‘نابارد در اجرای طرح های بهارات اتمني ربهار فعال است … پوشش نقره ای شده است عملکرد کشاورزی’

کشاورزی به عنوان یک منطقه تمرکز کلیدی در بسته محرک دولت اعلام شده در ماه مه ظهور کرد. به عنوان یک ضرب المثل نیرو، دولت ماه گذشته از طرح جدید بخش مرکزی برای هدایت اعتبار تومان 1 lakh crore برای تقویت زیرساخت برای مرحله پس از برداشت پرده برداری کرد. بانک ملی کشاورزی و توسعه روستایی (NABARD) است که یک کانال کلیدی در هدایت پول به اقتصاد روستایی است. Govinda Rajulu Chintala رئیس این نهاد به صمدانی MN یک بررسی اجمالی از نقش آن داد:

چه عملکرد بخش کشاورزی تحت تاثیر بحران Covid-19 قرار گرفته است؟

پوشش نقره ای حتی در این زمان عملکرد برتر بخش کشاورزی با توجه به برداشت خوب رابی و موسمی بوده است. مواد غذایی تولید 295.67 میلیون تن با رشد رکورد در طول چهار سال گذشته لمس کرده است [2016-19]. بعلاوه، CRISIL برای سال های 2020-21 رشد کشاورزی را 2.5 درصد انجام می دهد. این زمان مناسب برای تقویت بخش پردازش مواد غذایی در MSME و سطح پارک های مواد غذایی است و ما در حال انجام بهترین های ما است.

نقش نابارد در احیای اقتصاد هند چه نقشی دارد؟

اجازه دهید برای اولین بار به این نکته اشاره کنم که اقتصاد هند تاب آوری زیادی نشان می دهد و بر اساس برخی از آخرین شاخص های کلان، انتظار می رود به سرعت گزاف گویی به عقب. نابارد در بخشی از آن نقش فعال ی را با افزایش در دسترس بودن به موقع به بانک ها، کمک مالی به دولت ها و شرکت های دولتی برای ایجاد بخش زیرساخت های روستایی بسیار مورد نیاز و ارائه وام به شرکت های دولتی مختلف برای عملیات تدارکاتی خود را ایفا می کند.

نابارد همچنین تسهیلات نقدینگی ویژه ای را به RRBs، بانک های تعاونی، و NBFC-MFIs در طول دوره همه گیر فراهم کرده است تا آنها را قادر سازد تا عملیات خود را به صورت بدون مانع انجام دهند. این اقدامات جریان اعتباری بدون مانع را به کشاورزان برای انجام عملیات کشاورزی خود تضمین کرده است. ما همچنین تلاش های توسعه ای خود را که شامل چندین ذینفع مانند سازمان های تولید کننده کشاورز (FPOs)، جوامع اعتباری کشاورزی اولیه (PACS)، سازمان های غیردولتی و غیره است، شتاب داده است.

آیا شما فکر می کنید که نیاز به دم کردن بودجه بیشتر به طرح های دولت وجود دارد؟

دولت مرکزی در تضمین ادامه جریان وجوه برای فعالیت های مختلف اقتصادی بسیار فعال بوده است. برنامه های مختلف اعلام شده به تازگی توسط دولت مرکزی مانند دامپروری زیرساخت های صندوق توسعه با مجموع کورپس 15،000 تومان کروور، کشاورزی صندوق زیرساخت از تومان 1 lakh کرور و پیشنهاد به شکل 10،000 FPOs در سراسر کشور انتظار می رود که تغییر بازی از نظر چگونگی اکوسیستم کشاورزی خواهد شد مثبت تاثیر در سال های بعد. nabard در اجرای این طرح های بهارات اتمنربهار بهطور فعال مشارکت دارد.

طرح های ویژه ای برای گسترش کمک به بخش کشاورزی به آسانی انجام شده است؟

به عنوان بخشی از تعلیق ویژه تحت SLF، ما در حال حاضر کمک 25،000 تومان کرور به RRBs، StCBs، و NBFC-MFIs تمدید شده است. این است که بیش و بالاتر از کمک های مالی تومان 1.05 lakh کرور برای عملیات فصلی کشاورزی (SAO) ، اضافی SAO و غیره پیشنهاد به RRBs ، StCBs و DCCBs ، و تومان 90،000 کرور از طریق refinance طولانی مدت به بانک ها برای تامین نیاز اعتباری برای کشاورزی و فعالیت های متفقین هدف قرار داده شده توسط ما در طول 2020-21.

برای تنش زدایی از بخش، ما را به بازپرداخت به نیازمندان تمدید. NABARD قصد دارد به تفرق Rs 60,000 کرور برای افزایش توسعه زیرساخت. در کنار این، ما تصمیم گرفته ايم تا برای تامین اعتبار مردم در حوزه های توسعه آبخیز و توسعه قبایل، به بانک ها در 3% به بانک ها بازپس گیری مالی کنیم. به طور امتیازی در 3% به PACS نیز کمک خواهد شد تا این موسسات تعاونی در سطح زمین را قادر به ارائه خدمات متعدد به کارآفرینان روستایی کنند.

وضعیت بازپرداخت چطور است؟

تمام بازپرداخت ها از وام گیرنده های ما در طول ماه مارس – ژوئن 2020 دریافت شده است. در واقع، فعالیت های بخش کشاورزی بدون هیچ مانع قابل توجهی در حال انجام است و تلاش هایی برای صاف کردن مسائل بازاریابی و ذخیره سازی صورت می پذیرد. به کشاورزان اجازه داده شده است توسط سازمان های مشتری ما.

تاثیر پرودهای همه گیر Covid-19 در سراسر زنجیره تامین کل. به منظور حمایت از نهادهای قرض در این سناریو دشوار، NABARD تسکین راه از deferment اصل و بهره جمع آوری تومان 47.25 کرور به 6 وام گیرنده تحت صندوق پردازش مواد غذایی و صندوق زیرساخت انبار گسترش یافته است.

میلیون ها کارگر مهاجر به مکان های بومی در هند روستایی بازگشته اند. طرح های ایجاد اشتغال برای مهاجران را طراحی کرده اید؟

این یک منطقه اولویت برای نابارد است و ما در حال بررسی مشارکت برای کشتن مهاجران معکوس از طریق برنامه های توسعه مهارت کوتاه مدت است که مهاجران معکوس را قادر خواهد ساخت تا در اولین فرصت به اشتغال. ما همچنین در تلاش برای طناب در برخی از پلت فرم بازاریابی معتبر برای ایجاد بازار مجازی برای محصولات روستایی.

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im