زمستان فصل های ادبی, جشنواره ها, با, به تازگی به این نتیجه رسیدند جیپور جشنواره پیشرو بسته است. نمایشگاه کتاب بدل به کتاب جشنواره نویسندگان کنفرانس و در حال حاضر ادبی یا ادبیات جشنواره است. هند اواخر اینده به این روند شاهد گسترش جشنواره با برخی از جوانه حتی در شهرهای کوچکتر مانند سنگرور و Hoshiarpur. جشنواره های طبیعی مقابله با چین توجه رسانه های اجتماعی معتاد millennials خود را ادبی نگرانی محدود به واتساپ و توییتر. تکثير از روشن شدن به طور فزاینده ای مورد علاقه حتی جان سخت خوانندگان و پورتال های آنلاین مانند Flipkart و آمازون هستند به معنای واقعی کلمه صدایی ناقوس مرگ برای نمایشگاه. جشنواره از سوی دیگر بازدید کنندگان ارائه یک فرصت برای به دست آوردن گناه چک کردن لیست سطل و در عین حال جذب برخی از دور و از نوع ادبیات بدون داشتن واقعا با خواندن این کتاب.

در حالی که بسیاری از چنین رویدادهای عمومی بسیار کمی وجود دارد که در تخصصی, تم, قابل توجه آنهایی که دهلی نو, شعر, متحرک, آگاهان-e-Rakhta (اردو متحرک) و حتی عجیب و غریب Litfest در چنای است. در منطقه ای محیط, Khuswant سینگ جشنواره ادبیات در Kasauli تبدیل به امضای رویداد با مشخص ‘لیبرال’ عطر و طعم. این رویداد در این سال به دست آورد و بین المللی حضور با سفر به لندن است. بر اساس صحبت های گاه به گاه در طول Kasauli جشنواره داران به توافق شامل یک جلسه اختصاص داده شده به کتاب های نظامی موضوع. پیدا کردن پاسخ بزرگ به نظر می رسد که در حال حاضر تبدیل به یکی از ویژگی های دائم در Kasauli و اکثر جشنواره ها, با تشکر از غالب موج ناسیونالیسم.

ایده منحصر به فرد نظامی ادبی جشنواره بود که با قاطعیت سعی کردم از غرب فرمان کمک سخاوتمندانه حمایت از تایمز هند. اولین اختصاصی MilLitFest برگزار شد در ژوئن 27 و 28, 2016 در Chandimandir. آن دو رویداد روز با روز اول اختصاص داده شده به کتاب در زمینه موضوعات نظامی نویسندگان و مفسران. تمرکز از روز دوم بود که در رسانه های اجتماعی وبلاگ نویسان و امنیت سایبر. واضح اشکال محدود بود غیر نظامی مشارکت. اما دفاع مطالعات بخش از هر دو پنجاب و پنجابی دانشگاه خدمت افسران و جانبازان با حضور در اعداد بزرگ است. آن را به حال یک مزیت طبیعی معاصر, اتصال, اما محدودیت بودجه و عدم حمایت از بالاتر HQ باقی مانده ترسناک چالش است.

این ایده باعث یک مدرسه در سطح نظامی تاریخچه سمینار برگزار شده توسط Welhams پسران مدرسه Dehradun در سال 2016. این رویداد سالانه در حال حاضر تساوی کودکان از 30-عجیب و غریب برتر مدارس که با توجه به قرار گرفتن در معرض از طریق خلاقانه سرپرستی حوادث تعاملی ترویج منافع امنیت ملی است. مفهوم مدیون آن moorings به زیاده حامی دارشان سینگ نظامی مورخ و استاد خود را اهدا. پس از حضور در سمینارها و برگزاری جلسات دانش در بسیاری از موسسات حس کلی است که وجود دارد مقدار زیادی از سطحی ‘جاش اما متاسفانه حمایت درک و ‘hosh’. عملی واقعیت این است که بسیاری از کودکان حتی ممکن است انتخاب کردن برای نیروهای مسلح حرفه ای اما بسیاری از آنها به احتمال زیاد به آینده نظر سازندگان. در حالی که ما ممکن است بخواهید اجباری نظامی و یا خدمات ملی و در عین حال اساسی آگاهی در مورد امنیت ملی ضروری است. این فوق العاده خواهد بود اگر بیشتر مدارس را تا این طاقت فرسا مسئولیت و مفهوم گرفته شده است به مدارس روستایی در بهارات.

