رای دهندگان رأی گیری در روز شنبه طی یک رفراندوم به بپرسید که آیا به اجازه شرکت در ایالات متحده صورت فلکی مارک باز کردن یک آبجوسازی در مخیکالی.

عکس:
stringer/ایسنا

ساکنان شهر مرزی مخیکالی رای دادند در برابر اتمام $1.4 میلیارد آبجوسازی متعلق به Constellation Brands , Inc. بر اساس که در آن فشرده مصرف آب شد و مضر برای جامعه یک حرکت است که خطرات تضعیف سرمایه گذاری خارجی در مکزیک به عنوان کشور, چهره های عمیق اقتصادی انقباض.

اداره ملی رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obradororganized مشاوره عمومی در روز شنبه و یکشنبه. کشاورزان شکایت کرده بود که در صورت فلکی آب فشرده گیاه را تهدید به تشدید آبیاری کمبود در بخش کشاورزی.

حدود 76 درصد از کسانی که رای دادند را رد کرد و این پروژه توسعه یافته توسط صورت فلکی سوم-متحده بزرگترین تولید آبجو و آبجو از مکزیک تاج و Modelo برندها برای مصرف کنندگان ایالات متحده. مشارکت مردم کمتر از 5 درصد از رای دهندگان واجد شرایط.

به عنوان یک نتیجه از رای دولت نمی خواهد اعطای تامین آب مجوز به صورت فلکی مارک معاون وزیر کشور دیانا الورز روز دوشنبه گفت:. دولت فدرال به زودی آغاز مذاکرات با صورت فلکی به دنبال جبران خسارات وارده خانم الورز گفت: پس از افشای نتایج همه پرسی.

لغو چنین پروژه های بزرگ می فرستد یک سیگنال منفی برای سرمایه گذاران خارجی, گروه های کسب و کار می گویند. این اولین بار است که مکزیک را به دولت قرار گرفته و به بزرگ سرمایه گذاری خارجی پروژه به یک رفراندوم عمومی حتی به عنوان سرمایه گذاری مستقیم خارجی کاهش در سال گذشته و اقتصاد کشور است که انتظار می رود به nosedive میان coronavirus بیماری همه گیر.

سرمایه گذاری ثابت در مکزیک سقوط کرد 4.9 درصد در سال گذشته از سال 2018 کمک به انقباض خفیف در فعالیت های اقتصادی است. اقتصاددانان در نظرسنجی جمعه توسط بانک های محلی Citibanamex انتظار می رود تولید ناخالص داخلی به قرارداد 3% در سال 2020 در مقایسه با برآورد 0.7% رشد فقط دو هفته قبل از.

رای می آید که این شرکت نزدیک به تکمیل ساخت و ساز از گیاه با تمامی مصوبات دولت. آن شروع به ساخت و ساز در این سایت در سال 2016 برنامه ریزی شده و به پایان آن در سال آینده. صورت فلکی گفت: آن را در حال حاضر صرف برخی از 900 میلیون دلار در تقریبا کامل آبجوسازی.

این شرکت با هدف ارائه 750 شغل در مخیکالی. اما کشاورزان شکایت دارند که آنها در حال حاضر مجبور به کشیدن ده ها هزار هکتار از تولید به دلیل کمبود آب.

“کشاورزان شد به حساب گرفته نمی شود که این پروژه راه اندازی شد گفت:” رنه پریتو یک علوفه ذرت و یونجه تولید کننده در مخیکالی ولی کسانی که رای دادند در برابر این گیاه ساخت و ساز. “من در حمایت از سرمایه گذاری, اما ما هرگز مطلع شود که آب بود که برای بخش کشاورزی در حال حاضر می توان برای استفاده های صنعتی.”

آقای لوپز Obrador گفت: او را با مدیریت شرکت و ارزیابی امکان جابجایی کارخانه به یک منطقه با بیشتر منابع آب است.

“ما باید برای گوش دادن به مردم و حکومت با محبوب قیمومیت” آقای لوپز Obrador روز دوشنبه گفت:.

