اکثر citymakers مشتاق به بازگشت به کار

بررسی نتایج 3121 رسمی کارگران در سراسر 50 شهرستانها در هند نشان می دهد شش از ده از دست داده اند شغل خود و یا امرار معاش اما حدود 82 درصد از آنها مشتاق به بازگشت به کار پس از مستند برداشته شده است.

که شهر سازان

وجود دارد در حال افزایش است نگرانی بیش از زندگی و امرار معاش “شهر سازان” شهری فقیر رسمی کارگران با توجه به covid-19 و مستند در سراسر کشور که نشان دهنده سهم قابل توجهی از نیروی کار و کمک در راه های متعدد برای اقتصاد ملی است. برآوردها نشان می دهد که حدود 90 درصد از کل نیروی کار در هند است غیر رسمی و کمک حدود 50 درصد به درآمد ملی.

مرکز نظارت بر اقتصاد هند (CMIE) بررسی نشان می دهد که نرخ بیکاری در مناطق شهری منطقه مشخصی به 26 درصد در پایان ماه مه سال 2020 بود که فقط 8.7 درصد در ماه ژانویه سال 2020 است. این افزایش شدید در نرخ بیکاری به طور غیر مستقیم نشان می دهد کار و یا امرار معاش ضرر و زیان از شهر سازان که عمدتا درگیر در unorganised بخش و زندگی در سکونتگاه های غیررسمی در شهرها ممکن است آنها باید برن عمده فشار از مستند. آنها هیچ کار قرارداد هیچ کار به طور منظم اغلب معمولی و بدون هیچ گونه ایمنی شبکه اجتماعی برای حمایت از آنها و خانواده هایشان در هنگام ضرورت.

از دست دادن شغل به دلیل مستند

یک IMPRI بررسی برای درک تاثیر مستند در زندگی و امرار معاش از شهر سازان نشان داد که تقریبا سه چهارم از 3,121 پاسخ دهندگان بیش از 50 شهرستانها هند مشغول شد در اشتغال غيررسمی یعنی دستمزد روزانه کار خرده معاملات/کسب و کار و به عنوان کارگران موقت و بدون هر گونه مزایای تامین اجتماعی.

معلوم شد که شش نفر از هر ده کارگر از دست داده بود شغل خود و یا امرار معاش منابع در طول مستند با بیکاری که بالاترین در میان گاه به گاه کارگران و خود اشتغالی پاسخ دهندگان. هشت نفر از هر ده بازی گاه به گاه کارگران شغل خود را از دست در حالی که هفت نفر از هر ده شغل نمی تواند دنبال فعالیت های اقتصادی خود را با توجه به مستند.

وقتی پرسیده شد که در مورد دلایل خود را برای بیکاری یا از دست دادن شغل/امرار معاش کاملا قابل توجهی از آنها را ذکر ناتوانی خود را به بازدید از محل کار و بسته شدن از محل کار به عنوان فشار دادن دلایل.

از دست دادن شغل به حال سرريز تاثیر روانی خوبی بودن از citymakers و آموزش و پرورش کودکان خود را بیش از حد به عنوان بزرگ ترین شهر سازان می فرستد فرزندان خود را به مدارس دولتی. در غالب جدید هنجارهای آنلاین روش تدریس و اتکا به دیجیتال حالت های یادگیری در آموزش و پرورش تبدیل به یک رویای دست نیافتنی برای کودکان رسمی فقیر شهر سازان زیرا آنها هیچ گوشی های هوشمند برای دسترسی به آموزش و پرورش است که در مورد کامپیوتر.

کار از خانه ابداع شد و تبلیغ به عنوان سرود جدید برای اطمینان از پایبندی به diktat اجتماعی فاصله. اما این اقتصادی امتیاز در دسترس بود به فقیر و کارگران که تا به حال هیچ گزینه ای جز محدود باقی می ماند در داخل خانه های خود را بدون هیچ گونه کار می کنند. آنها می تواند نه واقع بینانه عمل اجتماعی فاصله و نه می تواند آنها را استطاعت آن را. همه اینها منجر به یک شوک عظیم به معیشت و دستمزد درآمد از این پاسخ دهندگان و خانواده خود را. به عنوان مثال ناتوانی در به دست آوردن طول مستند ترجمه شده به 54 درصد از پاسخ دهندگان قادر به پرداخت اجاره برای اجاره امکانات رفاهی است.

بیش از نیمی از پاسخ دهندگان در استرس روانی یا نه در یک دولت خوب از ذهن به دلیل از دست دادن شغل بودند و مضطرب و نگران در مورد چگونه آنها را تغذیه خانواده های خود و پرداخت صورتحساب/اجاره آن وضعیت کنونی ادامه برای یک دوره طولانی تر است. با 88 درصد از شهر سازان بسته به درآمد و پس انداز و کمک مالی از بستگان و دوستان و غیره برای جلسه خود را مرتبط با سلامت هزینه این طور موقت از دست دادن شغل اضافه کرده است خود را به نگرانی که هر نوع از بهداشت و درمان اضطراری از جمله COVID-19, را تشدید کند.

