—- مرموز، انفجار عظیم در بیروت پورت flattens

بیروت

انفجار مهیبی روز سه شنبه بیروت را تکان داد، و بسیاری از بندر را پهن کرد، ساختمان های آن طرف پایتخت را خراب کرد و ابر قارچ غول پیکری را به آسمان فرستاد. مقامات می گن که دست کم ۵۰ نفر کشته و ۲۷۰۰ نفر زخمی شدن که اجسادی در آبه ها دفن شده اند.

ساعاتی بعد، آمبولانس ها هنوز مجروحان را به عنوان هلیکوپترهای ارتش به آتش سوزی های نبرد که در بندر در حال شعله و آتش سوزی بود، دور می کرد.

ویرانی ناگهانی یک کشور را در حال حاضر با هر دو همه گیر ویروس کوروناویروس و بحران اقتصادی مبارزه می کند: بیمارستان های بیروت به سرعت فراتر از ظرفیت پر شده، برای عرضه خون و ژنراتور ها برای روشن نگه داشتن چراغ خود را.

علت انفجار که آتش را برمی ابارد، اتومبیل ها را برمی امیزد و پنجره ها و درها را منفجر می کرد، بلافاصله شناخته نشده بود.

عباس ابراهیم، رئیس امنیت عمومی لبنان می گوید که ممکن است این ماده انفجاری بسیار انفجاری که چندی پیش از یک کشتی مصادره شده و در بندر ذخیره شده بود، به وجود می اید. تلویزیون محلی شبکه LBC گفت : مواد سدیم نیترات است.

شاهدان گزارش دیدن یک ابر عجیب نارنجی رنگ بر روی محل پس از انفجار. ابرهای نارنجی گاز دی اکسید نیتروژن سمی اغلب همراه انفجار شامل نیترات.

یک مقام دولت اسرائیل گفت که اسرائیل با این انفجار «هیچ کاری نداشت» . او به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد زیرا او اجازه بحث در مورد این موضوع با رسانه ها را نداده بود. مقامات اسرائیلی معمولاً در مورد «گزارش های خارجی» اظهار نظر نمی کنند.

این انفجار حتی برای شهری که جنگ داخلی، بمب گذاری های انتحاری و بمباران توسط اسرائیل را دیده است، خیره کننده بود. این می تواند شنیده شود و احساس می شود تا دور تر از قبرس، بیش از 180 مایل در سراسر مدیترانه.

“این یک نمایش ترسناک واقعی بود. مروان رمضان که حدود 500 یارد از بندر فاصله داشت و با نیروی انفجار از پای در می رفت، تا به حال چیزی شبیه این ندیده ام.

وزیر بهداشت حسن حمد گفت که تلفات اولیه حداقل ۵۰ کشته و ۲۷۰۰ زخمی بوده است. تیم های اضطراری از سراسر لبنان برای کمک به این کشور حرکت می کنند و مصدومان باید به بیمارستان های خارج از پایتخت برده می شدند. آقای حمد افزود بیمارستان ها به سختی مقابله می کردند و پیشنهاد کمک ها از کشورهای عربی و دوستان لبنان یکجا می شد.

برخی از مجروحان در بندر دراز می بکشد، کارکنان اسوشیتدپرس در صحنه گفت. یک مقام دفاع مدنی گفت که هنوز اجسادی در داخل بندر وجود دارد که بسیاری از آنها زیر آوار بودند.

فرماندار بیروت، مروان عبود، در حال گشت و گذار در محل، به اشک شکست و گفت: “بیروت شهر ویران است.”

در ابتدا، ویدیو گرفته شده توسط ساکنان نشان می داد که آتش ی که در بندر آتش می سوزد، آتش سوزی را نشان می دهد، و ستون غول پیکری از دود را می فرستاد که توسط چشمک های چیزی که به نظر آتش بازی می رسد روشن می شد. تلویزیون های محلی گزارش دادند که یک انبار آتش بازی در آن شرکت داشته است.

سپس آتش در یک ساختمان نزدیک به نظر می رسد، که باعث انفجار عظیم تر، ارسال ابر قارچ و موج شوک.

شاربل حاج که در بندر کار می کند، می گوید که این انفجار به عنوان انفجارهای کوچکی مانند ترقه آغاز شده است. سپس، او گفت، او را از پای خود را با انفجار بزرگ پرتاب شد. لباس اش پاره شده بود.

مایل ها از بندر، نمای ساختمان پاره پاره شده بود، بالکن ها پایین، و پنجره ها شکسته شد. خیابان ها با شیشه و آجر پوشیده شده بودند و با ماشین های خراب شده اندود شده بودند. موتورسواران راه خود را از طریق ترافیک، حمل مجروحان را انتخاب کرد.

“این کشور نفرین شده است” مرد جوانی که از کنار شتر می گذرد.

این انفجار در زمانی صورت گرفت که اقتصاد لبنان با فروپاشی بحران مالی و محدودیت های کوروناویروس مواجه است. بسیاری از مشاغل خود را از دست داده اند، در حالی که ارزش پس انداز خود را تبخیر شده است به عنوان ارز در ارزش در برابر دلار فرو رفته است. نتیجه آن بسیاری را به فقر پرتاب کرده است.

همچنین این در میان افزایش تنش ها بین اسرائیل و گروه حزب الله ی شبه نظامی در امتداد مرز جنوبی لبنان رخ داد.

انفجار یادآور انفجارهای عظیم در طول جنگ داخلی لبنان بود و تنها سه روز قبل از اینکه دادگاهی با پشتوانۀ سازمان بین المللی حقوق بشر قرار باشد حکم خود را در مورد کشته شدن رافیک حریری نخست وزیر سابق در یک بمب گذاری کامیون ی بیش از ۱۵ سال پیش صادر کند، صورت گرفت. انفجار با یک تن مواد منفجره، در فاصله ی مایل ها دورتر احساس می شد، درست مثل انفجار سه شنبه.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im