رئیس من می خواهد من پشت در محل کار. چگونه می توانم نگه داشتن خانواده من امن است ؟

همانطور که بیشتر مردم به نام بازگشت به محل کار بسیاری از نگرانی آنها را ویروس بازگشت به خانه و به اعضای خانواده های آسیب پذیر.

عکس: مارتین Tognola

به عنوان فرمانداران سراسر کشور اجازه می دهد کسب و کار بیشتر برای بازگشایی, کارفرمایان, دعوت از کارگران برای بازگشت—و باعث موجی از سوالات از وال استریت ژورنال خوانندگان. یکی از ماندگار ترین پرسش: چگونه می توانم محافظت از آسیب پذیر عزیزان و دیگران که من خانواده ؟

ما مشورت اشتغال وکلا و ناتوانی-کارشناسان حقوق چگونه کارگران و کارفرمایان باید رسیدگی به این نگرانی است.

خط پایین: کارفرمایان باید بدون تعهد تحت قانون فدرال به جای کارگران که نگرانی در مورد آوردن ویروس در صفحه اصلی به خانواده می گوید: چای Feldblum سابق کمیسیون در کمیسیون فرصت های برابر شغلی. خانم Feldblum کمک کرد پیش نویس 1990 آمریکایی های معلول است و در حال حاضر یک شریک در قانون شرکت مورگان Lewis.

در حالی که ادا کارفرمایان را ملزم به ایجاد امکانات رفاهی مناسب برای کارمندان معلول, قانون نمی گسترش به اعضای خانواده. حتی پس از, خانم Feldblum می گوید: “کارفرمایان ممکن است بخواهید به جای به هر حال به دلیل آن ممکن است خوب عمل کسب و کار” — یک راه برای حفظ کارکنان خوب و یا مجموعه ای یک تن از همکاری و حسن نیت است.

در اینجا چند چیز او و دیگر اشتغال کارشناسان توصیه برای کارگران و کارفرمایان:

آن را نمی تواند صدمه دیده است را بپرسید. برای کسانی که قادر به کار از خانه یک حرکت آشکار است به درخواست برای ادامه. بسیاری از کارفرمایان در تلاش هستند تا به جای کارگران نیاز دارد در حال حاضر می گوید, وندی Strobel Gower, مدیر برنامه در یانگ/قهوهای مایل به زرد موسسه اشتغال و ناتوانی در دانشگاه کرنل. “اگر آنها اجازه می دهد دیگران به کار در خانه در یکسان یا مشابه مواضع کارکنان می توانید درخواست خود را به انجام همان دلیل زندگی می کنند با یک فرد آسیب پذیر” او می گوید: “اما کارفرما ندارد به می گویند بله.” در برخی موارد یک کارگر احساس می کند که درخواست آنها رد شد و بر اساس سن و یا دیگر محافظت دسته در حالی که شرکت کارگران در مشاغل مشابه مجاز به کار از خانه ممکن است دلیلی برای فایل EEOC اتهام وی از سوی مامورین تبعیض او می افزاید.

فکر می کنم خلاقانه. اگر کار از صفحه اصلی گزینه نیست به یاد داشته باشید وجود دارد اقدامات ایمنی کارفرمایان می توانند برای به حداقل رساندن خطرات. “آن را در مورد از بین بردن خطر می گوید:” میشل برت Falconer یک شریک در قانون استخدام شرکت Littler مندلسون. “این ممکن نیست [برای از بین بردن خطر] تا شاید ما باید یک واکسن است که هر کس می تواند” او می گوید. “تا آن زمان ما باید برای یادگیری به کار در یک سالم تر و امن راه با قرار دادن پروتکل در محل.”

خانم Falconer توصیه شرکت در نظر گرفتن جنبه های منفی گرفتن کارکنان به محل کار با توجه به هزینه های آن ممکن است شامل. اگر کسی با این نسخهها کار در یک ساختمان اداری بزرگ, تدارکات پیچیده سریع. همه چیز از آسانسور و سرویس بهداشتی استفاده کنید برای اتاق-آشپزخانه پروتکل را مجبور به تغییر است که می تواند اغلب آهسته کار می کنند.

