شاید خیلی دیر است, اما ما می تواند به نوبه خود در اطراف: پرداختن به ظهور دود در شمال هند

من هنوز هم به یاد داشته باشید این خبر در Nov 1, 2019, که در آن روزنامه تیتر برجسته شده است که ساکنان دهلی نو شد مستغرق در زیر یک لایه ضخیم از دود باعث شدید و مشکلات تنفسی همراه با سردرد و پر از اشک چشم. کیفیت هوا شاخص لمس 530 که برچسب گذاشته شده توسط عنوان ‘شدید به علاوه’ یا ‘اورژانس سطح.’ علاوه بر این ذرات را به مقدار ذکر شده بود به 500 µg/m3 (ساعت 10) و 300 mg/m3 (PM 2.5) که پرسش ” اگر این زمان سناریو جایی که ما می رویم ،

من به یاد داشته باشید آلودگی محیط زیست (پیشگیری و کنترل) قدرت منطقه پایتخت ملی اعلام کرده بود این حادثه یک “اضطراری برای بهداشت عمومی’ و توصیه به شهروندان برای به حداقل رساندن شخصی قرار گرفتن در معرض به خارج از منزل. دود در شمال هند رو به رشد رویداد که افروخت از دهه گذشته به خصوص در زمستان. آثار ادبیات استناد به عوامل متعدد که باعث تحریک دود سازند از جمله موتور خودرو و انتشار و انتشار از قدرت گیاهان ( مبتنی بر زغال سنگ و دیگر بخش های صنعتی) سوزش داخلی و پسماندهای کشاورزی. هواشناسی عوامل به خصوص در کشورهای مانند هاریانا و پنجاب به نفع نیست بالا سرعت. ما به سادگی تسریع فرایند تولید بدون کنترل سطح آلايندگي هر دو از صنعتی و بخش داخلی. این نه تنها در مورد این دو کشور است. در واقع کل هند و Gangetic ساده پدید آمده است به عنوان “کانون” است که در آن سالانه ذرات معلق در سطح باقی می ماند بیش از دو برابر نسبت به معیار ارزش است. انتشار منابع از 700 میلیون نفر از مردم ساکن در این منطقه همراه با طبیعی گرد و غبار است که به ارمغان آورده است از غرب منطقه خشک ( در تابستان) در مجموع تنزل کیفیت هوا در سطح کل شمال هند است.

در حالی که مطالعه دقیق است که هنوز هم انجام می شود که circumscribes تاثیر سلامت با توجه به موجی از دود این سوابق نشان می دهد که قلبی عروقی و تنفسی موارد مشتق شده از دود تشدید شده است. نوزادان مرگ و میر در کشورهای در شمال هند رفت بالا بردن خطر ابتلا به دیابت سرطان و آب مروارید و اختلال شناختی.

یک گزارش منتشر شده در سال 2018 نشان داد که آلودگی هوا کمک بیشتر تنفسی و متفقین بیماری ها (عفونت های تنفسی انسدادی مزمن ریه بیماری های قلبی سکته مغزی دیابت و سرطان ریه) در هند از توتون و تنباکو استفاده است. پیش بینی ذکر شده توسط انرژی موسسه سیاست در دانشگاه شیکاگو با استفاده از درجه کیفیت زندگی شاخص ادعا کرد که هند و Gangetic ساده باید تجربه کاهش امید به زندگی در حدود 7 سال در درجه اول با توجه به افزايش سطح ذرات و آلودگی است.

هوای پاک باید همیشه یک رویا برای مردم ساکن در شمال هند اگر حوادث همچنان به شکل آن را به عنوان تنظیم شده است در حال حاضر. دولت سعی کرده بود به تعطیل کردن همه backdated زغال سنگ بر اساس قدرت برنامه همراه با ساخت فضایی انتشار قوانین سختگیرانه تر و محدود کردن حرکت ناخواسته از کامیون ها در سراسر شهرستانها; هیچ چیز به نظر می رسد به کار به طور قابل توجهی هر دو به یک کوتاه مدت و بلند مدت برنامه ریزی کنید. اگر چه ما در حال تجربه یک شیب خفیف در آلودگی هوا, ما هنوز هم نیاز به جلوگیری از 65 درصد از آلودگی را محدود به استانداردهای ملی.

ما باید درک کنند که ما باید این باشد که تغییر جزئی که ممکن است انقلابی در زمان تشدید آلودگی هوا در این کشورها. از آغاز مبارزات انتخاباتی و آموزش مردم ما باید قدم اول را در اجازه دادن به کشورهای ما عبور از نقطه اوج. صادقانه بگویم اگر این سناریو همچنان ادامه دارد و نه تنها در شمال هند متحده بلکه کل کشور باید تلنگر بیش از تعادل محیط زیست که پس از آن نمی تواند واگردانی.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im