پیام رئیس دفاع کارکنان: لطفا عجله به آرامی

ایجاد پست رئیس دفاع کارکنان (CDS) به درستی که در صورتحساب یا لیست به عنوان اصلاحات عمده در بالاتر از دفاع از مدیریت کشور است. در حالی که چنین پست شناسایی ارشد-اکثر نیروهای مسلح’ افسر منطقه خود را از مسئولیت و اختیارات به طور قابل توجهی متفاوت است بسته به بالاتر دفاع الگوی مدیریت است که یک کشور بخواهد به اتخاذ و اقتدار دولت منتخب بخواهد به وقف در پست.

به طور سنتی مانند قرار ملاقات ها با امید و انتظارات برخی از کسانی که مایل به دیدن منسجم دستگاه های نظامی و درجه ای از بیم و هراس توسط دیگران که نگرانی بیش از حد قدرت بودن وقف در دست یک رهبر نظامی. در هند, تاریخ این تضاد ایده می رود راه طولانی و در کتاب اخیر خود در کریشنا منون, Jairam رامش نشان می دهد که چگونه در اوایل دهه پنجاه خداوند Mountbatten بود هل دادن پاندیت نهرو به تعیین Thimayya به عنوان سی دی اما منون مخالف بود و به ایده دادن اهمیت بیش از حد در سیاست مسائل مربوط به یک واحد نظامی ، در یک فرم و یا دیگری این رزرو در بخشی از این سیاست همچنان ادامه دارد.

کارگیل بررسی کمیته وظیفه بررسی حوادث منجر به کرگیل رسوخ کرده بود اشاره کرد: ‘هند است که شاید فقط عمده دموکراسی که در آن نیروهای مسلح مقر آنها در خارج از راس ساختار دولتی. این ستاد را به عهده گرفت و نقش عملیاتی فرماندهان مربوطه خود را نیروهای به جای ستاد به نخست وزیر و وزیر دفاع. آن مشاهده شده است که این معرفی کرده بود یک عنصر فرماندهی فرهنگ در غیر این صورت کارکنان مناطق برنامه ریزی بلند مدت و مسائل استراتژیک تأثیر منفی بر روی آنها.

گروهی از وزیران که مورد بررسی این گزارش, اما, خودداری از پیشنهاد ادغام خدمات ستاد با وزارت دفاع (وزارت دفاع) اما پیشنهاد انتصاب یک سی دی. با توجه به عدم اجماع در کل مدنی-نظامی طیف این پیشنهاد همچنان معطل تا ساعت ساخته شده یک اطلاعیه از باروها از قلعه سرخ.

با ایجاد یک معاونت جدید امور نظامی (DMA) در وزارت دفاع با سی دی نیز خود وزیر و با خدمات ستاد در ادامه با فرماندهان خود نقش ما در حال حاضر تصمیم گرفتند برای منحصر به فرد بالاتر دفاع الگوی مدیریت نه تمرین در دیگر دموکراسی. وجود دارد از این رو شایسته در پایه های سازمان با آن سیستم ها و فرآیندهای در محل قبل از wading را بی پروا به پایان عمیق. این است که در این زمینه از وزیر دفاع این بیانیه که DMA به آمار زمین در حال اجرا و نمایش نتایج ملموس در صد روز!

با وزیر دفاع مسئول سیاست دفاعی آماده سازی و سرمایه خرید سی دی’ نقش به نظر می رسد محدود به آوردن برخی از jointedness در تقریبا در هر منطقه از عملکرد سه خدمات از جمله شکل گیری مشترک/تئاتر دستورات. برخی از این ممکن است مطلوب اهداف وجود دارد اما دلایل تاریخی که چرا این و دیگران را به مبارزه طلبیده قطعنامه. این حساسیت نیاز به شنیده می شود و در میان گسسته مذاکرات و بحث میان سهامداران عمده — نه از طریق بیانیه های عمومی است. دلیل این است که به غیر از محدود دلایلی است که می توان به اجرایی وجود دارد احساسات عجیب و غریب به ارتش حرفه ای که در آن بسیاری از قدرت هر بازو می آید از خود, اخلاق, فرهنگ رفاقت و دیگر چنین ناملموس است که برای انسجام و قدرت مبارزه با نیروی.

یکی می تواند استدلال می کنند که پس از اولین اعلام چیزهایی که باید نقل مکان کرد و در یک سرعت که ممکن است نه تنها می تواند بیش از حد سریع برای هند اداری سیستم برای مقابله اما ممکن است تزریق یک عنصر از سردرگمی در غیر این صورت بسیار ساخت یافته و regimented صفوف نیروهای مسلح اگر رفتار حساسیت. به هر دلیل وجود دارد برای ملت آگاهانه از حساسیت های حرفه ای از نیروهای مسلح و معرفی تغییر به تدریج و سازنده و بدون در به هیچ وجه تداخل با آمادگی نظامی. این نیاز کارکنان رویکرد و نه یک دستور یک. آن است که شاید ارزش عجله به آرامی.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de