مشتاق به بازگشت به کار

کاملا قابل درک اکثر پاسخ دهندگان (82 درصد) می خواهید به بازگشت به کار و تقریبا سه چهارم از آنها گفت که آنها پیوستن به همان کار که در آن آنها مشغول شد قبل از این مستند در صورتی امکان پذیر است. به عبارت دیگر این از دست دادن شغل و یا امرار معاش گزینه در نظر گرفته شد به عنوان یک مرحله موقتی توسط شهر سازان. مهمتر از سرگیری عادی فعالیت های اقتصادی و یا جذب از شهر سازان جدیدتر در فعالیت های اقتصادی را به طور قابل توجهی بستگی به طبیعت و نوع سیاست های دولت برای jumpstart شهرستانها’ اقتصاد از طریق ارائه افزایش به کسب و کارهای محلی و به خصوص کوچک و میکرو-شرکت های که در حال ضربه سخت میان مستند.

شبیه به IMPRI یافته CMIE نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 21 میلیون نفر باید پیوست اشتغال و یا مشاغل در ماه مارس به این کشور شروع به سهولت مستند تقریبا دو سوم از مشاغل (14.4 میلیون) اضافه شده بودند از معامله گران کوچک و دستمزد کارگران. پس از باز کردن اقتصاد به تدریج در بخش هایی از کشور, شهرستان سازندگان در حال بازگشت به کسب و کار خود را. پس از این هستند که عمدتا خود اشتغالی و کارگران آن است که نسبتا آسان برای آنها را به سر کار زمانی که شرایط اجازه. به عنوان مستند بیشتر برداشته در فاز شهر سازان و دیگران ممکن است پیوستن به بازار کار که بیشتر به بهبود وضعیت اشتغال در ماه های آینده. بسیاری از اولیه بهبود خواهد بود از کیفیت پایین شغل. علاوه بر این, آن را به یک زمان بسیار طولانی برای تعمیر آسیب به معیشت تعداد بسیار زیادی از citymakers رنج می برد که در طول مستند.

راه رو به جلو

دولت در حال حاضر آغاز مراحل مختلفی برای بهبود وضعیت معیشت و بازار کار برای citymakers. اما همه گیر نشان داده است که citymakers نیست درمان به خوبی توسط بسیاری از سهامداران در شهرستانها مانند دولت های محلی و احزاب سیاسی و مالکان و کارفرمایان. به عنوان ما را دیده اند بسیاری از آنها را به شهرستانها و مجبور به بازگشت به زادگاه به دلیل کمبود منابع و کسانی که باقی مانده در شهرستانها هستند در مواجهه با مشکلات متعددی به دلیل طبیعت غیر رسمی از کار و امرار معاش منابع درآمد.

بنابراین نیاز فوری به آماده سازی کوتاه مدت و همچنین بلند مدت سیاست برای امرار معاش امنیت citymakers. حداقل آنها باید ارائه درآمد اولیه امنیت در آن زمان هر یک از فشارهای مانند مداوم covid-19. این بسیار مهم است به فکر می کنم دقیق سیاست های بهبود به جزر و مد در طول بحران. در نور بالاتر از شواهد آن را می شود برای شروع با سختگیرانه Aadhaar-الزامات مورد نیاز برای دسترسی های مختلف طرح آرامش باید برای حداقل شش ماه. گزینه دیگر می تواند یک کار برنامه تضمین که به خانواده های نیازمند امرار معاش امنیت در طول بهداشت بحران.

بیشتر برای همه مراقب باشند در مورد گسترش COVID-19 دیجیتال سواد آموزی برای کودکان متعلق به خانواده های فقیر و صاف انتقال دیجیتال پرداخت رفاه طرح خانواده های فقیر باید ارائه یک تلفن آندروید یا به صورت رایگان یا در یک یارانه رای از طریق PDS مغازه ها. علاوه بر این بخش خصوصی (تحت CSR جزء) باید به جلو آمده و ارائه سیم کارت رایگان و اطلاعات کوپن به زیر خط فقر خانوار. آن است که مناسب ترین زمان برای اطمینان از سواد دیجیتالی در میان مردم است. علاوه بر این وجود دارد که نیاز فوری به تهیه پویا داده citymakers به تدبیر مناسب کاهش سیاست برای آنها هر دو قبل و در طول هر نوع اضطراری است.

[Co-نویسنده: دکتر Arjun کومار مدیر IMPRI, دهلی نو,]

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>