“البته سرمایه گذاری خارجی برای ما مهم است اما ما باید نظرات مردم به حساب و مراقبت از منابع طبیعی.,” او گفت: در کنفرانس خبری روزانه.

این کشور بالا کسب و کار کنفدراسیون گفت: همه پرسی انجام شد و در غیر مسئولانه راه به عنوان coronavirus عفونت به سرعت در حال گسترش در سراسر کشور است.

“انجام یک همه پرسی برای تعیین درصد زنده بودن یک سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه ای است که دارای تمام مجوزها را نقض فعلی چارچوب قانونی و ایجاد یک محیط عدم قطعیت قانونی در مکزیک” سازمان ” گفت: در بیانیه ای نوشته شده در یکشنبه.

صورت فلکی مارک مقامات کاهش یافته است به نظر قبل از آقای لوپز Obrador را در کنفرانس خبری روز دوشنبه. این شرکت گفت: این پروژه مطابق با تمام مقررات و قوانین است که عملیات خود را مطرح معرض خطر به منابع آب محلی.

آقای لوپز Obrador است که با استفاده از این مشاوره به صورت قابل توجهی در زیرساخت های تصمیم گیری. قبل از مصرف در اواخر سال 2018 را سازماندهی چهار روز همه پرسی بر 13 میلیارد دلار پروژه فرودگاه بود که در جریان برای کشور سرمایه است. تنها 1.2 درصد از رای دهندگان ثبت شده معلوم شد اما او لغو این پروژه پس از 70 درصد از کسانی که آن را رد کرد.

او سازمان یافته یکی دیگر از رفراندوم در Yucatán شبه جزیره برای تصویب مایا آموزش, a $7.4 میلیارد و 950 مایل توریستی راه آهن است که اجرا می شود از طریق مکزیک بزرگترین جنگل انبوه. بیش از 92 درصد از کسانی که رای دادند به نفع.

اما این مشاوره را برانگیخته قوی اعتراض در بخشی به دلیل گروه های کسب و کار می گویند که آنها ضعیف هستند سازماندهی مشارکت کم است و انتخاب مسائل قرار داده و به رای عمومی خودسرانه است. به همان اندازه نگران کننده هستند و استفاده از آنها به جای نقش مرکزی دولت به حفظ حاکمیت قانون و تنظیم سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های رهبران کسب و کار می گویند.

در مورد مخیکالی رفراندوم آن را ناقص و نامنظم مشاوره گفت: ارنستو Elorduy رئیس مخیکالی فصل از کارفرما فدراسیون Coparmex.

“مشارکت مردم است بعید به نماینده مخیکالی جمعیت. آن را آشفته مشاوره و انجام شده در طول بهداشتی مهم احتمالی در تاریخ مکزیک,” او گفت:.

او افزود که وجود دارد فقط 10 ایستگاه های رای گیری در مناطق شهری بیش از یک میلیون نفر و 17 ایستگاه های رای گیری در مناطق روستایی که در آن مردم به شدت مخالف ساخت و ساز.

“نتیجه بی ربط است. این نوع از تصمیم گیری های سیاست باید توسط دولت های فدرال و مقامات محلی و سازمان های نظارتی,” او گفت:.

بیش از نیمی از صورت فلکی را 9,000 کارگران مستقر در مکزیک که در آن این شرکت با سرمایه گذاری بیش از 9 میلیارد دلار در طی شش سال گذشته. این شرکت گفته است که می خواهد به نگه داشتن آن ساخت مکزیک برندها در مکزیک اما نگاه دیگر اگر آن را نمی تواند گسترش در کشور است.

مکزیک بزرگترین آبجو صادر کننده, تولید برخی از 4 میلیارد دلار در فروش از مارک های چنین به عنوان تاج. این کشور منبع اصلی آبجو وارداتی در ایالات متحده با بیش از 70% سهم بازار.

نوشتن به سانتیاگو پرز در santiago.perez@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im