مکزیکی زنان سعی کنید قدرت سکوت

در مارس 9, بسیار, مکزیک تبدیل خواهد شد بسیار آرام است. سکوت در واقع به معنای پر از معنا مانند هدفمند مکث که باعث وجدان. در آن تاریخ – آینده یک روز پس از روز جهانی زن با همه آن اعتراضات خیابانی در سراسر جهان – میلیون ها نفر از زنان و دختران در مکزیک برنامه به سادگی عقب نشینی از تمام زندگی عمومی است.

شناخته شده با هشتگ #UnDiaSinNosotras (#ADayWithoutUs) این 24 ساعت عقب نشینی از مدارس و محل کار و فروشگاه و حمل و نقل عمومی – حتی اینترنت – این است که واقعا یک اعتصاب عمومی. آن است که با حمایت دولت و بسیاری از کسب و کار. بسیاری از مردسالار استقرار در واقع پشتیبانی از هدف از این توده nonaction: قطع رد جنسیتی و یا دیگر خشونت علیه زنان زیرا آنها زنان هستند.

در بیانیه ای در مکزیک کسب و کار شورای هماهنگی خواست شرکت ها اجازه می دهد تا کارگران زن را به ماندن در خانه امیدوار است که هر کس به حمایت از راه حل برای این مشکل. “همه ما شکست خورده به عنوان یک جامعه کردند.”

مکزیک هنوز یکی از بالاترین نرخ از خشونت مبتنی بر جنسیت که در مقایسه پیشرفت آن در دیگر مناطق مانند بیشتر زنان رهبران سیاسی. (حدود نیمی از رئیس جمهور کابینه زنان هستند در حالی که مکزیک شهر اول آن انتخاب شهردار زن.) در حدود 90 درصد از femicides را در محکومیت با توجه به مکزیک ملی کمیسیون حقوق بشر.

گذشته تظاهرات در برابر کشتار جنسیتی انجام داده اند کمی به تغییر نگرش در مکزیک با وجود قوانین برای جلوگیری از چنین خشونت است. زنان گروه سازماندهی “ماندن صفحه اصلی” بعد تصمیم گرفت که یک جایگزین تاکتیک لازم بود. امیدوارم که آنها را به عقب نشینی و سکوت از زنان صحبت می کنند بلندتر از عصبانی تظاهرات.

وجود سابقه خوبی. در ایسلند 45 سال پیش 90 درصد از زنان در زمان “روز” از هر دو کار می کنند و کارهای خانه را در اعتراض به پایین حضور زنان در دولت است. خود را در یک روز غیبت ساخته شده قلب مردان رشد fonder. این کشور شروع به پیاده سازی سیاست های برابری طلب. پنج سال بعد ایسلند شد اولین بار در جهان در کشور با منتخب رییس جمهور.

گاهی اوقات آرام اعتراض می آورد و غرش نتایج. مکزیک روز می تواند در نهایت نیروی تغییرات مورد نیاز برای نگه داشتن زنان بی خطر است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im