ایده نظامی ادبیات جشنواره در Chandigarh رو شایسته حمایت توسط فرماندار V P Singh Badnore با دلخواهی خانواده نظامی اتصال. آن را نیز در بر داشت آماده مالکیت توسط دولت پنجاب به رهبری سروان Amarinder سینگ که تحسین نظامی, مورخ, نویسنده هشت کتاب. پیشرفته و مجدد نسخه از جشنواره برگزار شد به عنوان رویداد سه روزه در دسامبر 2017. در رشد آن به تازگی سازمان یافته نسخه سوم از دسامبر 14 تا 17 رویداد به دست آورد تا ابعاد مگا نظامی کارناوال. تعدادی از پرده حوادث بیدار کننده مانند چوگان بازی ماشین رالی مسابقه دو ماراتون و تیراندازی با کمان را اضافه کردم. ایده گرفتن از این رویداد در سراسر کشور یافت نمی شود مقدار کشش تنها با جدا پیشتاز به امریتسار موزه و پولو مسابقات در پاتیالا. این موضوع نیاز به توسعه به خصوص به شیر بالقوه نظامی گردشگری مدار شامل عطاری مرزهای موزه ها و بناهای یادبود امریتسار Anandpur صاحب Khemkaran, Hussainiwala و دیگر اماکن است.

این جشنواره در سه نسخه سطح بین المللی تبدیل شده اذعان رویداد تحت ستوده پاسداشت Lt Gen T S Shergill و Mandeep Bajwa. بسیار ویژگی قابل توجهی است, شیپور, ارتباط با جوانان و کودکان هماهنگ توسط دگروال Avnish Sharma. رویداد آیا خدمت به تحریک دانشگاهی بحث های زیادی در میان کهنه جامعه فراهم می کند و سالانه ضد آلزایمر دوز. با وجود آن شهرت رو به رشد مربوط به سوالات مربوط به مقیاس مشارکت و تمرکز از این رویداد. دیگر مناطق از نگرانی در حال کاهش نقش غربی فرمان (واقعی مؤلف) و در خدمت جامعه بودند که دیده می شود بیشتر در ceremonials و آشکار با عدم حضور خود را در فکری parleys. این نیاز به درمان با تمرکز بر معاصر تم ها و کمپین های تجویز شده برای ارتقاء امتحانات درسی. مشارکت دانشجویان دانشگاه دفاع مطالعات بخش نیاز به افزایش یافته است. آن نیز قابل کنترل تر اگر جشنواره و کارناوال از هم جدا هستند به عنوان دو رویدادهای مرتبط با کارناوال سازمان یافته در شهرهای مختلف با عجیب و غریب پانل بحث و گفتگو. هسته litfest خود را می تواند انجام دهد با حداقل 50% تمرکز کتاب بر اساس بحث. متاسفانه کتاب منتشر شد ضعیف ترین حضور داشتند حوادث. این رویداد هر چند سازمان در پایتخت مشترک از Chandigarh بسیار کمی نهادینه حضور هاریانا که نیاز به افزایش توان در مشارکت و مدیریت.

مانند آنها می گویند: تقلید بهترین شکل چاپلوسی و رقابت سالم باعث افزایش کیفیت. من را ساخته اند آغاز فروتن توسط شناور پیشنهاد برای تبدیل سالانه نمایشگاه کتاب در جنگ ارتش, کالج, Mhow نظامی به جشنواره ادبیات. Mhow بودن مکه و کاشی برای جویندگان دانش با عالی موزه و اسیر مخاطبان است که در واقع مناسب ترین مکان برای تکثیر این مفهوم فوق العاده در میان خدمت به جامعه است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im