ناسا در حال بررسی ظریف: تماس با بوئینگ قمری در قرارداد

داگ Loverro سپس سر از ناسا انسانی-اکتشاف دفتر صحبت در مورد ناسا آرتمیس برنامه در ماه دسامبر در نیواورلئان.

عکس: Bill Ingalls/ناسا/زوما پرس

ناسا بازرس کل در حال بررسی یک ادعا که یک مقام عالی رتبه ناسا رسمی در اوایل سال جاری نادرست هدایت Boeing Co. BA 11.47% در مورد یک آژانس رقابت برای سودآور قمری-کاوشگر قرارداد با توجه به افراد آشنا با جزئیات.

این کاوشگر به گفته این افراد با تمرکز بر ارتباطات بوئینگ مقامات تا به حال با رئیس سازمان ملی هوانوردی و فضا انسانی-اکتشاف دفتر داگ Loverro قبل از او استعفا داد و در ماه مه.

بازرس کل کارکنان این افراد گفت: به دنبال اتهام که آقای Loverro نادرست ارائه راهنمایی است که می تواند به ارائه شیکاگو هوافضا غول غیر معمول بینش جنبه های رقابت.

بوئینگ در نهایت حذف شد در رقابت برای ویژگی های و هزینه دلایل نامربوط به ارتباطات با آقای Loverro با توجه به این مردم است. نتیجه این بود به عنوان یک ضربه برای بوئینگ طولانی توانمند در ایالات متحده اکتشاف فضا تلاش.

در یک مربوط به رشته پرس و جو با توجه به این افراد محققان به دنبال آقای Loverro های مختلف تماس با بوئینگ و دوم پیشنهاد خارج از عادی پیمانکاری کانال. محققان هنوز در تلاش برای تعیین چه اطلاعاتی را منتقل می شد و این که آیا انگیزه بیمار بودند-در نظر گرفته شده و این افراد گفت.

بازگشت به ماه

  • ارشد ناسا رسمی استعفا در میان پروب به گمان متعاهد اقدامات (20 مه)
  • ناسا میدارد سه پیمانکاران از جمله SpaceX و آبی مبدا منجر به کاوشگر قمری تیم (30 آوریل)
  • ایلان SpaceX راه اندازی فضانوردان ناسا به مدار (30 مه)
  • مغلوب ساختن پیشی جستن ناسا بودجه اختصاص 12 درصد افزایش برای آژانس در سال 2021 (Feb. 7)

پس از ناسا رئیس خواست استعفای خود را در 18 مه آقای Loverro ارسال خداحافظی پیام به کارکنان روز بعد. او نوشت که “ریسک بخشی از شرح شغل” از کسی که در نقش خود است. بدون تشریح این پیام گفت: “من چنین خطر در اوایل سال به خاطر من قضاوت لازم را به انجام برسانند ماموریت ما است.”

“روشن است که من ساخته شده یک اشتباه در انتخاب” او اضافه شده است.

بررسی مراکز در اطراف قراردادهای اعطا شده برای یکی از ناسا بلند پروازانه ترین طرح های: ارسال انسان به ماه برای اولین بار در نزدیک به نیم قرن. بوئینگ ناموفق رقابت در اوایل این سال برابر فضا-اکتشاف رقبا از جمله SpaceX و جف بزوس آبی منشاء فدراسیون LLC برای قرارداد برای ساخت landers نیاز به کشتی فضانوردان به ماه. این قرارداد در نهایت انتظار می رود که مجموع میلیاردها دلار است.

برخی از آقای Loverro تماس با بوئینگ در میان رقابت نقض تاسیس داخلی ناسا دستورالعمل و معمولی روش با توجه به افراد آشنا با جزئیات. آنها گفتند: این اقدامات ممکن است منعکس ممکن است نفس بیش از حد یک تازه وارد به ناسا صفوف رهبری به دنبال برگرد تا رقابت. این تحقیقات اگر چه نیز به نظر می رسد به دنبال به اینکه بوئینگ به عنوان یک نتیجه می تواند دریافت یک مزیت ناعادلانه و یا در غیر این صورت بهره مند مردم گفت.

آقای Loverro یک ارشد سابق پنتاگون در فضای رسمی که نقش مهمی در ایجاد اهداف و گسترده طراحی ناسا انسانی-کاوشگر برنامه پس از آمدن به آژانس در ماه دسامبر را ندارد نهایی قرارداد تصمیم گیری کنند. ارتباطات تحت بررسی آنها گفت: “رخ داده است در حالی که بوئینگ هنوز هم در حال اجرا برای یک قرارداد.

خاص تمرکز این بررسی ها در راه ماه گزارش نشده قبل از. وال استریت ژورنال در مارس گزارش بازرس کل دفتر شد و تعمق به نامشخص پیمانکاری ناشایستگی در ارتباط با آقای Loverro خروج اما در آن زمان نمی گویند بازرس کل متمرکز بود. Boeing. تحقیقات جداگانه از یک روال ممیزی قبلا اعلام شده است که دفتر.

در پایان آوریل ناسا را انتخاب کرد و سه شرکت تیم به توسعه landers در نظر گرفته شده برای فضانوردان به ماه به عنوان به زودی به عنوان 2024 با تکیه بر ترکیبی از راه اندازی و تاسیس پیمانکاران منجر به راه با اندازه های مختلف راه حل های فنی. جمعا به مبلغ 967 میلیون دلار قرارداد در نظر گرفته شده به پرداخت میلیاردها مالیات اضافی دلار ناسا قصد دارد به صرف کاوشگر نمونه های اولیه و تست.

دو قرارداد رفت و به شرکت های led توسط برجسته فضای کارآفرینان. ایلان SpaceX که رسمی نام Space Exploration Technologies Corp. دریافت یک قرارداد برای 135 میلیون دلار. یک شرکت تیم به رهبری توسط آبی منشاء تاسیس و اجرا توسط آمازون.com , Inc. بنیانگذار آقای بزوس دریافت $579 میلیون.

سومین جایزه به مقدار $253 میلیون رفت به یک تیم به رهبری توسط Dynetics یک واحد از Leidos Holdings, Inc. دیرین ناسا پیمانکار است. هم جوایز نشان دهنده ترین گام بتن توسط ناسا برای بازگشت انسان به سطح ماه برای اولین بار از سال 1972.

به عنوان بخشی از کلی پرس و جو به گفته یکی از افراد آشنا با جزئیات محققان درخواست شده است در مورد اینکه آیا بوئینگ ممکن است صاحب هر گونه خارج از اسناد و مدارک است که به آن ناعادلانه لبه.

آقای Loverro استعفای شگفت زده و نگران مردم در ناسا و در بخش هایی از صنعت هوافضا با توجه به متعدد کارگران و مقامات آن را روز قبل از SpaceX سابقه-ساخت ماموریت برای پرتاب فضانوردان به مدار.

نوشتن به اندی Pasztor در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>