به تازگی زنان برگزار شد برخی از بالاترین دفاتر در ناسا و در حال طراحی نسل بعدی spacewalking مناسب.

در پاییز گذشته ناسا نشان داد جدید spacesuits طراحی شده برای آرتمیس برنامه که در آن سازمان با هدف به زمین اولین زن در ماه. کسانی که در لباس جدید به نام اکتشاف extravehicular تحرک واحد یا xEMUs به صورت کوتاه, هنوز هم می خواهد مدولار می گوید: خانم Aitchison که منجر تیم طراحی. اما این تیم با استفاده از دیجیتال تفاسیر حدود 100 شکل بدن و اندازه به عنوان یک راهنمای.

“ما در حال طراحی spacesuits برای انسان نیست که مردان یا زنان به طور خاص فقط انسان است. اما در طول سال ما واقعا تا به حال به تکامل تفکر ما در مورد آنچه در آن به معنی. این نوع تغییر از تفکر نه تنها از مردان به عنوان بزرگتر زنان و زنان به مردان” خانم Aitchison می گوید. “بدن ما واقعا متفاوت است.”

اخیر کلاس از فضانوردان شده است تقریبا نیمی از زنان است. “آنها در آینده برنامه های فضایی می گوید:” امی پرورش دانشیار استاد تاریخ در دانشگاه مرکزی فلوریدا و نویسنده “یکپارچه سازی زنان به فضانورد سپاه.” بنابراین سیستم طراحی شده است و با آنها در ذهن است.

یک گام کوچک

اما صنعت هوافضا به طور گسترده تر نشده است رسیده برابری. و در زمینه های (پژوهشگاه علوم و مهندسی و نظامی) که مردم شروع به در قبل از تبدیل شدن به فضانوردان هنوز هم عمدتا مرد بودند.

“فرصت وجود دارد” دکتر دانبار می گوید: در حال حاضر آن را فقط در مورد جذب و تشویق بیشتر افراد جوان – بدون در نظر گرفتن جنسیت.

در اکتبر 2019 دو زن آمده بود تا برای spacewalking بار و فضانوردان خانم کخ و جسیکا Meir انجام اولین زن راهپیمایی فضایی.

آن چیزی است که به جشن می گوید: دکتر فاستر. “این یکی از آن چیزهایی که امیدوار است که من افتخار می کنم که من رو به شاهد است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو