توسط Sudheendra Kulkarni

وجود دارد یک متفکر کلمه در زبان سانسکریت ‘ekamevadwitiya’ به توصیف یک تعریف صفت خدا است. به این معنی یکی و فقط یکی با هیچ دوم. بیا به آن فکر می کنم آن را تنها به توصیف خدا ؟ آن را نمی کند نیز دلالت ضمنی یک ویژگی مهم هر فرد انسان دارد ؟ هر یک از ما منحصر به فرد است. هیچ دو انسان هستند به طور یکسان. آنها هرگز.

اما در اینجا به پایان می رسد محدود ما از هر دری سخنی با خدا. در حالی که خدا یکی است و انسان را خلق بسیاری هستند. در حالی که خدا آزادی نامحدود است آزادی که یک فرد انسان لذت می برد محدود است. همچنین در حالی که خدا بستگی دارد در هیچ کدام, هر انسانی بستگی به دیگران برای خود روزی — بلکه حتی وجود است. درست است هر انسانی irreplaceably منحصر به فرد. در عین حال هیچ کدام می تواند ادعا تقاضا و یا همیشه در حال رسیدن به استقلال کامل از جمعی به نام جامعه انسانی.

رابیندرانات تاگور توصیف کرده است این نشکن پیوند میان فرد و جامعه:

رهایی از اسارت خاک

هیچ آزادی برای درخت.

اگر من درخت جامعه است خاک است که پشتیبانی و تغذیه من است. هیچ زندگی وجود دارد برای فردی خارج از جامعه است. و هیچ پیشرفت جامعه بدون تضمین امنیت و رفاه هر فرد است. این وابستگی متقابل خود را آشکار بیشتر کاملا در زمانی که هر دو فرد و جامعه را تهدید هستند یک فاجعه. در مواجهه با مورتال خطر وجود دارد حفاظت تنها در کمک متقابل – چه عاقلانه به نام “هر یک برای همه, همه برای هر”.

نیاز به این حکمت است که در حال حاضر بشدت احساس در همه جا با شیوع بیماری همه گیر کوروناویروس. خوب بودن از همه بستگی به هر فردی رفتار می کند فقط به عنوان ایمنی هر فرد بستگی دارد که چگونه در جامعه رفتار می کند. هر فرد می تواند تبدیل به یک پتانسیل حامل ویروس و همچنین جلوگیری از گسترش آن و از این رو یک محافظ از دیگران است.

تاج فاجعه در نتیجه تبدیل شدن به یک درس در وحدت و همبستگی و برابری اساسی همه انسان ها. آن را نیز به خانه آورد درس دیگری از ارزش فوق العاده – قدرت یکی است. حقیقت این است که هر یک از ما می تواند تفاوت را نه تنها برای خود بهره مند شوند بلکه به نفع کل سیاره جمعیت. در زمان عادی بسیاری از مردم با مشکلات مواجه است که به نظر می رسد بیش از حد بزرگ برای حل آنها مشکل سوال – “آنچه که من می توانید انجام دهید برای تغییر وضعیت بهتر است ؟ من فقط یک کوچک و ناچیز ناتوان فرد است.” حس درماندگی و حتی می شود بهانه ای برای انفعال.

اما در تماما وضعیت غیر طبیعی ایجاد شده توسط coronavirus, افراد به طور ناگهانی تبدیل به آگاه از قدرت نهفته خود را و همچنین خود را غیر قابل اجتناب مسئولیت. من ekamevadwitiya. من به هیچ یک دوم. من ممکن است فقیر باشد یا غنی از ساکنان حلبی آباد یا آسمان خراش اما من برابر ظرفیت به آسیب و یا کمک به خودم و دیگران. به ندرت در تاریخ بشر آمده شرایط زمانی که هر انسانی می ایستد برابر در مقابل خطر به عنوان به خوبی به عنوان آن پادزهر. اگر چنین است, ما باید coronavirus بحران به عنوان یک فرصت در واقع ضروری برای ترویج دو بازی در حال تغییر اهداف, اولین, جهانی همبستگی مبتنی بر آگاهی است که ما در حال حاضر زندگی می کنند در به طور فزاینده ای به هم پیوسته و وابسته جهان و دوم مرتب سازی مجدد جوامع در راه است که تشخیص و تضمین ضروری برابری و کرامت هر عضو از نژاد بشر است. نویسنده دستیار سابق PM اتل بیهاری واجپایی

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de