مودی است سرمایه سیاسی برای اصلاحات بخش برق

در نخست وزیر نارندرا تومان 20 تریلیون دلار بسته, قدرت, اصلاحات ضروری ترین. قیمت برق به مدت طولانی سیاسی قیمت ربطی به هزینه ها و بهره وری و یا اخلاق. برای دهه وزرای ارشد در زمان رشوه در قدرت قراردادها و دولت مجبور تابلو های برق (و پس از شکستن SEBs توزیع شرکت های و یا discoms) به فروش برق رایگان و یا بسیار در نرخ یارانه به کشاورزان و ساکنان شهری.

این هدف را به نفع خود رای بدون ارائه مورد نیاز یارانه ها از بودجه باعث خرابی سیستم های قدرت در سراسر هند است. بالا تعرفه صنعتی استفاده شد به شروطي کشاورزان اما برآیند هزینه برق تحت تاثیر رقابت صادرات هند یک مشکل عمده امروز.

مسن ایجاد اصلاحات برق تنظیم کننده برای تنظیم عادلانه تعرفه, اما آنها به طور معمول انجام مناقصه از وزرای ارشد. Discoms امروز enormous زیان انباشته حدود Rs 1,00,000 کرور و عظیم عقب افتادگی از پرداخت به تامین کنندگان مانند زغال سنگ هند با آهن و تولید کنندگان تجهیزات. مجموع تجاری و انتقال (عمل) ضرر و زیان بیش از 6 درصد در بهترین کشور بیش از 40 درصد در هند در 2000s از وزرای ارشد به هیچ اولویت به بهره وری و یا چک کردن شایع سرقت. این Ujjwal Discom تضمین Yojana از 2015 قرار بود برای وادار کردن آمریکا به اصلاحات قدرت خود در بخش های, بررسی قدرت, سرقت بریده بریده انتقال و تجاری ضرر و زیان به حداقل رساندن عبور یارانه ها و بازگرداندن سلامت discoms. افسوس که این اتفاق رخ نداد.

در حال حاضر مودی تومان 20 تریلیون دلار بسته اجازه می دهد تا ایالات اضافی استقراض از 2 ٪ از تولید ناخالص داخلی منوط به اصلاحات از بخش های مختلف از جمله قدرت. برای واجد شرایط متحده باید در انتخاب و انتقال نسل به توسعه دهندگان توسط رقابتی مناقصه برای کاهش فساد و cronyism; privatise توزیع برق; بهبود صورتحساب و جمع آوری و بررسی سرقت. عمل ضرر و زیان را از یک قله از 40 درصد به 18 درصد اما باید کاهش زیر 10%. مودی Sowbhagya طرح تأمین برق برای هر خانوار است و به لحاظ اجتماعی قابل ستایش است اما به معنای بزرگ گسترش شبکه برق با درآمد کمی تعمیق تجاری زیان.

آن باقی مانده است دیده شود که آیا این اصلاحات جدید را موفقیت بیشتر از قبل در تلاش بودند که دستکاری توسط وزرای ارشد. مودی به شدت نیاز به اصلاحات برای سرعت بخشیدن به اقتصاد و ایجاد شغل. حزب او همچنین قوانین اکثر کشورهای از جمله بدترین نوازندگان مانند اوتار پرادش است. او می تواند یک انگیزه جدید برای اصلاحات.

سفر من به اوتار پرادش در ژانویه گذشته نشان داد تخیلی سیاسی و اداری در تلاش است موانع بیش از حد. Sowbhagya ارائه اضافی 12 میلیون اتصالات در هزینه با درآمد کمی. تا وزیر انرژی Arvind Kumar به دنبال برون سپاری مجموعه ای از روستایی حق. او منصوب کرد سطح franchisees — جیره داران بانک خبرنگاران گروه خودیاری و تعاونی — به جمع آوری برق غرامت برای هزینه تصویب آنها را به aggregators و پس از ان به discoms. این مغازه داران بودند حاضر ساخت مجموعه از آنها ساده است. این یک شروع امیدوار کننده.

اندازه گیری هوشمند بود خام در مناطق روستایی برای می خواهید از مخابرات. اما اندازه گیری هوشمند آغاز کرده در مناطق شهری را قادر می سازد از راه دور قرائت کنتور و صدور صورت حساب با پرداخت های الکترونیکی به سرعت مجموعه است. این نیز به پایان رسید متر دستکاری و فعال از راه دور قطع defaulters. در اوایل محلی اوباش را خنثی مقامات از قطع defaulters و حاد پلیس کمبود به معنای thana کمک در دسترس بود. پیش پرداخت برق کارت حمل 2% تخفیف ارائه شده به مصرف کنندگان اجتناب از عادی سپرده و ممکن است آزار و اذیت توسط جمع. هر مرحله انگیزه سازگار یک عمل خوب است.

در عین حال مشکلات چند برابر شد. متر تامین کنندگان کمیاب شد کیفیت شد نامنظم و حمل و نقل به تعویق افتاد. آموزش کارکنان زمان. چک کردن برق سرقت شده بود حیاتی به بریده بریده عمل ضرر و زیان است. پلیس thanas بودند بیش از حد قبل از اشغال با عمده جرایم به اوقات فراغت برای سرقت برق.
مودی به عنوان سانتی متر گجرات ایجاد کرده بود یکی thana در هر منطقه اختصاص داده شده به قدرت و سرقت به طور چشمگیری کاهش سرقت است. و کشورهای دیگر در حال کپی کردن این. اما آنها به مدت طولانی ملاقات اهداف مالی خود را با پر کردن پست های خالی. در سال 2019 تا به حال 1.2 لاخ پلیس خالی از 2.6 لاخ تحریم ها است. توده استخدام و آموزش شروع به پر کردن پست اما پلیس کمبود خواهد مدت زمان طولانی گذشته و به اندازه کافی تازه واردان را می توان در امان اختصاص داده شده قدرت theft thanas. این ممکن است یک تا دو سال است.

ضرر و زیان انباشته دولت discoms حفظ و افزایش stridently. تا بوروکرات ها می گویند تنها راه حل این است که خصوصیسازی از discoms ساخت آنها تجاری و غیر سیاسی است. این مودی بسته شامل خصوصیسازی discoms در سرزمین های اتحادیه و امیدوارم در BJP حکومت متحده بیش از حد. Coronavirus بحران تقویت اراده سیاسی برای قدرت اصلاحات اما باید پایدار برای چندین سال برای غلبه بر بسیاری از مشکلات عملی تا نشان داده است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>