“قرار دادن مردم به محل کار در حالی که آنها فکر می کنم آن را افزایش می دهد بهره وری آن را به خوبی ممکن است به کاهش بهره وری,” او می گوید. درک چنین عوارض بالقوه ممکن است آن را آسان تر برای ارائه از راه دور-کار گزینه برای کسانی که بخواهید به دلیل نگرانی برای اعضای خانواده.

در نظر گرفتن طولانی مدت. یک مرخصی کار ممکن است برای چند هفته اما خطرات ناشی از کوروناویروس می تواند باقی بماند برای ماه ها یا حتی سال. “ترک همیشه یک گزینه است اما سوال این است: آیا من می توانم دوباره ؟” می گوید: خانم Gower. “اگر شما در حال انجام آن از نظر قانونی محافظت دلیل شما در رحمت خود کارفرما.” برای مثال محدود برگ تحت حفاظت خانواده و مرخصی درمانی عمل می کنند اما این قانون در درجه اول پوشش کارکنان مراقبت از خود و یا بستگان بیمار. آن را پوشش نمی دهد کارگران که از ترس نسبی ممکن است مریض است.

خانم Falconer نشان می دهد که برخی از کارفرمایان ممکن است انعطاف پذیر در مورد مرخصی در صورتی که کارمند را نشان می دهد انعطاف پذیری را به عنوان به خوبی. “شاید این کارمند می گوید:” عمه ماتیلدا زندگی با من و او از یک بیماری قلبی و آسم اما ما در حال ساخت ترتیبات به طوری که یک ماه یا دو ماه از هم اکنون او می تواند زندگی می کنند با پسر عموی من جفری,’ ” خانم Falconer می گوید.

بررسی ایالتی و محلی ، برخی از دستورات دولت به صراحت اصرار کارفرمایان به جای کارگران که با زندگی مردم با شرایط اساسی ارائه فوق العاده بالاست به درخواست کارمند می گوید: خانم Falconer. برای مثال, کلرادو, آوریل 4 بهداشت عمومی به منظور متحده است که کارفرمایان باید “ارائه به بیشترین حد ممکن انعطاف پذیر و یا از راه دور برنامه ریزی برای کارکنان که ممکن است کودک و یا سالمند مراقبت از تعهدات و یا زندگی می کنند که با کسی که هنوز هم نیاز به رعایت ماندن در خانه به علت بیماری زمینه ای و سن و یا عوامل دیگر.”

بازسازی و مجدد. کارفرمایان در حال حاضر باید زیر مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از دستورالعمل های اجتماعی فاصله و مایع. آنها همچنین باید در نظر چگونه دیگری برای به حداقل رساندن تماس با ما در میان کارکنان مانند تبدیل اتاق کنفرانس—هیچ تالار جلسات اتفاق می افتد به هر حال—به دفاتر موقت برای کارگران که بخواهید برای کار در فضاهای محصور و یا اجازه دادن به مردم در مناطق کم ترافیک. بسیاری از کارفرمایان در حال حاضر صحبت کردن در مورد سرسام آور شروع زمان برای جلوگیری از تنگناها در ورودی و خروجی.

برخی از تغییرات بسیار آسان است. “حتی چیزی ساده مانند حرکت پرداخت ترمینال دور از صندوقدار می تواند یک دنیا تفاوت” خانم Gower می گوید. کار reassignments باید روی میز بیش از حد. برای مثال او می گوید: یک پرستار بیمارستان زندگی می کند که با کسی که برای درمان سرطان می تواند به طور موقت reassigned به پزشکی-بخش مدارک.

خانم وبر یک خبرنگار وال استریت ژورنال در نیویورک است. او را می توان در رسید [email protected]

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه نگرانی شما در مورد رفتن به محل کار ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

خوانده شده راهنمای کامل ما را به مرور در طول زندگی coronavirus.

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>